روحانی

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی خطاب به روحانی:

از شما بعید است فرق حکم شورای عالی امنیت ملی و حکم دادستانی را ندانید

از حضرتعالی که حقوقدان هستید بعید است که فرق حکم شورای عالی امنیت ملی و حکم دادستانی بر اساس مصادیق شورای امنیت را ندانید

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از دانشجو- شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور نامه‌ای را به حجت الاسلام روحانی، رئیس جمهور نوشت که متن نامه به شرح زیر است:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

 

جناب آقای رییس جمهور


سلام علیکم

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت حضرت صدیقه کبری (س) و آروزی توفیق خدمتگزاری برای شما و اعضای محترم هیئت دولت پیرو بیانات اخیرتان مطالبی به نظر می‌رسد که به سمعتان می‌رسانیم:


۱- آقای دکتر روحانی از عمر دولت تدبیر و امید بیش از دوسال واندی می‌گذرد و در طول این مدت حضرتعالی از هیچ اقدامی جهت شعله ور‌تر کردن اختلافات داخلی کشور فروگزار نکردید. نهاد و ارگانی نماند که در سخنرانی‌های رسمی و غیر رسمی به آن حمله نکنید. به جوانان انقلابی و جریانات دلسوز کشور تهمت افراط زدید و در این راه توهین و پرچسب نماند که به حواله منتقدین خود نکنید حضرتعالی ادبیاتی را وارد فضای کشور کرده و آن را به عنوان گفتمان دولتتان انتخاب کرده‌اید که بار‌ها تذکرات جدی رهبر معظم انقلاب را در پی داشته است. به عنوان جوانانی که وارث آینده انقلاب اسلامی هستند از شما می‌خواهیم به این فرار همیشگی خود از پاسخگویی نسبت به مطالبات واقعی اقشار مردم (نه تیتر‌های تقلبی برخی روزنامه‌های زنجیره‌ای) پایان دهید و جایگاهی که از طریق آرای صادقانه مردم به دست آوردید را هزینه رقابت‌های سیاسی و حزبی و بازی‌های جناحی نکنید و تریبون‌های رسمی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به محل انتشار نطق‌های اپوزیسیونی و تامین کننده خوراک رسانه‌های معاند تبدیل نکنید.


۲- ریاست محترم قوه مجریه تحلیل حضرتعالی از نتایج انتخابات اخیر در محافل رسمی و نشست‌های مطبوعاتی و مصادره به مطلوب این حماسه عظیم سیاسی به نفع جریان سیاسی حامی دولت و اشارات کنایه آمیز تحت عنوان «معنادار بودن انتخابات» که متاسفانه این عمل در دوسال گذشته همواره در ادبیات شما دیده می‌شود این مورد را ثابت می‌کند که یا حضرتعالی در رصد اوضاع سیاسی کشور دچار خطای محاسباتی هستید و یا عمدا قصد نادیده گرفتن برخی مسائل محرز را دارید. علیرغم وظیفه حفظ جایگاه بیطرفی شما نه تنها قبل از انتخابات با بیان آرزو و امیال شخصی خود مبنی بر ورود اعتدالیون (بخوانید حامیان دولت) و تاخت و تاز به شورای نگهبان این وظیفه را به درستی انجام دادید نه هم اکنون که از این حماسه بزرگ تنها به نتیجه انتخابات پایتخت بسنده کرده و آن را نشان از یکسره شدن کار می‌دانید و حال سوال اینست چه چیزی قرار بوده یکسره بشود؟ متاسفانه اینطور که مشخص است هنوز حضرتعالی خودتان و جریان متبوعتان را شاخص اعتدال و میانه روی دانسته و قائل به‌‌ همان ادبیات دشمن با الفاظ «تندرو» و «بی‌سواد» برای جریانات منتقد خود می‌باشید.


۳- تصویر رسم شده حضرتعالی از روند اجرای طرح برجام و همچنین تعابیر اغراق آمیزی مانند «آفتاب تابان» برای این طرح متاسفانه بسیار غیر واقعی و فانتزی به نظر می‌رسد و جنابعالی همواره سعی در این داشته‌اید که بهای بسیار زیادی که جهت این معامله پرداخت شده است را نادیده گرفته و آن را یک قرارداد تماما سود و منفعت در انظار عمومی قلمداد کرده‌اید و هیچگاه در این مورد با مردم صادق نبوده‌اید. شما امروز در حالی از گلستان اجرای برجام و توفیقات آن سخن می‌گویید که به گواه دولتمردان خودتان در بسیاری از موارد هنوز اثر چشمگیری دیده نشده است و مجددا به گواه همکاران خودتان که (متاسفانه در نشست خبری آن‌ها را نیز محترمانه به بیسوادی متهم کرده‌اید) در برخی موارد بدعهدی طرف‌های آمریکایی و اروپایی نیز دیده می‌شود. هرچند خودتان هم اشاره‌ای به این ناهماهنگی‌ها کرده‌اید و آن را ناشی از ترس!! برخی شرکت‌ها و بانک‌های اروپایی دانسته‌اید هرچند زمانی به شما و تیم مذاکره کننده این هشدار داده شده بود که حتی اگر نظام حقوقی تحریم‌ها از بین برود ساختار حقیقی آن پابرجا خواهد بود.

 

۴- متاسفانه به نظر می‌رسد حضرتعالی در حوزه امور اقتصادی و رفع تحریم‌ها حرف جدیدی برای گفتن ندارید و همچنان چشم به هماهنگی‌ها و اقداماتی که وعده انجام آن توسط دیگر کشور‌ها داده شده است دارید و در فضای گفتمانی شما در حوزه پیشرفت و رشد اقتصادی کشور غالبا وابستگی و انتظار به چشم می‌خورد تا استقلال و شکوفایی… به نظر می‌رسد حضرتعالی صرفا حل مشکلات معیشتی مردم را ابزاری برای جذب مخاطب و سرکوب منتقدین خود قرار داده‌اید. و بعد از ابداع واژه‌هایی بی‌نظیر مانند «عبور از رکود» و «تورم صفر درصد» اینبار در اجتماع مردم یزد سال آینده را خلاف آنچه در جلسه ۱۶ آذر با دانشجویان در دانشگاه شریف فرموده بودید سال شکوفایی اقتصادی نامیده‌اید. ضمن آنکه چندی است بعد از تحریم‌ها و دوران پسا برجام دست آویز جدیدی تحت عنوان قیمت جهانی نفت یافته‌اید و مرتبا با مقایسه‌های نجومی و ارائه ارقام نسبتا غیر واقعی نسبت به دوران گذشته اینبار به بهانه دیگری دولت را در حال مهار کردن بحران قلمداد می‌کنید. هرچند در همین بحث که دولت و وزارت نفت در افت و خیز قیمت جهانی نفتی چه نقش داشته‌اند و چه نقشهایی می‌توانستند داشته باشند سخن بسیار است که از آن می‌گذریم و به مسئله قراردادهای فله‌ای و محرمانه دولت با شرکت‌های خارجی و ایجاد اشتغال برای جوانان غربی نمی‌پردازیم.


۵- جناب آقای روحانی در مکتوبات قبلی خدمت جنابتان عارض شده بودیم که استفاده از ادبیات پوپولیستی، عوامانه و بعضا خلاف واقع و دامن زدن به برخی مشاجرات سیاسی و حزبی درشان ریاست قوه مجریه نیست و منتخب ملت فهیم ایران اسلامی باید از این گونه اقدامات مبرا باشد، ادعای بازگرداندن امید و امنیت به فضای انتخابات و مقاومت وزیرانتان برای جلوگیری از قطع سرویس‌های ارتباطی و همچنین بازی با الفاظ و مغلطه پیرامون یک امر بدیهی مانند ممنوع التصویری رییس دولت اصلاحات که بار‌ها توضیحات فراوانی پیرامون آن داده شده است از نمونه‌های اندک این گونه رفتارهاست. لازم است خاطر نشان کنیم در انتخابات اخیر ریاست جمهوری در سال ۹۲ که به قول جنابتان مردم با شور آگاهی وارد میدان شدند و به «اعتدال» رای دادند نیز شبکه‌های ارتباطی وصل بود و امنیت انتخابات برقرار بود و همچنین از حضرتعالی که حقوقدان هستید بعید است که فرق حکم شورای عالی امنیت ملی و حکم دادستانی بر اساس مصادیق شورای امنیت را ندانید و از منشا این حکم بی‌اطلاع باشید. به نظر می‌رسد جنابتان در آستانه سفر به شهر یزد و بعد از انتخابات و همچنین در فضایی که مطالبات اقتصادی از دولت فضای فوق العاده جدی تری را تجربه می‌کند اقدام به فرا فکنی کرده‌اید و تلاش می‌کنید به وسیله مطرح کردن این حواشی و ایجاد طوفان‌های رسانه‌ای و همچنین جلب نظر برخی جریانات دست چندم سیاسی از مهلکه این مطالبات بگریزید. مع الوصف اینگونه فرافکنی‌ها و عدم پاسخگویی مدت زمان زیادی چاره ساز نخواهد بود و مسلما در ‌‌نهایت آحاد مردم به صورت جدی خواهان اجرای وعده‌های ۱۰۰ روزه و پسا برجامی شما خواهند بود و مطمئنا نمی‌توان در دراز مدت با استفاده از الفاظ سیاسی و دامن زدن به حواشی کم اهمیت مردم آگاه و فهیم ایران اسلامی را از حقایق دور نگاه داشت.


والسلام علی من اتبع الهدی


شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی کشور

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.