تعطیلی مدارس

احتمال تعطیلی دو هفته ای مدارس کشور در فصول سرد سال

مدیر کل محیط زیست استان تهران با اشاره به طرح تعطیلی احتمالی دو هفته‌ای مدارس و تغییر ساعات شروع به کار ادارات در فصول سرد گفت: این طرح پس از تایید دولت باید مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار بگیرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از افکار، محمد هادی حیدر زاده درباره طرح تعطیلی مدارس و تغییر ساعات ادارات در فصول سرد سال اظهار کرد: این طرح و سایر برنامه‌های مطرح شده برای کاهش آلودگی هوا و کم شدن تبعات پدیده وارونگی دما در فصول سرد در نظر گرفته شده و در حال حاضر همچنان مرحله کارشناسی را می‌گذارند.

وی ادامه داد:‌ طرح تغییر ساعات ادارات و مدارس و همچنین تعطیلی دو هفته‌ای دانش‌آموزان در حال حاضر توسط سازمان حفاظت محیط زیست و سایر وزارتخانه‌ها و دستگاههای مربوطه در حال بررسی است که پس از این مرحله نظرات دستگاهها به دولت ارسال خواهد شد.

مدیر کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: کمیسیون لوایح دولت نیز پس از دریافت نظرات سازمان محیط زیست و سایر دستگاهها و وزارتخانه‌های مرتبط  در صورت تایید، طرح را به مجلس تقدیم می‌کند تا نمایندگان درباره آن تصمیم بگیرند.

حیدرزاده درباره جزییات طرح تعطیلی دو هفته‌ای مدارس در فصول سرد سال گفت: در این طرح آمده است که زمانبندی شروع سال تحصیلی برای دانش‌آموزان دو هفته به عقب کشیده شود و آغاز سال تحصیلی از ۱۵ شهریور ماه باشد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر کارهای کارشناسی این طرح برای تغییر در ساعات ادارات و تعطیلی دو هفته‌ای مدارس در حال انجام است و بعید می‌دانم اجرای آن در سال تحصیلی آتی انجام بگیرد.

به گزارش تسنیم، علی اصغر رجبی مدیر مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم محیط زیست  نیز چندی قبل، از بررسی کارشناسی این سازمان برای تغییر ساعت دستگاهها و ادارات به‌همراه کاهش ایام و ساعت مدارس خبر داد و گفت: نتیجه بررسیها به‌زودی به دولت ارائه می‌شود تا هیئت وزیران درباره آن تصمیم‌گیری کند.

در همین حال علی‌اصغر فانی وزیر آموزش‌‌وپرورش در نشست امروز خبری خود درباره پیشنهاد تعطیلی دو هفته‌‌ای مدارس در پاییز گفت: این پیشنهاد در ستاد آلودگی هوا اعلام شده است اما نیاز است تا یک کمیته مشترک تشکیل شود و ما از آن استقبال می‌کنیم. ابهاماتی در رابطه با اینکه در چه تاریخی از پاییز مدارس تعطیل شوند و اینکه آیا آلودگی و وارونگی هوا قابل پیش بینی است که بتوان بر اساس آن برنامه‌ریزی کرد یا خیر مطرح است. نمی‌توان به صورت شناور مدارس را تعطیل کرد اما از بررسی این ابهامات در یک کمیته مشترک استقبال می‌کنیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.