اخبار کرونا در ایران/ ۱۰ مورد مثبت ابتلا به کرونا در شهریار/ادارات استان البرز روز شنبه تعطیل شد

اخبار کرونا در ایران/ ۱۰ مورد مثبت ابتلا به کرونا در شهریار/ادارات استان البرز روز شنبه تعطیل شد

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین، محمدهادی ناصح مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار امروز در جلسه کمیته اطلاع رسانی ستاد مقابله با کرونا در محل فرمانداری شهرستان شهریار اظهار داشت: طبق آخرین آمار موجود در خصوص وضعیت ویروس کرونا در شهرستان شهریار، ۱۰ مورد مثبت و قطعی ابتلا به کرونا و ۲ نفر نیز فوتی از ابتدای شیوع ویروس کرونا در شهرستان شهریار مشاهده شده است.

وی افزود: مهم‌ترین راهکار مقابله با این ویروس آموزش همگانی است که این موضوع با تلاش همکاران بنده در شبکه بهداشت و درمان با همکاری سایر نهادها در سطح عمومی و ادارات شهرستان شهریار در حال انجام است و آمادگی آن نیز وجود دارد.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان شهریار بیان داشت: طی تشکیل کمیته بررسی اپیدمیولوژیک ویروس کرونا با دستور وزیر بهداشت گفته شده است که بر اساس تمهیدات انجام شده میزان سرایت بیماری ۵۰ درصد کاهش یافته است و لذا در صورت ادامه تمهیدات عدد  ابتلا از فرد مبتلا به زیر ۱ کاهش یاید.

ناصح گفت: با اعلام سامانه از سوی وزارت بهداشت اطلاعات لازم از سوی سامانه برای هر شخص اخذ می‌شود و بر اساس تحلیل میزان خطرپذیری به فرد مبتلا می‌شود.

وی تصریح کرد: در شرایط فعلی موجود، انتظار انجام و نظارت تمامی اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه از شبکه بهداشت و درمان امری خارج از توان ماست و نیاز به بسیج و مشارکت همگانی دارد و هر شخص و نهادی باید به اندازه سهم خود مشارکت کند.

 

اولین فوتی ناشی از کرونا در کردستان تایید شد/ابتلای قطعی ۲۲ نفر به کرونا در استان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از فوت یک نفر براثر ابتلای به کرونا در شهرستان سقز خبر داد.

فرزین رضاعی در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار کرد: از ۱۷۴ نمونه ارسالی برای آزمایش و تست کرونا ویروس در استان، ۲۲ نفر آنان مثبت و ۶۸ نفر تا این لحظه منفی اعلام شده است.

وی با بیان اینکه از کل موارد مثبت کرونا ویروس در استان ، ۱۲ نفر در بیمارستان سقز بستری است، افزود: در بیمارستان بانه ۵ نفر در سننندج ۲ مورد، در قروه یک نفر، مریوان یک نفر و در دیواندره یک نفر شناسایی و بستری شده‌اند‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان در مورد تعداد متوفیان بدلیل ابتلا به کروناویروس در استان هم گفت: طبق آزمایشات انجام گرفته، یک مورد فوت ناشی از ابتلا به این ویروس در استان به ثبت رسیده که در شهر سقز بوده است.

رضاعی ادامه داد: مهمترین راه پیشگیری و کنترل کروناویروس، رعایت آداب بهداشتی و کاهش مواجهات فردی است.

وی عنوان کرد: همه این بیماران در بخش‌های ایزوله مراکز درمانی تابعه دانشگاه بستری و تحت مراقبت قرار دارند و خانواده‌های آنان نیز تا مشخص شدن وضعیت بیماری قرنطینه هستند.

رضاعی رعایت اصول بهداشتی برای پیشگیری از کرونا ویروس را ضروری اعلام کرد و گفت: تا حد ممکن از تجمع در مکان‌های عمومی خودداری کنید.

به گزارش فارس، تاکنون سه نفر مشکوک به کرونا در شهرستان سقز فوت شده‌اند که مثبت‌بودن کرونایی یکی از این سه مورد تایید شده است.

تعداد موارد مثبت کرونا در کرمان به ۱۸ نفر رسید / بهبودی ۲ بیمار

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به به مثبت شدن تست کرونای سه نفر دیگر در کرمان گفت: در حال حاضر تعداد موارد مثبت کرونا در استان به ۱۸ نفر رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی شفیعی عصر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تست کرونای سه نفر دیگر در استان کرمان مثبت شده است که بر این اساس ۱۸ نفر مبتلا به کرونا در کرمان داریم.

وی گفت: از سه مورد مبتلای جدید یک نفر در بم، یک نفر در رفسنجان و یک نفر در شهربابک بستری هستند.

شفیعی عنوان کرد: یکی از این افراد مرد ۲۳ ساله اهل شهرستان بم است؛ او سابقه سفر به یکی از استان‌های با شیوع بالا داشته ضمن اینکه در ستادهای انتخاباتی هم فعال بوده است.

مدیر گروه مبارزه با بیماری‌ها و سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان مورد دیگر را مرد ۴۴ ساله در شهرستان رفسنجان ذکر و تصریح کرد: این فرد هفته گذشته به یکی از استان‌های دیگر سفر کرده است.

وی عنوان کرد: سومین مورد هم یک مرد سالمند از شهرستان شهربابک است که به یکی از شهرهای با شیوع بالا سفر داشته است؛ این فرد هم در ستادها انتخاباتی فعالیت داشته است.

شفیعی گفت: از مجموع ۱۸ نفر مبتلا به کرونای استان کرمان دو نفر بهبود پیدا کرده اند، یک نفر در آی سی یو و مابقی در بخش تنفسی معمولی بستری هستند.

 

ادارات استان البرز روز شنبه تعطیل شد
رئیس ستاد مدیریت کرونا استان البرز گفت: به جز دستگاه‌های درمانی و خدمات‌رسان، ادارات این استان روز شنبه ۱۷ اسفند تعطیل هستند.

به نقل از روابط عمومی استانداری البرز،علی درویش پور در نشست خبری ستاد مدیریت کرونا استان البرز اظهار داشت: این تصمیم بنا به درخواست دانشگاه علوم پزشکی استان البرز و تصمیم اعضای کمیته مدیریت کرونا با موافقت استاندار البرز اتخاذ شده است.

وی افزود: به جز دستگاه های درمانی و خدمات رسان، ادارات این استان روز شنبه ۱۷ اسفند تعطیل هستند.

وی در ادامه از مردم خواست تا درایام تعطیل از هرنوع تردد درسطح شهرهای استان البرز خودداری کنند و اجازه دهند تا نیروهای خدمات رسانی بتوانند درشرایط بهتری به ضدعفونی و گندزدایی معابر و خیابانها بپردازند.

 

مرگ اولین بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان سقز تایید شد
دانشگاه علوم پزشکی کردستان مرگ نخستین بیمار مبتلا به کرونا در شهرستان سقز را تایید کرد.

به گزارش خبرنگار مهر دانشگاه علوم پزشکی کردستان مرگ یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان سقز را تایید کرد.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان به خبرنگار مهر گفت: بر اساس آزمایش های صورت گرفته از مرگ مشکوک افراد مبتلا به ویروس کرونا متاسفانه ظهر امروز پنجشنبه مرگ یکی از افراد مبتلا به این ویروس تایید شده است.

آرزو فلاحی ادامه داد: تا ظهر امروز ساعت ۱۴ در استان کردستان ۱۷۴ نمونه آزمایش افراد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا صورت گرفته است.

وی افزود: تاکنون و بر اساس نتایج آزمایش های مشخص شده ۲۲ نفر مبتلا به ویروس کرونا در سطح استان کردستان شناسایی شده و نتیجه آزمایش ۶۸ نفر نیز منفی بوده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: از مجموع ۲۲ مبتلا به کرونا در استان کردستان سقز ۱۲، بانه ۵، سنندج یک، کامیاران یک، قروه یک، مریوان یک و دیواندره یک نفر مبتلا شناسایی شده و هم اکنون بستری هستند.

تعداد مبتلایان به «کرونا» در لرستان به ۳۰ نفر رسید
رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: تا پایان روز ۱۴ اسفندماه، آمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان به ۳۰ نفر رسیده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا نیکبخت امروز پنجشنبه در سخنانی با بیان اینکه تا کنون ۳۵۷ نمونه از افراد مشکوک به کرونا به تهران ارسال شده است، اظهار داشت: از این تعداد، ۲۰۹ جواب به استان واصل شده که ۱۷۹ مورد منفی و ۳۰ مورد مثبت بوده است.

وی خاطر نشان کرد: موارد مثبت مربوط به شهرستان‌های الشتر، خرم آباد، دورود، بروجرد، چگنی، ازنا و کوهدشت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تاکید بر اینکه از شهروندان می‌خواهیم که در منزل بمانند و توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند، تصریح کرد: امیدواریم با این اقدامات شاهد افزایش موارد مثبت نباشیم.

 

۲۵۰ بیمار مشکوک به کرونا در استان کرمانشاه از بیمارستان ترخیص شدند
سخنگوی ستاد مدیریت کرونا در استان کرمانشاه گفت: از ۳۲۳ نفر بیمار بستری مشکوک به کرونا در استان کرمانشاه ۲۵۰ نفر ترخیص شده‌اند.

ابراهیم شکیبا در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرمانشاه، اظهار داشت: تا شب گذشته ۲۲ مورد مورد مثبت ابتلا به کرونا در استان به ثبت رسیده که از این تعداد سه نفر فوت شدند.

وی عنوان کرد: ۱۱ مورد از مبتلایان مربوط به شهرستان کرمانشاه، چهار مورد اسلام‌آبادغرب، دو نفر کنگاور، یک نفر هرسین، یک نفر صحنه، یک نفر سنقر و کلیایی و یک نفر گیلان‌غرب است.

شکیبا گفت: از شروع اپیدمی تا ظهر امروز ۳۲۳ نفر بستری شده‌اند که ۲۵۰ نفر ترخیص شده و ۷۱ نفر بستری هستند.

شکیبا افزود: با توجه به اینکهپیک بیماری در چند هفته آینده پیش‌بینی می‌شود از مردم انتظار می‌رود جمعه آخر سال، غریبان و مسافرت‌ها را کنسل کنند و در اجتماعات حضور پیدا نکنند و بهداشت فردی را رعایت کنند.

۲ بیمار کرونایی در اردستان از بیمارستان ترخیص شدند
رئیس شبکه بهداشت و درمان اردستان گفت: تا کنون ۲۱ نفر مشکوک به بیماری کرونا ویروس در اردستان تشخیص داده شد که هفت نفر مثبت بوده است.

حسن ذبیحی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از اردستان، ضمن اشاره به آخرین آمار افراد مبتلا به ویروس کرونا در شهرستان اردستان اظهار داشت: تاکنون ۲۱ نفر مشکوک به بیماری کرونا ویروس در شهرستان اردستان تست داده‌اند که از این تعداد هفت نفر آزمایش‌های آنان مثبت بوده که یک نفر از آن‌ها فوت کرده است.

وی ضمن اشاره به آمار افراد مبتلایان جدید به ویروس کرونا در شهرستان اردستان افزود: از این تعداد سه نفر آن جدید هستند که افرادی با سن‌های ۸۶، ۴۵ و ۶۸ سال بوده بهنحوی که دو نفر آقا و یک نفر خانم هستند.

رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان اردستان ضمن اشاره به وضعیت افراد مبتلا و آمار بهبودیافتگان در این شهرستان گفت: افراد جدیدی که آزمایش آنان مثبت اعلام شده یک نفر از شهر اردستان که در اصفهان بستری است و یک نفر از روستای کچورستاق و یک نفر نیز از شهر مهاباد بوده و دو نفر نیز با طی شدن روند درمان بهبود پیدا کرده‌اند.

وی ابراز داشت: توسط شبکه بهداشت و درمان اردستان ابلاغیه به بهورزان روستاها صادر شد تا با همکاری دهیاری ها از ورود افراد غریبه و غیر بومی به روستاها تا اطلاع بعدی جلوگیری کنند و در صورت که فردی از روستاها با علائم این بیماری وجود داشت با آموزش‌هایی که فرا می‌گیرند در منزل قرنطینه شوند.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.