آیینی

محمد آیینی در نشست خبری با اصحاب رسانه؛

ارتباط ریلی اندیشه با تهران به زودی برقرار می شود /از مردم اندیشه بابت تأخیر مسکن مهر عذرخواهی می کنیم

نشست خبری مدیرعامل شرکت عمران شهر اندیشه با اصحاب رسانه برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، نشست خبری محمد آیینی مدیرعامل شرکت عمران شهر اندیشه با اصحاب رسانه در محل بازار ایرانی اسلامی این شهر برگزار شد. آیینی در این نشست خبری پاسخگوی سوالات خبرنگاران رسانه های مختلف بود، وی در پاسخ به سوالی مبنی بر چگونگی وضعیت مسکن مهر در شهر اندیشه پاسخ داد: شهر اندیشه تقریبا مشکل اساسی در بحث مسکن مهر ندارد، هرچند با سختی های  زیادی در این زمینه دست و پنجه نرم کردیم، قصد این را نداریم که تمام کارهای انجام شده را به اسم خودمان ثبت کنیم چرا که مسئولان قبلی  نیز کارهای زیادی در این رابطه انجام دادند.

مدیرعامل شرکت عمران اندیشه افزود:  برای مثال می توانم بگویم  در پروژه مسکن مهر با یک آش نیم پخته مواجه شدیم چرا که اصول ساخت و ساز مناسب در بسیاری از  قسمت های این مسکن ها رعایت نشده بود اما  بخش هایی را که قابل اصلاح بود را اصلاح کردیم، مثل تغییر نماهای این مسکن ها که تغییراتی درآنها ایجاد شد . حتی سازه های  واحدهایی که هنوز ساخته نشده بودند، را عوض کردیم یعنی به دلیل مشکلاتی که در سازه فلزی بود، در واحد های باقی مانده از سازه های بتونی استفاده کردیم.

آیینی

وی گفت: در نهایت تلاش کردیم با بالاترین کیفیت ممکن مسکن های مهر را تحویل دهیم. آن چه برای ما مایه افتخار است این بود که در این طرح ها توانستیم کنار مردم باشیم و حرف های آن ها درباره این پروژه ها را بشنویم و اگر مشکلی بود در جهت رفع آن بکوشیم.البته لازم است از مردم عزیز به دلیل تاخیر در به سرانجام رسیدن تحویل واحدهای مسکن مهر عذرخواهی کنیم.

آیینی در پاسخ به سوالی مبنی بر میزان استقبال خریداران واحدهای تجاری بازار ایرانی اسلامی اندیشه گفت: در نشست قبلی که بنده با اصحاب رسانه داشتم، حدود ۷۰ واحد از واحدهای تجاری بازار ایرانی اسلامی راه اندازی شده بود اما این رقم اکنون به ۳۵۰ الی ۴۰۰ واحد رسیده است. خوشبختانه در این مدت هیات مدیره بازار هم شکل گرفته و به نوعی پیگیر مسائل مربوط به این بازار هستند. معتقدیم رونق این بازار نه تنها به رونق شهر اندیشه بلکه به رونق شهریار نیز کمک خواهد کرد و این بازار یک بازار فراشهری است .

شرکت عمران

وی ادامه داد: ما این موضوع را با اعضای هیات مدیره مطرح کردیم تا به مناسبت هفته دولت فراخوانی صادر کنیم و واحد های باقی مانده را با قیمت بسیار پایینی به واجدین شرایط اجاره واگذار کنیم  که امیدواریم این روش باعث رونق هرچه بیشتر این بازار شود. از مالکین دعوت می کنیم که هرچه سریع تر نسبت به راه اندازی واحدهای خریداری شده خود اقدام کنند چرا که عدم راه اندازی این واحدها به سایر مالکینی که واحدهای خود را مورد بهره برداری قرار داده اند، آسیب جدی وارد می کند. ما در تلاش هستیم تا از میزان فروش واحدهای باقی مانده  کاسته  و در عوض واحدهای برای اجاره  را بیشتر کنیم. اگر واحدهای خریداری شده از طرف مالکین راه اندازی شوند ما به بحث تبلیغات این بازار در سطح کشور روی می آوریم که این امر موجب رونق بیش از پیش این بازار خواهد شد.

 محمد آیینی درباره موضوع احداث آرامستان در شهر اندیشه بیان داشت: بحث احداث آرامستان در این منطقه یکی از سوالات ثابت نشست های خبری بنده است. طبق ضرورت های شهرسازی، آرامستان ها به دلیل مسائل زیست محیطی و بهداشتی  باید در فواصل ۴ الی ۵ کیلومتری از محیط های مسکونی احداث شوند لذا به هیچ وجه امکان پذیر نیست که در اندیشه آرامستانی احداث شود حتی در برخی شهرهای دیگر که آرامستان ها داخل محیط مسکونی قرار دارند نسبت به خارج کردن آن ها از بافت شهر اقدام شده است. در اندیشه فضایی برای این کار وجود ندارد و در خارج از شهر هم ما نسبت به اراضی آن مناطق اختیاری نداریم. به هر حال در شهرهای به هم پیوسته مشکلات این چنینی وجود دارد البته لازم به ذکر است شهرداری در حال پیگیری و رایزنی اقداماتی در موضوع احداث آرامستان اندیشه در اراضی هفت جوی می باشد.

شرکت عمران

آیینی در پاسخ به سوال خبرنگار راه مبین مبنی بر مشکل رفت و آمد ترافیک شهری در ورودی شهر اندیشه، گفت:  شهر اندیشه مشکل رفت و آمدی ندارد اما شهرستان شهریار و حتی قدس با استان تهران مشکل رفت و آمدی بسیاری  دارند. ما در حال اجرای ساز و کاربلند مدتی هستیم که به موجب آن مردم عزیز شهر اندیشه برای کار و فعالیت نیاز به دسترسی به تهران نداشته باشند و کم کم در همین منطقه فضای کار برای آن ها مهیا شود­. اما این موضوع رفت و آمد معضل اصلی شهرستان شهریار است و شاید بتوان گفت یکی از موانع عدم سرمایه گذاری در این منطقه همین مشکل رفت و آمد با استان تهران است. ما آنچه راکه رسالت خود دیدیم این بود که این موضوع را پیگیری و بحث ارتباطات ریلی بین اندیشه و تهران را دنبال کنیم. مقدمات کار را انجام دادیم و منتظر جلسه ای با آقای محمودی شاه نشین نماینده مردم محترم شهرستان های شهریار ، قدس و ملارد هستیم که تا با وی این موضوع را مطرح کنیم.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.