هاشمی

وزیر بهداشت:

از فروش داروها و مکمل های غیر بهداشتی ماهواره ای جلوگیری می شود

وزیر بهداشت به همکاری پلیس فتا و وزارت ارتباطات و قوه قضاییه برای جلوگیری از فروش داروها و مکمل های غیر بهداشتی و بعضاً خطرناک از طریق ماهواره اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری بیشتر بین قوا و وزارتخانه‌ها از تبلیغ این داروها جلوگیری شود.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  وزیر بهداشت در حاشیه همایش سراسری مدیران و روسای بهداشت و درمان ناجا در جمع خبرنگاران گفت: تفاهم نامه امروز عمدتا در بخش پیشگیری تهیه و تدوین شده است؛ به خصوص بیماری‌های مشترک بین انسان و دام و بیماری‌هایی که از طریق افرادیکه به صورت قاچاق از مرز عبور می‌کنند، منتقل می‌شود.

قاضی زاده هاشمی ادامه داد: سعی داریم به مرز نشین‌ها و حاشیه نشین‌ها کمک کرده و از وقوع آسیب‌های سخت اجتماعی در بین آن‌ها جلوگیری و پیشگیری کنیم .به نظر می‌رسد اگر این کمک رسانی‌ها یک پارچه شود بخصوص در کمک رسانی‌های اورژانسی به توفیقات بیشتری خواهیم رسید.

وی گفت: ما در قالب این تفاهم نامه باید خدماتی را به ماموران ناجا ارایه دهیم و جدا از این از هیچ کوششی برای کمک به ناجا دریغ نخواهیم کرد.

وزیر بهداشت در پاسخ به خبرنگار میزان درباره تجمیع شماره‌های امدادرسان و پاسخگویی همه آن‌ها از طریق ۱۱۰ گفت: به نظر من این اتفاق خوبی است، اما نظر نهایی را مجلس تشخیص می‌دهد. آنچه مشخص است این است که هم ما و هم ناجا از تجمیع شماره های  تماس‌ استقبال می‌کنیم.
 
قاضی زاده همچنین در سخنانی به همکاری پلیس فتا و وزارت ارتباطات و قوه قضاییه برای جلوگیری از فروش داروها و مکمل های غیر بهداشتی و بعضاً خطرناک از طریق ماهواره اشاره کرد و گفت: امیدواریم با همکاری بیشتر بین قوا و وزارتخانه‌ها از تبلیغ این داروها جلوگیری شود.

وزیر بهداشت درباره ساماندهی ناصر خسرو نیز گفت: خوشبختانه ناصر خسرو به عنوان محلی برای فروش دیگر مشهور نیست، در حال حاضر ۷۰ درصد داروها فراهم است و داروهایی که خارج از چرخه توزیع می شود قاچاق است و قطعا باید اصالت آن تایید شود. در غیر این صورت مردم می‌دانند که استفاده از این داروها عواقب بدتری دارد.

 

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.