سوریه

ارتش سوریه شهرک الوعر را آزاد کرد

شب گذشته با خروج آخرین اتوبوسهای حامل تروریستهای تکفیری القاعده، ارتش آزاد و داعش از شهرک پرجمعیت الوعر واقع در شمال غربی شهر حمص سوریه آزادسازی آن اعلام شد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، شب گذشته با خروج آخرین اتوبوسهای حامل تروریستهای تکفیری القاعده، ارتش آزاد و داعش از شهرک پرجمعیت الوعر واقع در شمال غربی شهر حمص سوریه آزادسازی آن اعلام شد. بنابر این گزارش، کاروان حامل صدها تروریست تکفیری شب گذشته با حضور استاندار حمص و صدها تن از ساکنین، از حی الوعر خارج شده و طی مراسم باشکوهی پرچم ملی سوریه در سراسر آن برافراشته شد.

این منطقه از ابتدای بحران سوریه کانون اصلی فعالیت گروه های تکفیری تروریستی در استان حمص بود که با هدایت افسران اطلاعاتی ترکیه و چند کشور عربی مانند عربستان سعودی و قطر حملات گسترده ای را علیه محلات شهر حمص سازماندهی و اجرا کرده بودند. با بازگشت حی الوعر به آغوش مردم سوریه ده ها هزار تن از سکنه آن که به دلیل جنایات گروه های تکفیری از خانه و کاشانه خود آواره شده بودند در حال بازگشت به آن هستند.

پس از پاکسازی حی الوعر دو شهر الرستن و تلبیسه در شمال استان حمص سوریه همچنان در اشغال تروریستها باقی مانده و بزودی عملیات بازپس گیری و پاکسازی آنها نیز آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.