شریعتمداری

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی خطاب به شریعتمداری:

آقای وزیر، درباره خروج از رکود صحبت می‌شود اما بازار شاهدش نیست

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران خطاب به وزیر صنعت گفت: درباره خروج از رکود در کشور صحبت می‌شود اما بازار عملا شاهد خروج از رکود نیست.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، ابوالفضل روغنی رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران امروز در نشست هیئت نمایندگان اظهار کرد: با وجود سابقه طولانی برنامه‌ریزی در اقتصاد ایران ارتباط و هم‌افزایی لازم میان بخش‌های مختلف اقتصادی کشور وجود نداشته است.

وی با بیان اینکه به موضوع آمایش سرزمین در کشورمان توجه مناسبی صورت نگرفته است، گفت: ما وزیر صنعت را نماینده خود در دولت می‌دانیم و ایشان نماینده هیئت دولت در هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی است که نامبرده موجب نزدیکی بخش خصوصی و دولتی خواهند شد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران خطاب به وزیر صنعت گفت: درباره خروج رکود از کشورمان زیاد صحبت می‌شود اما خروج از رکود را عملا در بازار شاهد نیستیم.

وی گفت: همانطور که خود شما نیز دیروز در همایش روز ملی صادرات مطرح کردید سهم صنعت از کیک منابع کشور کم شده است به طوریکه امروز به زیر ۲۰ درصد رسیده و تلاشی برای حفظ آن صورت نمی‌گیرد.

روغنی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه اتاق مخالف اجرای طرح انتزاع (تمرکز وظایف کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی) بود گفت: ما اعتقاد داریم که وزارت صنعت، باید با قدرتی فراوزارتخانه‌ای عمل کند که در این شرایط می‌تواند به درستی وظایف خود را انجام بدهد.

رئیس کمیسیون صنایع اتاق بازرگانی ایران افزود: میان ۳ ضلع مثلث تامین اجتماعی، مالیات و بانک باعث شده که صنعت کشور وضعیت مناسبی نداشته‌اند که باید برای رفع این مشکلات اقدامی صورت گیرد.

وی گفت: ما وزارتخانه‌ای در بخش صنعت و معدن و تجارت می‌خواهیم که چابک باشد و مسئولیت‌های بزرگ را در حد امکان به بخش خصوصی واگذار کند و از سویی دیگر در اموری مانند قیمت‌گذاری دخالت نکند.

روغنی افزود: صنایع بالادستی به صنایع پایین درستی در کشورمان ظلم می‌کند که باید به این موضوع توجه شود.

وی با اشاره به اینکه منابعی که در سال گذشته برای رونق پولی در نظر گرفته شده این پول به درستی وارد بخش صنعت نشد و امسال نیز رقم ۳۰ هزار میلیارد تومانی پیش بینی شده است که با توجه به شرایط زمانی نمی‌توان از آن به درستی استفاده کرد هر چند که به بنگاههای بزرگ اقتصادی اختصاص یافته است.

وی در خطابی مجدد به وزیر صنعت گفت: مشکل انباشت کالا داریم و صنایع‌مان باید از این وضعیت خارج شود شما بهتر از هر کس دیگر می‌دانید که چگونه باید صنایع را از رکود خارج کرد زیرا شما وزیری بازار محور هستید

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.