توانبخشی

رئیس اداره بهزیستی شهریار خبر داد:

اجرایی شدن طرح توانبخشی معلولان افغانستانی در شهریار

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار گفت: طرح توانبخشی معلولان افغانستانی در این شهرستان اجرایی می‌شود.

 

به گزارش راه مبین، خدامعلی نورانی اظهار کرد: طرح توان‌بخشی معلولان افغانستانی در شهریار اجرایی می‌شود.

وی بیان کرد: طرح توان‌بخشی معلولان افغانستانی در دستور کار قرار گرفته و امیدواریم بعد از اتمام دوره‌های آموزشی مربیان تسهیل‌گر بتوانیم در خصوص توانمندسازی جامعه هدف اقدام کنیم.

رئیس اداره بهزیستی شهرستان شهریار تصریح کرد: این طرح در مرحله اول برای ۱۶۰ نفر از معلولان افغانستانی انجام می‌شود که این افراد می‌توانند از خدمات اجتماعی، بهداشتی، سلامت، آموزش، امرار و معاش، مناسب‌سازی و … برای خود و خانواده‌هایشان بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: در این طرح نیازسنجی صورت پذیرفته و افراد ناشنوا، نابینا، عقب‌مانده‌های ذهنی و جسمی و سایر معلولیت‌ها از خدمات آن بهره‌مند می‌شوند.

نورانی یادآور شد: توان‌بخشی مبتنی بر جامعه (CBR) که از آن به‌عنوان انقلابی در توان‌بخشی معلولین یاد می‌شود عبارت از راهبرد توسعه اجتماعی برای بازتوانی و برابرسازی فرصت‌ها و یک‌پارچه کردن اجتماع برای تمامی افراد معلول که از طریق تلاش‌های مشترک افراد معلول، خانواده‌ها، جامعه و خدمات بهداشتی، آموزشی، حرفه‌ای و اجتماعی تحقق می‌یابد.

این مسئول متذکر شد: این طرح برای اولین بار در شهریار و به مدت چهار ماه اجرا می‌شود و امیدواریم جامعه هدف با آموزش‌هایی که در راستای توانمندسازی آنها شکل می‌گیرد به نحو مناسب از مزایای این طرح بهره‌مند شوند.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.