فتح الله زاده

فتح الله زاده:

استقلال را به من بدهند و بعد از ۵ سال بدون بدهی آن را تحویل بگیرند

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران گفت: من اعلام می‌کنم ۵ یا ۶ سال باشگاه استقلال را به من بدهند و هیأت مدیره را من انتخاب کنم ولی تمام بدهی‌ها را صفر خواهم کرد؛ وثیقه و ضمانت‌نامه هم می‌گذارم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از نسیم، علی فتح‌الله‌زاده مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران درباره برنامه نود در مورد بدهی سنگینی که برای این باشگاه برجای گذاشت و رفت، اظهار کرد: در چند سالی که در استقلال نبودیم اول گفتند ۹۰ تا ۱۳۰ میلیارد تومان بدهی داریم الان شده است ۸۶ میلیارد تومان؛ آدمی که دروغ می‌گوید و راست حرف می‌زند کنار هم هستند و اظهاراتی به میان می‌آورند که درست نیست.

او ادامه داد: تمام بدهی باشگاه استقلال را وقتی تحویل دادم ۲۷ میلیارد تومان بود نه ۸۶ میلیارد تومان ولی آن زمان ۲۵ میلیارد تومان بدهی مالیاتی از گذشته تا آن زمان داشتیم که باید به آن مبلغ اضافه کرد و برای بنده نبود اما بنده ورزشگاهی ساختم که ۱۵۰ میلیارد تومان قیمت آن است؛ ۳۷ هزار متر مربع در بلوار فردوس تهران زمین این ورزشگاه استقلال است.

فتح‌الله‌زاده یادآور شد: تمام هزینه‌های یک فصل جامی است که آخر فصل به دست تیمی می‌رسد؛ در شرق آسیا باشگاه‌ها از حق پخش تلویزیونی درآمدزایی می‌کنند اما در ایران اینطور نیست؛ ۲۷ میلیارد تومانی که ما بدهی گذاشتیم بخشی برای گذشته و مقداری برای بنده بود که جلسه گذاشتیم و قرار شد وزارت ورزش به ما هم کمک کند؛ از ۲۴ میلیارد تومان ۱۶ میلیارد تومان بنده درآمدزایی کردم، یعنی ۴ میلیارد بیشتر از چیزی که قرار بود آورده داشته باشم اما وزارت ورزش ۱۲ میلیارد تومان را برای ما نیاورد.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران با بیان اینکه تمام اموال ما توقیف شده است، گفت: سه سال است از باشگاه رفتم اما هنوز مدیر عامل باشگاه بنده هستم چون در ثبت شرکت‌ها اسم بنده است؛ هزینه‌ها الان با مدیران دیگری انجام می‌شود ولی مدیرعامل من هستم! به من حتی دسته چک هم نمی‌دهند.

او در مورد انتقادات افشارزاده مدیرعامل سابق باشگاه استقلال از او و بدهی‌هایی که بر جای گذاشته است، اظهار کرد: ما برای خرج ۲۴ میلیارد تومان آن زمان ریال به ریال سند داریم و الکی خرج نشده است.

فتح‌الله‌زاده ادامه داد: متاسفانه در بعضی دولت‌ها رفیق بازی کردیم؛ مثلا با بعضی‌ها که رفیق بودند ۹۰ درصد کمک کردند اما به ما فقط ۱۵ درصد می‌دادند و می‌گفتند باید قهرمان آسیا شوید؛ این مسائل متاسفانه وجود داشت و شاید گفتنش برای من گران تمام شود.

او ابراز کرد: من آپارتمان باشگاه استقلال تهران را درست کردم و تحویل آقای افشارزاده دادم که نزدیک یک میلیارد تومان قیمت دارد و اسنادش موجود است؛ یک آپارتمان دیگر هم وجود داشت که برای پرداخت مطالبات فروخته شد؛ قرار شد برای دادن بدهی‌ها یک آپارتمان به آقای منتظری و یکی دیگر به آقای تیموریان داده شود.

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال تهران تصریح کرد: قانون برای بنده که مدیرعامل بودم تصمیم هیأت مدیره است و اگر بگویند اسپانسر فصل بعد را می‌توانم امسال بگیرم می‌توانم این کار را انجام دهم و غیر قانونی نخواهد بود.

فتح‌الله‌زاده اضافه کرد: کارهای غیر اخلاقه‌ای را دوستان انجام دادند و گفتند چرا پول‌ها را به حساب خزانه نریختیم که بنده به دادگاه رفتم و تبرئه شدم؛ آقایان از هول حلیم در دیگ افتادند و اشتباه کردند؛ یکی دیگر را پیدا کنند.

او اظهار کرد: یک نفر اگر کوچکترین خلافی از ما دیده است ما را اعدام کند.

 فتح‌الله‌زاده در ادامه صحبت‌های خود گفت: باید دخل و خرج‌ها یکی شود که زمان ما اینطور نبود ولی الان است؛ ما ۲۷ میلیارد تومان بدهی گذاشتیم که در آن مالیات‌های بازیکنان و اسپانسرهایمان نیز وجود دارد.

او تصریح کرد: من ۱۲ سال کار کردم ولی حقوق، پاداش، هزینه سفر، تلفن و … نگرفتم؛ باید به ما حمله کنند؟ به آنهایی که می‌خورند و می‌برند انتقاد شود نه به ما؛ آن زمان که بازیکن می‌گرفتیم یک میلیون اما می‌فروختیم ۴۰۰ میلیون تومان کسی گفت پنج درصد برای فتح‌الله‌زاده؟ ؛ اگر ممنوع الخروج هستم برای بدهی‌هایی که برای دولت است، پس جایی که پول آوردم هم به بنده بدهند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران تاکید کرد: کسی که مدیرعامل باشگاه استقلال می‌شود مگر نمی‌بیند بدهی است؟ این مسوولیت را قبول نکند؛ من اعلام می‌کنم ۵ یا ۶ سال باشگاه استقلال را به من بدهند و هیأت مدیره را من انتخاب کنم ولی تمام بدهی‌ها را صفر خواهم کرد؛ وثیقه و ضمانت‌نامه هم می‌گذارم.

فتح‌الله‌زاده با اشاره به روند خصوصی‌سازی باشگاه‌ها گفت: مگر نمی‌گویند پول بیت‌المال در این تیم‌ها است؟ پس چرا دولت خصوصی‌سازی نمی‌کند؟

 فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه ۲۰ سال پیش برخی نقل و انتقالات را انجام دادم و درآمدزایی کردم، گفت: وظیفه من تحویل دادن اسناد به مدیرعامل بعدی استقلال است و رسید آن را دارم؛ روزی که به باشگاه استقلال رفتم حساب‌ها بسته بود؛ زمانی که پاشازاده را فروختم با چمدان پول را جابجا می‌کردم نه اینکه مثل الان از طریق بانک انجام شود ولی با این حال سندش هم است.

او ادامه داد: بنده اسناد ۲۰ سال قبل را هم دارم ولی به چه درد می‌خورد؟ رئیس مجمع وقت و بازرس هم آن را امضاء کرده است ولی افرادی که اخیرا مدیرعامل باشگاه بودند هم مدارک‌شان را بفرستند؛ اصلا من را برای چه برداشتند؟ گفتند چون ۲۴ میلیارد خرج کردم و زیاد است.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران اضافه کرد: موقعی که چک شخصی دادم باشگاه دولتی نبود؛ یک سال و نیم است که باشگاه خزانه‌داری دارد؛ برای مثال وقتی بازیکنی مثل خسرو حیدری می‌گیرم و می‌گوید چک باشگاه را نمی‌گیرم و چک شخصی تو را می‌خواهم و بعد من آن چک را در باشگاه ثبت می‌کنم مقصر من هستم؟

فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه باید انتقادات منصفانه باشد، ابراز کرد: چطور برای من که دو بار در جام باشگاه‌های آسیا بودم ۲۴ میلیارد تومان زیاد است اما برای زمان آقای افشارزاده که در آسیا نبود ۳۵ میلیارد تومان زیاد نیست؟

او با تاکید بر اینکه پول‌شویی نکردم، گفت: کارهای بنده مصداق پول‌شویی نیست؛ از نظر قانونی اساسنامه باشگاه استقلال می‌گوید مدیرعامل نظر هیأت مدیره را باید اجرایی کند؛ هیأت مدیره من اجازه داد کارهایی انجام دهم و آنها نیز اعمال‌شان درست است چون آن زمان باشگاه استقلال دولتی نبود و الان سر و شکل پیدا کرده است.

مدیرعامل اسبق باشگاه استقلال تهران تصریح کرد: من را وادار به بعضی حرف‌ها می‌کنند؛ کل بودجه‌ای که برای کارمندان حقوق می‌دادم ۲۵ میلیون تومان بود اما حالا ۵ برابر شده است و کسی حرفی نمی‌زند.

فتح‌الله‌زاده یادآور شد: وقتی از استقلال می‌رفتم ۳۰۰ هزار دلار به ساموئل بدهکار بودیم اما طی نامه به این بازیکن گفتیم ۲۰۰ هزار دلار از ای. اف. سی که طلب داریم بگیر و ما هم ۵۰ هزار دلار می‌دهیم تا قراردادت صاف شود و مابقی را ببخش که او هم قبول کرد؛ بعد از من دو روز پس از آن یک نفر از باشگاه استقلال می‌رود آن ۲۰۰ هزار دلار را می‌گیرد اما به ساموئل نمی‌دهد؛ انقدر شهامت ندارند درست حرفی را بزنند.

او با اشاره به اینکه در تمام سال‌ها تیمم در جام باشگاه‌های آسیا بود، گفت: یک جام حذفی، یک قهرمانی لیگ برتر، سومی در رنکینگ آسیا، پنجاه و پنجمی جهان، صعود به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا و … در زمان بنده اتفاق افتاد و یک ورزشگاه ساختم اما این مسائل را نمی‌بینند.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران ادامه داد: کدام پول مجیدی به باشگاه استقلال واریز شده است؟ رئیس مجمع و هیأت مدیره باشگاه وجود دارد؟ آنها من را رها می‌کنند؟

فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه زمان بنده تیم در زمین تمرینی اختصاصی استقلال کار خود را انجام می‌داد، عنوان کرد: افرادی که جرات ندارند مستقیم حرف را روی آنتن نمی‌زنند؛ ما مثل مرد تمام سوالات را با سند جواب دادیم اما عده‌ای که رو در رو نیستند و درغگو هستند فقط با پیامک به شما(فردوسی‌پور) حرفشان را می‌زنند.

او اضافه کرد: از زمانی که برعهده گرفتن مالیات توسط باشگاه ممنوع شد یک نفر را نگرفتم؛ هر کسی دارد رو کند؛ از وقتی آقای تاج بخشنامه کرد نباید پول مالیات را بدهید یک مورد مالیات بازیکنی را نگرفتم.

مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال تهران خطاب به فردوسی‌پور گفت: یک بار هم پیامک بگذارید بگویید دوست دارید چه کسی مدیرعامل باشگاه استقلال شود؟

فتح‌الله‌زاده یادآور شد: شما فکر می‌کنید دیوان محاسبات، دیوان بازرسی و … مسائل مالی باشگاه‌ها را نمی‌دانند اما اینطور نیست؛ در زمان من هیچ ابهامی وجود ندارد چون در اینصورت می‌توانستند من را محاکمه کنند.

فتح‌الله‌زاده با بیان اینکه زحمت کشیدم تیمی را هفت بار قهرمان کردم، گفت: اگر در این افتخارات خلافی کردم بگویید؛ سازمان لیگ، فدراسیون فوتبال و اداره کل تربیت بدنی استان تهران یک نسخه از قراردادها را دارند.

او ابراز کرد: ما شفاف کارمان را می‌کردیم؛ وقتی آندو را ۲ میلیارد تومان گرفتیم آن زمان این بازیکن ۶ میلیارد تومان قیمت داشت؛ ما ۷-۶ ستاره می‌آوردیم که ۸۰-۷۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه می‌آمدند و خوشحالی‌شان را به همراه داشت اما حالا چطور شده که ۸-۷ هزار نفر به ورزشگاه می‌روند؟

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.