احمدی نژاد

احمدی نژاد یک پای فینال است

نویسنده آفتاب یزد معتقد است که محمود احمدی نژاد برخلاف تمامی ارزیابی های هم صنفان اصلاح طلب، دارای سبد رای بزرگی است که نباید او را به هیچ وجه دست کم گرفت

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، رئیس جمهور سابق کشورمان به یکی از کاندیداهای احتمالی انتخابات ۹۶ ریاست جمهوری تبدیل شده و وی محل تحلیل ها و ارزیابی های رقبا نیز قرار گرفته است. محبوبیتی که او توانست در دوران ریاست جمهوریش کسب کند به یک نیروی بالقوه قوی برای حضور در انتخابات بعدی و تبدیل به یک وزنه سیاسی شده است. نویسنده آفتاب یزد نیز به این امر اذعان کرده و تحلیلی در این رابطه ارائه داده است، هرچند در این تحلیل نقاط قوت دیگر احمدی نژاد را عنوان نکرده و مانند همیشه از نگاه اصلاح طلبان، این محرومان هستند که دل در گرو احمدی نژاد بسته اند، در حالیکه در میان قشر متوسط نیز می توان گفت، احمدی نژاد جایگاه خود را دارد.

متاسفانه بسیاری از اصلاح طلبان و بخصوص مردم عادی تصور می‌کنند چون محمود احمدی نژاد دوره مدیریت او توام با فسادهای حیرت انگیز بوده پس لزوما کل مردم ایران به صورت هم‌صدا و یکدل از او نفرت دارند!

به عبارت دیگر چنانچه احمدی نژاد کاندیدای ریاست جمهوری شود نه تنها رای نمی‌آورد بلکه تعداد آرای او آنقدر ناچیز خواهد بود که باعث محو دائمی او از دنیای سیاست می‌شود!!

باور چنین دیدگاهی از طرف بسیاری برای من خیلی دشوار بود و گمان می‌کردم امکان ندارد جمعیت زیادی علاقه مند مسائل سیاسی و اجتماعی باشند اما تا به این حد بی اطلاع و پرت از حقایق باشند تا اینکه اخیرا عکس سخنرانی محمود در بیرجند منتشر شد و اکثریت مخالفان او شروع کردند به تمسخر او که در مساجد خالی سخنرانی می‌کند. این موضوع باعث کنجکاوی من شد چون اطمینان دارم در جایی چون بیرجند جمعیت عظیمی برای سخنرانی او می‌آیند و اتفاقا نه فقط بیرجند بلکه به جز شمال شهرتهران در هرکجا که برود قطعا جمعیت زیادی برای دیدنش تجمع خواهند کرد.

بنابراین اول فکر کردم این تحقیر کردن هم از جنس همان کل کل های فیس بوکی است ولی با کمی کنجکاوی و صحبت کردن با چند نفر متوجه شدم که نه تنها کل کل نیست بلکه اکثریت اعتقاد دارند احمدی نژاد هیچ محبوبیتی در بین مردم ندارد و هرگاه کاندید شود رای نمی‌آورد .

این همه بی اطلاعی از کشور بسیار غم انگیز و حتی خطرناک است.دوستان عزیزم بدون ذره ای تردید به شما عرض می‌کنم که احمدی نژاد در میان اقشار سطح پایین و بخصوص کسانی که اوضاع مالی خوبی ندارند وجهه دارد..

طرفداران بی‌شمار او در حد ستایش یک منجی عاشق او هستند…آن هم اکنون که تریبون ندارد درحالی‌که چنانچه کاندیدای ریاست جمهوری شود و به اندازه بقیه کاندیداها تریبون داشته باشد با یک سخنرانی و دادن یک وعده خیلی معمولی همه طرفداران خود را متشکل و یکپارچه می‌کند و به سادگی جمعیت عظیم طرفداران خود را به هرسو که بخواهد می کشد ..البته اعتقاد دارم طرفداران او یک اکثریت بسیار شکننده هستند.یعنی در مرز نصف رای دهندگان دائمی..یعنی چنانچه در انتخابات بعدی او کاندیدا شود ممکن است در مرحله اول رای نیاورد ولی آنچه که قطعی است رقیب او هم رای نخواهد آورد و قطعی تر این است که به صورت صد درصدی احمدی نژاد یک پای فینال است و همه کاندیداهای دیگر باید خود را برای دوم شدن آماده کنند…

امیدوارم سیاسیون عالیرتبه اصلاحات و یا تصمیم گیران همین دولت تدبیر این همه بی اطلاع نباشند.. محمود احمدی نژاد و یا بهتر است بگویم احمدی نژادیسم ریشه محکمی در این کشور دارد …

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.