آمریکا برای حمله عربستان به قطر چراغ سبز نشان داد

یک تحلیلگر سیاسی در گفتگو با اسپوتنیک می‎گوید که قطع روابط دیپلماتیک ریاض با دوحه مقدمه‌ای برای حمله تمام عیار عربستان به قطر است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان،  یک تحلیلگر سیاسی در گفتگو با اسپوتنیک اعتقاد دارد که قطع روابط دیپلماتیک ریاض با دوحه مقدمه‌ای برای حمله تمام عیار عربستان به قطر است.

علی الاحمد مدیر و بنیانگذار «مؤسسه امور خلیج فارس» مدعی است براساس اطلاعاتی که از تحرکات نظامی عربستان در مرزهای قطر دریافت کرده نیروهای نظامی عربستان در حال تدارک یک حمله تمام عیار به قطر هستند.

این تحلیلگر سیاسی ضمن هشدار نسبت به اینکه حمله نظامی عربستان به قطر زودتر از آن‌چه که فکر کنیم رخ خواهد داد درباره  پایه واساس این تحلیل خود می‌افزاید: توجه به میزان حملات هوایی جنگنده‌های سعودی به یمن معیار خوبی است… اگر این حملات در روز‌ها و هفته‌های آینده متوقف یا شمار آن‌ها تا حد چشمگیری کاهش یابد، نشان‌دهنده این است که عربستان در حال تجمیع نیروهای نظامی خود برای یک حمله ناگهانی به کشور قطر است.

علی‌الاحمد همچنین می‌افزاید که من اطلاع دقیق دارم که دونالد ترامپ به مقامات سعودی گفته که هیچ مخالفتی با حمله نظامی عربستان به قطر ندارد؛ و با تأکید بر پشتیبانی مصر، امارات و بحرین از حمله نظامی عربستان به قطر درباره اهداف سعودی‌ها از حمله نظامی به قطر می‌گوید: عربستان دو هدف دارد، نخست عربستان تلاش می‌کند که قطر را تحت قیمومیت خود بکشاند، یعنی یک رابطه ارباب-بردگی، و دوم هدف این است که عربستان چشمع طمع به ذخایر عظیم پولی قطر دارد و با حمله نظامی آن‌ها را به دست خواهد آورد.

علی‌الاحمد در ادامه استدلال خود برای توجیه حمله نظامی عربستان به قطر ضمن اشاره به اینکه بنیاد پادشاهی عربستان بر غارت و چپاول قرار گرفته تصریح می‌کند: دونالد ترامپ خیلی روشن به مقامات سعودی گفته که برای حفظ امنیت‌شان در منطقه باید پول بیشتری به آمریکا بپردازند، در حال حاضر خاندان سعودی ذخیره پولی چندانی ندارند و فشارهای مالی آمریکا بر آن‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود.


انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.