ناطق نوری

چه كسانی از وحدت اصولگرایان ناراحت هستند؟

آیا “شیخ نور” هزینه وحدت‌شکنی اصولگرایان و کارسازی برای اصلاح‌طلبان را می‌دهد؟

طبق برنامه ریزی انجام شده، برخی از اعضای هیأت دولت اعتدالیون، كه میان محافظه كاران از محبوبیتی برخوردار هستند، با همراهی ناطق نوری و تعدادی از روحانیت و تیمی از شاخصان مجلس فعلی، می بایست نقش پر رنگی در انجام این معامله پشت پرده داشته باشند.


به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از جهان، اتفاقات سیاسی این روزهای كشور حاکی از ایجاد آرایش جدید سیاسی است و به صورت كلی این روند به نفع جریان اصولگرا و به ضرر جریان دولتی است، به شكلی كه هر روز شاهد خبرهایی در راستای وحدت از جریان اصولگرا هستیم و در مقابل سهم خواهی جریان دوم خرداد از اعتدالیون به صورت جدی این جریان را دچار مشكل نموده است.

اما جریان دوم خرداد واهمه های دیگری هم دارد؛ از جمله این دلنگرانی ها نزدیك شدن روحانی به پایگاه سنتی خود یعنی محافظه كاران است. خبرهای مواضع اخیر حجت الاسلام ناطق نوری بیانگر آن ست كه شیخ رقیب اصلاحات، امروز نقش متمایزی نسبت به گذشته خود بر عهده گرفته است.

از طرفی نزدیك شدن ناطق به روحانی تأثیر مستقیمی بر كم شدن سهم دوم خردادی ها خواهد داشت و از طرف دیگر این كار موجب اختلاف میان اصولگرایان خواهد شد. به نظر می رسد سود اختلاف میان اصولگرایان برای جریان دوم خرداد، از كم شدن سهمیه شان بیشتر خواهد بود.

دولت فعلی بر اثر بی تدبیری های خود در مدیریت كشور ریزش سریعی را در محبوبیت تجربه می كند. ریزشی كه می توان سرعت آن را بی سابقه دانست و وحدت و یكپارچگی نیروهای انقلاب در مقابل این جریان، می تواند آرایش سیاسی كشور را با یك انتخابات، به نفع خود تغییر دهد. بر این اساس برنامه ریزی های متعددی برای اختلاف اندازی میان اصولگرایان اتفاق افتاده است؛ از جمله این سناریوها ایجاد مجلسی با محوریت آقای ناطق نوری است. با این حركت، محافظه كاران به جریان دولت نزدیك می شوند و احتمال آن می رود كه از پایه رأی اصولگرایان كاسته شود.

طبق برنامه ریزی انجام شده، برخی از اعضای هیأت دولت اعتدالیون، كه میان محافظه كاران از محبوبیتی برخوردار هستند، با همراهی ناطق نوری و تعدادی از روحانیت و تیمی از شاخصان مجلس فعلی، می بایست نقش پر رنگی در انجام این معامله پشت پرده داشته باشند.

آقای هاشمی و روحانی و حتی رئیس جمهور اسبق، كه صحنه گردانی فتنه ٨٨ را پیگیری می كرد، می دانند ریاست مجلس آینده سهم عارف نخواهد بود بنابراین باید تلاش كرد كسی نزدیك به پایگاه سنتی روحانی بر این كرسی جلوس كند تا از سهم این پایگاه نیز بتوان برای اعتدالیون و نهایتا دوم خردادی ها بهره برد.

وحدت اصولگرایان در هر سطحی لطمه جبران ناپذیری به این نقشه است و روند با سرعت این وحدت موجب عصبی شدن طراحان اختلاف شده است و از رایزنی ها و جلسات سیاسی می توان به خوبی متوجه این ناراحتی شد. یاركشی از بیت امام(ره) و هزینه كردن بیت امام(ره) در مسیر قدرت طلبی دولتی ها با همراهی آقای هاشمی و رئیس دولت دوم خرداد، گعده سیاسی است كه برای حل معضلات دولت فعلی و اختلاف اندازی میان اصولگرایان نقش آفرینی می كند. شاید سناریوی فوق یكی از خروجی های همین گعده سیاسی است كه بازیگری آن برعهده آقای ناطق نوری گذاشته شده است.

باید دید چه كسی بازی وحدت شكنی اصولگرایان را بر عهده خواهد گرفت. آیا آقای ناطق نوری خواهد پذیرفت كه با دادن هزینه ای گزاف این پروژه را اجرایی نماید؟

اخبار رسیده حاكی است اولین جلسه درباره این موضوع توسط اقای ناطق نوری برگزار شده است كه پیرو آن برخی از شركت كنندگان با ابراز نگرانی از تفرقه بین اصولگرایان، تبعات آن را گوشزد نموده اند ولی نتوانستند جناب اقای ناطق نوری را از این بازی به نفع دوم خردادی ها و دولتی ها منصرف نمایند.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.