هادیان

هادیان در نشست برجام:

آمریکا ۳۰ تحریم‌ جدید دیگر علیه ایران را به ترتیب اضافه خواهد کرد

استاد علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دانشگاه تهران گفت: آمریکا سر بحث موشکی و مسائل منطقه، قطعا فشار را افزایش خواهد داد و محدود به تحریم‌های جدید نیست و ۲۰ تا ۳۰ تحریم جدید هم در راه است و به ترتیب اضافه خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس،ناصر هادیان استاد علوم سیاسی و روابط بین الملل دانشگاه تهران در نشست تخصصی_ خبری که صبح امروز به همت بسیج دانشجویی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد، با طرح این سوال که اگر آمریکا صریحا برجام را نقض کرد، چه باید کنیم؟ گفت: ما در این صورت ۴ گزینه روبروی خود داریم، اول اینکه عکس‌العملی برخورد کنیم، دوم اینکه تا همین میزانی که به تعهدات خود عمل کردیم، ادامه خواهیم داد، سوم اینکه می‌گوئیم چون یک طرف از توافق خارج شده ما هم باید تعهدات خود را کاهش دهیم، چهارم اینکه بیشتر از این به تعهدات خود عمل کنیم تا حسن نیت خود را نشان دهیم.

وی ادامه داد: حال ما باید بنشینیم و بررسی کنیم تا ببینیم در این صورت کدام وگزینه به نفع ماست که به نظر من باید یک چیزی بین گزینه دوم و سوم یکی را انتخاب کنیم.

هادیان در رابطه با تحریم‌های جدید هم افزود: قبلا هم گفته‌ام با توافق هسته‌ای دعواها تمام نمی‌شود، بالاخره ما با امریکا دعوا داریم و تحریم‌های جدید هم بخشی از این دعواست، از طرفی هم ما و هم آمریکا هم اصرار داشتیم که فقط مذاکره سر بحث هسته‌ای باشد.

وی تاکید کرد: ما باید انتظار دعوا را داشته باشیم، آمریکا سر بحث موشکی، مسائل منطقه و چنین مسائلی قطعا فشار را افزایش خواهد داد و محدود به تحریم‌های جدید نیست و اگر اشتباه نکنم ۲۰ تا ۳۰ تحریم جدید هم در راه است و به ترتیب اضافه خواهد شد.

این استاد دانشگاه ادامه داد: برجام یک قرارداد سیاسی است نه حقوقی و هر زمان هر طرف خواست می‌تواند کنار بکشد، ما هم به هر دلیلی به بخواهیم می‌توانیم کنار بکشیم، پس تا زمانی که برجام به نفع ماست ما باید به این توافق عمل کنیم.

وی تصریح کرد: اکنون هم جمع‌بندی این است که نفع ما در این است که برجام به نفع ماست و زمانی هم که احساس کنیم برجام به نفع ما نیست کنار خواهیم کشید، کشورهای دیگر هم همینطور.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.