ریه پلاستیکی

آیا میدانستید ریه دانش آموزان شهریاری پلاستیکی است ؟!

همزمان با واپسین روزهای سرد پاییزی و ایجاد پدیده وارونگی هوا و حبس آلودگی و ذرات معلق در سطح پایین اتمسفر، کمیته اضطرار استان تهران تصمیم به تعطیلی مدارس شهر تهران، اسلامشهر و ری گرفت، بدون آنکه ریشه این آلودگی را در کانون آن یعنی معادن شن موجود در غرب استان تهران در نظر گرفته و فکری برای سلامتی کودکان و شهروندان این مناطق کند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، همزمان با واپسین روزهای سرد پاییزی و ایجاد پدیده وارونگی هوا و حبس آلودگی و ذرات معلق در سطح پایین اتمسفر، کمیته اضطرار استان تهران تصمیم به تعطیلی مدارس شهر تهران، اسلامشهر و ری گرفت، بدون آنکه ریشه این آلودگی را در کانون آن یعنی معادن شن موجود در غرب استان تهران در نظر گرفته و فکری برای سلامتی کودکان و شهروندان این مناطق کند.

معضل آلودگی هوای کلان شهر تهران و به طور کلی استان تهران از دیر باز گریبان‌گیر شهروندان استان بوده و عوامل آشکار و پنهانی به طور موثر در افزایش این آلودگی دخیل هستند و بسیاری از دستگاه‌ها و سازمان‌های ذیربط از این عوامل پنهان غافل شده‌اند.

اما برخی عوامل مغفول مانده و مورد توجه قرار نمی‌گیرند که یکی از این عوامل وجود معادن اطراف کلان شهر تهران و از جمله معادن شهریار و شهرقدس می‌باشد که تهران را در تنگنای آلایندگی محاصره کرده است.

برخی از این معادن با قدمت بیش از ۴۰ سال همچنان به فعالیت خود ادامه می‌دهند که تعدادی از آنها متعلق به بخش خصوصی و بعضأ دولتی هستند که در چند قدمی محل سکونت شهری قرار گرفته اند.

معادنی که تنها سود سرشار آن نصیب ذینعان آن شده و آلودگی ناشی از ریزگردهای آن بر ریه شهروندان و کودکان شهرستان شهریار در مجاورت این معادن نفوذ می‌کند.

اما با این وجود، در تصمیم گیری مسئولین هیچ تدبیری برای فرزندان این منطقه صورت نگرفته و برخی منافع مادی، مانع از تصمیم جدی برای تغییر وضعیت این غولهای شنی می‌شود.

شاید هم نام زیبای "نگین سبز غرب استان تهران" این ذهنیت را به وجود آورده که ریه دانش‌آموزان شهریاری از پلاستیک و مواد مقاوم به آلودگی ساخته شده است.

انتهای پیام/ش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

۱ دیدگاه

  1. ناشناس پاسخ

    خیلی مقاله تان خوب بود . از دل مردم  می نویسید