دادستان شهریار

دادستان شهریار:

استمرار برخورد با متخلفان از ضروریات رفع مشکلات زیست محیطی است

همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک با شعار هوای پاک، اقدام و عمل و در روزی که با عنوان قانون و هوای پاک نامگذاری شد، کارکنان اداره حفاظت محیط زیست شهریار با دادستان این شهرستان دیدار کردند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،در این دیدار که در محل دادسرای شهریار برگزار شد، حمید عسگری پور دادستان شهرستان شهریار با ابراز خرسندی از حضور کارکنان محیط زیست در دادسرای شهریار همزمان با گرامیداشت هفته هوای پاک گفت: محیط زیست شهرستان نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی کارنامه قابل قبولی در انجام وظایف ذاتی و قانونمند خود دارد که این موضوع قابل تقدیر است.

وی با اشاره به ضرورت انجام وحدت و نظارت در اجرای برنامه‌های زیست محیطی، تصریح کرد: یکی از مشکلات عدم موفقیت طرح‌ها، جزیره‌ای عمل کردن دستگاه‌ها در حوزه سلامت و محیط زیست بوده که این امر نیازمند وحدت و هماهنگی کامل دستگاه‌ها در این حوزه است.

دادستان شهریار در ادامه افزود: در موضوع حفاظت از محیط زیست، دادستانی با هیچ فرد و هیچ دستگاهی تعارف نداشته و با متخلفین بشدت برخورد قانونی می‌شود و در این رابطه نظارت و استمرار برخورد با متخلفین محیط زیست از جمله موارد ضروری در جهت رفع مشکلات زیست محیطی است.

عسگری پور در پایان ضمن اعلام آمادگی و حمایت کامل و قاطع دادستانی در اجرای طرح‌ها و برنامه‌های محیط زیست بمنظور صیانت از حقوق شهروندان و حفظ سلامت مردم، خواستار ارائه چک لیست معضلات و چالش‌های موجود شهرستان شد و بیان کرد: با ارائه فهرست معضلات شهرستان از سوی محیط زیست، بررسی و الزام دستگاه‌ها برای رفع مشکلات و مسائل موجود در حوزه محیط زیست در دستور کار قرار خواهد گرفت.

در ادامه این نشست فاطمه برنا رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان شهریار نیز در خصوص قانون هوای پاک و چالش‌های موجود بر سر راه اجرای قانون مواردی را مطرح کرد و گفت: همانطور که در قانون هوای پاک آمده است برای دستگاه‌های زیادی تکالیف قانونی مشخص شده و اجرای دقیق آن، نیاز به مسئولیت پذیری همه دستگاه‌های مسئول در این خصوص دارد.

وی اظهار داشت: یکی از برتری‌های این قانون این است که در آن جرم انگاری بطور کامل تعریف شده و عدم اجرای قانون از سوی هر یک از مسئولین مربوطه جنبه قانونی و قضائی پیدا می‌کند.

فاطمه برنا در پایان از همکاری دادستانی در جهت تسریع در روند بررسی پرونده‌های محیط زیست در شعبه ویژه و برخورد با متخلفین تشکر و قدردانی کرد و افزود: امیدواریم با حمایت دادستانی شهرستان و دستگاه قضا و همچنین همکاری سایر نهادها و مردم شهرستان، محیط زیستی سالم و پاک داشته باشیم.

 

 

انتهای پیام/ر

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.