حجاب

آیا بی‌حجابی منجر به آزادی می‌شود؟

برخی معتقدند که حجاب برای بانوان، محدودیت است و آزادی آنان را سلب می کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرنگار حوزه قرآن و عترت  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، برخی معتقدند که حجاب آزادی را از جامعه می‌گیرد و باعث می‌شود که محدودیت‌های بانوان افزایش پیدا کند. برخی هم کشور‌های توسعه یافته را مثالی برای اثبات این ادعا بیان می‌کنند و معتقدند، پیشرفت‌هایی که مثلا در کشورهایی، چون امریکا به وجود آمده، ثمره آزادی و نبود محدودیت در موضوع حجاب است.

 

آیا بی حجابی، آزادی می آورد؟ + فیلم

حجت الاسلام و المسلمین حجت الاسلام و المسلمین محمد پویا پژوهشگر دینی و کارشناس مذهبی که مدت‌ها در خارج از کشور زندگی کرده است در این‌باره به خبرنگار قرآن و عترت گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان گفت: بار‌ها از افرادی که مخالف قوانین حجاب هستند، می‌شنویم که حجاب سلب کننده آزادی است و پوشش زنان را محدود می‌کند. این سخن مشهور و متداولی است که شاید روزانه بار‌ها به گوشمان می‌رسد.

آیا بی حجابی، آزادی می آورد؟ + فیلم

وی افزود: ما در جواب این افراد می‌گوییم، وقتی صحبت از آزادی می‌شود، از حقی یکسان برای همه صحبت به میان می‌آید. اگر در آینده یک نفر آمد و همین سطح متداول از حیا و حجاب را شکست و گفت، من دوست دارم با لباس شنا در جامعه حاضر باشم، آن زمان همین‌هایی که دم از آزادی می‌زنند، راجع به او چه خواهند گفت. سپس اگر مجدد کسی پیدا شد و از آن هم آزادی بیشتری خواست، آن زمان تکلیف چیست؟ اگر چارچوب‌ها کمتر شود، اوضاع از این بدتر می‌شود. در خصوص موضوعات دیگر هم همین‌گونه است. اگر کسی بخواهد در مقام آزادی هر حرفی بزند و هر رابطه‌ای برقرار کند، آن موقع سنگ روی سنگ بند نمی‌شود.

آیا بی حجابی، آزادی می آورد؟ + فیلم

این کارشناس مذهبی اضافه کرد: این آزادی‌ها قابل پذیرش نیست. این آزادی افسار گسیخته است. برخی می‌گویند آزادی فراوان باعث شده است، غرب پیشرفت کند. من به عنوان کسی که مدت‌ها در آن جا زندگی کرده ام، می‌گویم، جامعه غرب، به سبب این آزادی‌ها نه تنها پیشرفت نکرده، بلکه به عقب بازگشته است. آمار تکان دهنده از فروپاشی خانواده‌ها و تعرض به نوامیس در کشور‌های غربی در اخبار و اینترنت موجود است. این نشان می‌دهد که عنوان آزادی در غرب نه تنها مشکل را حل نکرد، بلکه به تشدید آن کمک کرد. خواهر محترمی که صحبت من را می‌شنوید، شما آزاد هستید هر کاری که می‌خواهید، انجام دهید، در صورتی که به آزادی دیگران احترام بگذارید. نباید آزادی باعث شود، جامعه غرق در شهوت رانی شود.

در ادامه می‌توانید ویدیوی این گفتگو را مشاهده کنید.

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.