وزارت ورزش

اختلاف وزیر و افشارزاده از کجا کلید خورد؟

برخلاف یک ماه قبل حالا بهرام افشارزاده در صف منتقدین وزیر است و حرف های تازه ای را به زبان می آورد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، برای بسیاری غیر قابل باور است دو فرد به فاصله زمانی اندک اینچنین علیه یکدیگر وضع بگیرند اما چه شد که اینگونه شد؟

وزیر ورزش و جوانان سرانجام صبرش در مورد بهرام افشارزاده تمام شد و به توصیه یکی از نزدیکانش که از قضا رسانه ای هم محسوب می شود ، حرف های اصلی را به یک مجله قدیمی اما خارج از دور رقابت زد. ده ها روزنامه رسمی و خبرگزاری نیمه دولتی با یکدیگر رقابت شدید دارند بر سر یک خط خبر و یک ثانیه زودتر انتشارش، اما وزیر سراغ قدیمی ترین مجله ورزشی ایران رفت که دیگر خبری از یکه تازی اش در عصر صفر و یک نیست. با این وجود حرف های گودرزی که در کیهان ورزشی منتشر شد، آنقدر مهم بود که بدون استثنا همه رسانه ها مجبور به باز نشرش شدند. مهمترین قسمت مصاحبه حمله عجیب گودرزی به مدیرعامل سابق استقلال بود. اما چرا وزیر اینچنین علیه فردی شد که خودش عامل اصلی حضورش در فوتبال و استقلال بود؟

از همان روز نخستی که محمود گودرزی به عنوان وزیر ورزش انتخاب شد و از مجلس رای اعتماد گرفت به مبالغ نجومی شایع در فوتبال حمله ور شد و تاکید کرد در جهت اصلاح آن گام بر می دارد. محمد رویانیان و علی فتح الله زاده به عنوان مدیران هزینه، نخستین قربانیان سیاست جدید ورزش ایران بودند. هر دو مدیر برکنار شدند و حالا هم به خاطر خرج های انجام داده شده به واسطه شکایت وزارت ورزش باید در دادگاه از خود دفاع کنند.

اما گام دم وزیر انتخاب مدیرانی بود که بدون ریخت و پاش های آنچنانی توان بازگرداندن سرخابی ها به سطح اول فوتبال را داشتند. بدون شک مشاوران گودرزی به او گفته بودند که اگر وضعیبت استقلال و پرسپولیس مناسب نباشد او هر روز در تیررس رسانه هاست. علی اکبر طاهری، دوست قدیمی وزیر ورزش به عنوان مدیر پرسپولیس انتخاب شد که در یک برهه جای خود را به نژاد فلاح داد اما انتخاب مجددش از رضایت وزیر حکایت می کرد. در آن سو افشارزاده، همان مدیری بود که باید جانشین فتح الله زاده می شد. ماموریت نخست این دو مدیر کم کردن هزینه ها بود.

اما اتفاقاتی که در ابتدای لیگ پانزدهم رخ داد نظر وزیر را در مورد افشارزاده کاملا عوض کرد. مدیرعامل و اعضای هیات مدیره تقریبا در حال اتمام کار با استیماچ کروات بودند که ناگهان جریانی از درون وزارت خانه، پرویز مظلومی را مطرح کرد و مظلومی هم صراحتا به گوش وزیر رساند حاضر است با رقمی نزدیک به ۳۰۰ میلیون تومان مجددا سرمربی استقلال شود.

وزارت ورزش

بدون تردید اگر دخالت وزارت ورزش نبود ابتدای لیگ قبل، استیماچ هدایت آبی ها را به عهده می گرفت اما افشارزاده مجبور شد به سمت مظلومی برود. اما در انتهای فصل بود که وزیر تازه متوجه شد برخلاف رقمی که مظلومی اعلام کرده بود با آن سرمربی استقلال می شود، افشارزاده با او قرارداد ۸۵۰ میلیون تومانی امضا کرده است. جرقه اختلافات از همین جا زده شد و وزیر موکدا به مدیرعامل وقت استقلال تاکید می کرد باید برای جذب بازیکنان جدید و تمدید قدیمی ها از روشی به غیر از پول خرج کردن های نجومی بهره ببرد. اما استقلال در تابستان گذشته باز هم در صف گران ترین ها قرار گرفت تا عملا کاسه صبر وزیر لبریز شود. حتی در راهروهای وزارت خانه شایعه شده بود در همان اواسط تابستان وزیر قصد برکناری افشارزاده را داشت اما به توصیه مشاوران این کار را گذاشت به زمان مناسبش. افشارزاده که در این سو خبر را شنیده بود تقریبا هفته ای یکبار روی سایت رسمی باشگاه استقلال، یک بیانیه حمایت آمیز غلو گونه از وزیر را منتشر می ساخت تا دل او را بدست بیاورد. اما آنچه برای وزیر اهمیت داشت تعدیل قیمت ها بود که مدیرعامل وقت آبی ها هیچ توجهی به آن نکرده بود. دست آخر شروع بسیار ضعیف منصوریان با استقلال فرصت مناسبی شد که افشارزاده را به بهانه بازنشستگی از کار برکنار کنند. مدیری که با نظر مستقیم وزیر جانشین فتح الله زاده شده بود حالا همان حکم فتح الله زاده را برای وزیر داشت؛ مدیر هزینه ها!

نزدیکان وزیر و افشارزاده همه این داستان ها را می دانستند اما تا روزی که وزیر سفره دلش را نزد کیهان ورزشی باز نکرده بود، کسی شهامت بازگویی اش را نداشت. وزیر ضربه اول را زد تا افشارزاده به اسم دفاع از کارنامه اش بیانیه ای آتشین را خطاب به گودرزی منتشر سازد. اگر وزیر روی حرفش بماند و در صورت پیروزی مجدد روحانی در اردیبهشت ۹۶ دیگر قبای وزارت را بر دوش نکشد که هیچ، اما اگر گودرزی در ۴ ساله دوم باز هم در پستش ماند آن وقت تکلیف مدیران سرخابی کاملا مشخص است؛ بیشتر از حد هزینه کنند به سرنوشت افشارزاده دچار خواهند شد و یا بدتر از آن مثل فتح الله زاده باید در دادگاه از خودشان دفاع کنند. این متد اصلاح فوتبال گران از نگاه وزرات ورزش محمود گودرزی است. از افشارزاده با این همه تجربه بعید بود از خلقیات دوست قدیمی اش بی خبر باشد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.