کوثری

کوثری:

ارزشی برای حرف‌های وزیرخارجه عربستان قائل نیستیم

کوثری گفت: مستشاران ما در سوریه مأموریت دارند که بعد از دفن مزدوران سعودی، سوریه را ترک کنند و در غیر این صورت مأموریت‌شان در سوریه تمام نخواهد شد.

 


به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، سردار محمد کوثری رئیس کمیته دفاعی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اظهارات وزیر خارجه سعودی‌ که ایران را به دخالت در امور سوریه متهم کرده است، گفت: ما ابایی نداریم که بگوییم در مقابله با تروریست‌هایی که عامل رژیم سعودی هستند و به جنگ با پیامبر اسلام(ص) آمده‌اند، کنار مردم، دولت و ارتش سوریه خواهیم ماند؛ تا امروز به ارتش و نیروهای مردمی سوریه کمک مستشاری کرده‌ایم و با افتخار می‌گویم که این کمک را ادامه خواهیم داد.
 
وی با بیان "ارزشی برای حرف‌های وزیر خارجه عربستان قائل نیستیم" گفت: وزیر خارجه عربستان از شکستی که از مردم یمن خورده، عصبانی شده است اما این عصبانیت دلیل نمی‌شود که ما اجازه دهیم وی پا از گلیمش درازتر کند. الحمدلله یمنی‌ها پاسخ دندان‌شکنی به سعودی‌ها داده‌اند و این پاسخ این رژیم را وحشی‌‌‌تر از گذشته کرده است.
 
کوثری با ابراز اینکه رژیم سعودی عرضه مدیریت یک منطقه کوچک را نداشت و با بی‌عرضگی زمینه کشته شدن ۵هزار مسلمان را فراهم کرد، گفت: رژیمی که عرضه مدیریت منا را ندارد، چگونه می‌خواهد با ایران مقابله کند؟ این رژیم در جریان مقابله با ایران چند روز هم دوام نمی‌آورد.
 
رئیس کمیته دفاعی مجلس در واکنش به درخواست وزیر خارجه سعودی‌ از ایران برای آنچه او خارج کردن نیروهای نظامی از سوریه خوانده، تأکید کرد: ما در سوریه مستشار نظامی داریم و بارها این موضوع را گفته‌ایم و مستشاران ما مأموریت دارند که بعد از دفن مزدوران سعودی که همان داعشی‌ها هستند، سوریه را ترک کنند و تا زمانی که تروریست‌های وابسته به داعش در سوریه جنایت کنند، مستشاران ما مردم سوریه را تنها نخواهند گذاشت.
 
وی گفت: البته برای ما مهم نیست که سعودی‌ها چه درخواستی از ایران دارند، چرا که ما آنها را هم‌ردیف داعش می‌دانیم و هیچ ارزشی برای آنها قائل نیستیم، برای ما مهم نیست سعودی‌ها چه می‌گویند مهم این است که به مردم و ارتش سوریه در دفن کردن تروریست‌ها کمک کنیم.

 

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.