قطعه ماشین

آیا قیمت خودرو پایین می‌آید؟

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با افزایش تیراژ و عرضه مداوم خودرو حتما قیمت‌های کنونی کاهش پیدا می‌کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل ازخبرنگار دولت گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت  در حاشیه جلسه هیئت دولت،با اشاره به افزایش قیمت خودرو گفت: مردم تاکنون با ما همراهی خوبی کردند. از مردم خواهش می‌کنیم به دلالان خودرو اعتماد نکنند.

رحمانی با اشاره به اینکه تنها کسانی اقدام به خرید کنند که نیاز به خودرو دارد، گفت: اقداماتی را برای جلوگیری از فعالیت دلالان انجام دادیم. برای تهیه اقلامی مثل میوه، پوشاک و لوازم خانگی دولت اقدامات زیادی را انجام داده است.

رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه هیات دولت در باره قیمت خودرو گفت: قیمت محاسباتی پراید در حال حاضر ۳۴ میلیون تومان است، اما متاسفانه به این قیمت عرضه نمی‌کنند. نکته آن است که ما نباید اجازه دهیم دلالان در بازار خودرو ورود کنند، نه خودرو ساز، نه دلالان در این موضوع ذی‌نفع هستند لذا با افزایش تیراژ و عرضه مداوم حتما این قیمت‌ها کاهش پیدا می‌کند.

رحمانی در ادامه افزود: هدف ما از دادن ۵ درصد قیمت خودرو زیر قیمت بازار مصوبه کارگروه مجلس بوده است. اکنون اگر تولید ما افزایش پیدا کند وضعیت بهتر خواهد شد. تولید در ماه‌های گذشته بسیار کم بود و خودروسازان به ما این هشدار را می‌دادند که ما در شرف تعطیلی هستیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در پاسخ به این سوال که تولید خودرو عامدانه متوقف شده است، گفت: خیر، اینطور نبوده، بنده نمی‌توانم این را تأیید کنم به دلیل آنکه بنده آن زمان وزیر نبودم. برای دولت این پول‌ها انگیزه‌ای نخواهد داشت. ما باید حواسمان باشد که جلوی دلالان را بگیریم و اراده ما این است که با افزایش تولید و سایر اقدامات حتما ۵ درصد قرار بگیرد.

وی در باره ساماندهی بازار گفت: در مورد خودرو باید نکته‌ای بگویم که مردم با ما خوب همراهی کردند مخصوصا در خودرو‌هایی که پیش فروش شده بود، ما مرتبا تعهدات خود را انجام می‌دهیم. بنده خواهشمندم مردم به دلالان اعتماد نکنند و آنانی که نیازمند خودرو هستند برای خرید مراجعه کنند. ما برای راحتی مردم دستور دادیم فروش خود را اینترنتی کنند.

رحمانی در باره توضیع اقلام شب عید بازار در شب عید گفت: میوه و دیگر  اقلام  تأمین شده و دولت اعتبارات لازم را  گذاشته است. در باره گوشت هم دولت به حد کافی بحث کرده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در مورد ارتباط یارانه با خرید گوشت گفت: اولا حقوق ورودی را دولت صفر کرد و ثبت سفارش آن را با عرضه نیمایی آزاد کرد و به نظر من این کار قیمت را پایین می‌آورد. موضوع دوم در مورد جامعه هدف‌مان و دریافت گوشت یخ‌زده است، آن موضوعی که در باره دریافت گوشت یخ‌زده با ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی بوده، دولت دستور داده که هدف‌دار تولید شود و برای جامعه هدف مانند بازنشستگان، شاغلین دولت، کارمندان، بهزیستی، کمیته امداد تعریف شده و از طریق تعاونی‌های خود داده می‌شود.

وی در ادامه افزود: دولت در طول سال ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی به گوشت تعلق داده است که نشان داد این حرکت در برخی قسمت‌ها ایراد و مشکل داشته که دوستان در اینجا کار را توانستند خوب سازماندهی کنند. من اقدام قبلی را مهمتر از این می‌دانم یعنی اینکه به وفور گوشت وارد شود تا با این شرایط قیمت گوشت تعدیل شود.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.