بان کی مون

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل:

آیا دبیر کل سازمان ملل گمان می کند طوفان باعث ویرانی سوریه شده است؟

چورکین خودداری بان کی مون از صحبت درباره موضوع تروریست ها را به باد انتقاد گرفته و گفت: آقای بان حتی یک کلمه در مورد سازمان های تروریستی سخنی به میان نیاورد، گویی طوفان هائیتی عامل به وجود آمدن فاجعه سوریه بوده است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل از سخنرانی بان کی مون دبیرکل این سازمان در باره سوریه که حتی یک بار به حضور تروریست ها در این کشور اشاره ای نداشته، ابراز شکفتی کرد.چوویتالی چورکین روز جمعه اعلام کرد که بان کی مون در سخنرانی خود برای اعضای مجمع عمومی سازمان ملل در یک نشست غیر رسمی که به سوریه اختصاص داشت، هیچ اشاره ای به سال ها حضور تروریست ها در این کشور نکرده است.
خبرگزاری روسیا سگودنیا به نقل از سخنان چورکین در جمع خبرنگاران نوشت: چگونه ممکن است دبیرکل سازمان ملل در باره اوضاع سوریه و وضعیت دشوار این کشور سخن بگوید، اما در باره حضور گروههای تروریستی جبهه النصره و داعش سکوت کند و واژه ای نگوید.
نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل از بان کی مون پرسید: آیا مبارزه با تروریسم از اهداف سازمان ملل نیست؟
چورکین همچنین گفت: آیا دبیرکل هنگام سخنرانی در باره سوریه، قطعنامه ۲۲۵۴ شورای امنیت را که از اعضای سازمان ملل خواسته است برای نابودی کانون های تروریستی در سوریه اقدام کنند، فراموش کرده بود؟
بان کی مون دبیرکل سازمان ملل که در دوره مسئولیت وی گروهی از کشورهای غربی-غربی به پیشگامی آمریکا و عربستان سعودی سه کشور مهم خاورمیانه یعنی سوریه، لیبی و یمن را به ویرانی و نابودی کشانده اند، تاکنون هیچ موضعی علیه این اقدام ها نگرفته است.
دبیرکل سازمان ملل حتی حاضر نشده به صورت شفاهی حمایت از تروریست ها در سوریه را که به قتل عام گسترده مردم این کشور منجر شده است، محکوم کند.
از سوی دیگر بان کی مون حتی مانع انتشار رسمی یک گزارش سازمان ملل شد که در آن عربستان به علت ۱۸ ماه بمباران یمن و کشتار حدود ۱۰ هزار نفر از غیرنظامیان کشور به ویژه زنان و کودکان محکوم شده بود.
دبیرکل سازمان ملل که تا پایان سال جاری میلادی دوره مسئولیت وی تمام می شود، افزون بر سکوت در برابر اقدام های کشورهای غربی-عربی در پرورش تروریست ها به عنوان ابزار جنگی، هیچ حمایتی از دولت قانونی و مشروع سوریه در برابر تروریست ها نکرده است که از شش سال پیش با این پدیده مبارزه می کند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.