احداث کانال آب کشاورزی به طول هزار متر به باغات بکه و قجرآباد

بخشدار بخش جوقین شهرستان شهریار:با توجه به خشک شدن تعداد بسیاری از چاه‌های آب کشاورزی و کمبود آب و به تبع آن خشک شدن باغات سرسبز منطقه با مشارکت جهاد کشاورزی، بخشداری جوقین و شورای اسلامی بکه و قجرآباد از محل کمک‌های مردمی، کانال انتقال انتقال آب کشاورزی به باغات بکه و قجرآباد به طول تقریبی ۱۰۰۰ متر آماده بهره‌برداری قرار گرفته است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، رحیمی بخشدارجوقین  از احداث کانال آب کشاورزی به طور تقریبی ۱۰۰۰ متر به باغات بکه و قجرآباد خبر داد.

 سید علی رحیمی بخشداری جوقین در تشریح این خبر اظهار داشت: با توجه به خشک شدن تعداد بسیاری از چاه‌های آب کشاورزی و کمبود آب و به تبع آن خشک شدن باغات سرسبز منطقه با مشارکت جهاد کشاورزی، بخشداری جوقین و شورای اسلامی بکه و قجرآباد از محل کمک‌ های مردمی، کانال انتقال انتقال آب کشاورزی به  باغات  بکه و قجرآباد به طول تقریبی ۱۰۰۰ متر آماده بهره‌برداری قرار گرفته است و این امر باعث شکوفا شدن دوباره و باغات میوه روستاهای بکه و قجرآباد شده است.

وی خاطرنشان کرد به منظور رفاه حال کشاورزان و رفع مشکلات کم آبی این منطقه از ابتدای کانال شهرک جعفریه در چندین مرحله احداث و بهره‌برداری رسیده است.

 در سال گذشته ۶ هزار متر این کانالها احداث و در سال جاری نیز در مجموع  ۱۸۰۰ متر از این کانال مورد بهره برداری قرار گرفته است.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.