رضائیان

آیا برای «رضائیان» جایی در پرسپولیس باقی مانده است

رامین رضاییان پس از فسخ قرارداد با باشگاه ریزه اسپور ترکیه به ایران برمی گردد در حالی که سرنوشت نامشخصی دارد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن،  رضاییان در حالی قرارداد خود را با ریزه اسپور فسخ کرده که همگان تصور می کردند او هم مانند طارمی مقصدی جز پرسپولیس ندارد و به زودی به جمع شاگردان برانکو اضافه خواهد شد.

طی روزهای اخیر و در جریان مذاکرات برای فسخ قرارداد این بازیکن دست از انتشار تصاویر تمرینات ریزه اسپور کشید و شروع به انتشار تصاویر خود با لباس پرسپولیس کرد و در نهایت با انتشاری عکسی هنگام بوسه زدن به پیراهن پرسپولیس خبر فسخ قرارداد خود را منتشر کرد.

این خبر اما با واکنش مثبت باشگاه پرسپولیس و برانکو در رسانه ها مواجه نشد و ابتدا برانکو ایوانکوویچ اعلام کرد از فسخ قرارداد رضاییان خبر ندارد و تا نیم فصل نمی توانند او را به فهرست خود اضافه کنند و در ادامه باشگاه پرسپولیس اعلام کرد جایی در فهرست خود برای بازگشت رضاییان ندارند.

این ها البته واکنش هایی است که مشابه آن در زمان بازگشت مهدی طارمی به پرسپولیس هم مطرح شده بود و باشگاه از بازگشت او ابراز بی اطلاعی می کرد تا زمانی که توافق برای امضای قرارداد او نهایی شود. رضاییان و طارمی اما یک تفاوت بزرگ دارند و آن هم این است که یک فصل از قرارداد رسمی رضاییان با پرسپولیس باقی مانده  و نیازی به امضای قرارداد مجدد ندارند. از طرفی همین الان هم با جدایی لوبانوف یک جای خالی در لیست پرسپولیس باز شده و زمزمه هایی مبنی بر جدایی آنتونی گولچ شنیده می شود که در آن صورت نیازی به جذب دروازه بان زیر ۲۳ سال هم نیست و پرسپولیس هم می تواند رضاییان را برگرداند و هم دروازه بان خارجی و بزرگسال جذب کند، منوط به این که تصمیمی به این شکل داشته باشد.

رضاییان قراردادی با ریزه اسپور بست که یک بند عجیب داشت و آن هم  این که اعتبار قراردادش منوط به صدور ITC بود و با گنجاندن این بند به واسطه کم تجربگی در قرارداد عملا خودش را تبدیل به یک بازیکن تستی کرد، هرچند این صحبت به مذاق او خوش نیاید.

از طرفی اعتبار قرارداد یک ساله او با پرسپولیس هم منوط به تسویه حساب کامل با این بازیکن تا تاریخ ۱۵ خرداد بوده که اما و اگرهای زیادی درباره آن وجود دارد. پرسپولیسی ها می گویند ۸۱ درصد از قرارداد رضاییان را پرداخت کرده اند که با احتساب ۳ درصد مالیات و ۲۰ درصد جریمه بالاتر از سقف به او پرداختی داشته اند و مشکلی از این بابت ندارند اما این که بتوانند استدلال خود را ثابت کنند و با احتساب جریمه تسویه حساب با رضاییان را ثابت کنند قدری مشکل است. اگر پرسپولیس بتواند ادعایش را ثابت کند کار برای رضاییان مشکل می شود و آن وقت به هر تیم دیگری برود مشابه وضعیت انتقالش با پرسپولیس را پیدا می کند که با وجود یک سال قرارداد داشتن به تیم دیگری رفت.

باشگاه پرسپولیس تا این لحظه گفته رضاییان را نمی خواهد و این از دو حالت بیشتر خارج نیست. یا در حقیقت او را می خواهند و در پس پرده مذاکرات را ادامه می دهند و برانکو از این مساله خبر ندارد. سرمربی پرسپولیس امروز با ابهام درباره وضعیت گولچ و آمادگی او صحبت کرده و به نظر می رسد با قطع همکاری با او امکان باز شدن جا برای بازگشت رضاییان غیرممکن نباشد.

و یا حالت دوم متصور است و اینکه پرسپولیس رضاییان را واقعا نمی خواهد و در این حالت رضاییان دو راه بیشتر ندارد. یا رضایت پرسپولیس را می گیرد و از این تیم جدا می شود و یا تصمیم می گیرد همان طور که به ریزه اسپور پیوست به قراردادش با پرسپولیس بی اعتنایی کند که در آن صورت بار دیگر باشگاه پرسپولیس مانند انتقال او به ریزه اسپور اعتراض می کند. اگر پرسپولیس ادعا کند رضاییان بازیکن این تیم است و اسمش را در لیست رد نکند این بازیکن تا هفته چهارم بازیکن آزاد حساب می شود.

در هر صورت برخلاف بازگشت مهدی طارمی که با وجود غیرمنتظره بودن بازگشت او به پرسپولیس انتقال ساده تری داشت ماجرای رامین رضاییان و تصمیم دیرهنگام او برای فسخ قرارداد و رفتار عجیبش برای بی اعتنایی به قرارداد با پرسپولیس وضعیت پیچیده ای درست کرده که تنها زمان می تواند گره از زوایای متعدد تاریک آن باز کند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.