آقابابایی:

اجساد حادثه تروریستی حله به ایران انتقال می یابند

دبیر ستاد مرکزی اربعین: ۵۰ جسد حمله تروریستی روز گذشته حله عراق وارد فرودگاه مهرآباد تهران شد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، آقابابایی در فرودگاه مهر آباد گفت: بیش از ۵۰ جسد به کشور منتقل شده است که باید از طریق DNA شناسایی شوند.
دبیر ستاد مرکزی اربعین افزود: دو مجروح افغانی هم با این اجساد منتقل شده است .
وی گفت: پیش از این اعلام شده بود که ۷۱ جسد منتقل می شود که در زمان انتقال اجساد به ایران تعدادی از اجساد که متعلق به عراقی ها بود تحویل خانواده های عراقی شد.

دیروز ساعت ۱۳ یک تانکر بمب گذاری شده در جایگاه بنزین که رستورانی هم نزدیک آن بود در منطقه شوملی شهر حله مستقر بود که اتوبوس شامل اتباع ایرانی و یک دستگاه مینی بوس به احتمال زیاد شامل اتباع کشور افغانستان و چند دستگاه ون و هایس در حال سوختگیری بودند که انفجار رخ داد .
وی گفت: در خصوص تعداد شهدا به دلیل سوختگی و قابل شناسایی نبودن اجساد و همچنین کامل نبودن مدارک نمی توان آمار دقیقی ارائه کرد اما هیچ مجروح ایرانی در این حادثه وجود ندارد و همه اتباع ایرانی به شهادت رسیدند.
آقابابایی افزود: صرفا یک ون قبل از انفجار قصد ورود به پمپ بنزین را داشت که اتباع کشور افغانستان بودند و براثر انفجار یکی از این افراد به شهادت رسید و بقیه زخمی شدند که این مجروحان بعد از انتقال به بیمارستان حله صبح امروز به بیمارستان امام حسین مهران منتقل شدند و برای ادامه مداوا به تهران منتقل خواهند شد.
دبیر ستاد مرکزی اربعین با اشاره به هماهنگی ها میان دولت عراق و حوزه های قضایی و پزشکی این کشور و کنسولگری ، سفارت و هلال احمر جمهوری اسلامی ایران گفت: پیکر اجساد تا ساعاتی دیگر از طریق فرودگاه مهرآباد وارد کشور می شود.
آقابابایی افزود: به نظر می رسد این اتوبوس حامل زائران ایرانی از کاظمین به مقصد مرز شلمچه در حال حرکت بوده اند و با توجه به آثار و روند حرکت این اتوبوس بنظر می رسد بخش اعظمی مربوط به استانهای جنوبی باشند که تا تکمیل اطلاعات و اخذ مدارک و کشف سایر مدارک ، اسامی اعلام خواهد شد.
وی افزود: بطور قطع شناسایی شهدا باید از طریق DNA صورت گیرد.
وی افزود: ظهر امروز جلسه ای برای پیگیری موضوع و نحوه تعامل پزشکی قانونی و سایر دستگاه ها برگزار شد و امیدواریم براساس مدارک هویتی موجود و تشخیص DNA  بتوان این عزیزان را هرچه زودتر شناسایی کرد تا به استان های مقصد برای برگزاری مراسم باشکوه تشییع منتقل شوند.
آقابابایی گفت: اتباع کشور عربستان که از طریق مدارک قانونی رفته بودند و مدارکشان موجود است همانند اتباع ایرانی مورد پیگیری کنسولگری، سفارت و هلال احمر قرار گرفته اند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.