اشتباه تاریخی که پرسپولیس در پرونده گابریل مرتکب شد

در شرایطی که پرونده گابریل با ۱۲۰ هزار دلار ( تقریبا پانصد و سه میلیون تومان) بسته می‌شده حالا ممکن است برای باشگاه پرسپولیس ۲۲۰ هزار دلار ( نهصد و بیست‌ودو میلیون تومان) هزینه داشته باشد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فیفا باشگاه پرسپولیس را در پرونده فرناندو گابریل به پرداخت ۱۲۰ هزار دلار محکوم کرده است.

رویه فیفا در پرونده‌هایی که حکم نهایی صادر می‌کند این است که به طرفی که باید پول بدهد یک شماره حساب اعلام می‌کند تا پول را واریز کنند.
 
در این بین ایجنت ایرانی گابریل از این بازیکن وکالت نامه‌ای محضری داشته که طبق آن باشگاه پرسپولیس طلب این بازیکن را به مدیر برنامه‌هایش پرداخت می‌کرد، یعنی ۱۲۰ هزار دلار طلب گابریل در شش قسط ۲۰ هزار دلاری به مدیر برنامه‌های ایرانی او پرداخت شده در حالی که طبق قانون فیفا این پول باید به شماره حسابی که اعلام شده بود واریز می‌شد. باشگاه پرسپولیس هم از شماره‌ حسابی که فیفا اعلام کرده بود خبر داشته است.

در این بین مدیر برنامه‌های ایرانی گابریل ۱۸ هزار دلار را به حساب این بازیکن واریز می‌کند و مابقی پول را نزد خود نگه می‌دارد. از ۱۰۲ هزار دلار باقی مانده، ایجنت ایرانی گابریل ۷۵ هزار دلار را به عنوان هزینه ایجنتی، هزینه ویزای همسر و فرزند گابریل و … برمی دارد و به این بازیکن اعلام می‌کند برای گرفتن مابقی پولش (۲۷ هزار دلار) به تهران بیاید.

حالا فیفا به با شگاه پرسپولیس نامه زده که باید تا تاریخ ۲۶ دی طلب گابریل پرداخت شود در غیر این صورت از پرسپولیس کسر امتیاز می‌شود. نکته عجیب در این پرونده این است که باشگاه پرسپولیس در شرایطی که می‌دانسته فیفا برای پرداخت طلب گابریل شماره حساب اعلام کرده، اما باز هم پول را به حساب مدیربرنامه‌های ایرانی این بازیکن ریخته است در حالی که حق چنین کاری را نداشته است.

در آن طرف هم اگر مدیربرنامه‌های ایرانی گابریل از این بازیکن طلبی داشته باید از طریق فیفا اقدم می‌کرده و پول را به آن صورت می‌گرفته نه اینکه به صورت خودسر از طلب این بازیکن پولش را بردارد.

حالا دو اتفاق باید رخ بدهد. یا ایجنت ایرانی گابریل قبول کند ۱۰۲ هزار دلار باقی مانده را به این بازیکن بدهد که بسیار بعید است یا اینکه باشگاه پرسپولیس با یک گاف تاریخی که داده باید دوباره ۱۰۲ هزار دلار پرداخت کند یعنی در شرایطی که این پرونده با ۱۲۰ هزار دلار ( تقریبا پانصد و سه میلیون تومان) بسته می‌شده حالا ممکن است برای باشگاه پرسپولیس ۲۲۰ هزار دلار ( نهصد و بیست‌ودو میلیون تومان) هزینه داشته باشد.

نکته جالب دیگر اینجاست که ایجنت ایرانی گابریل، ایجنت تادئو هم بود که در زمان مدیریت علی اکبر طاهری به پرسپولیس آمدند. تادئو هم که فقط نیم فصل جز جنجال ایجاد کردن چیزی برای پرسپولیس نداشته و بدون اینکه از طرف باشگاه با او توافقی شود در فهرست مازاد قرار گرفت و از پرسپولیس شکایت و پولش را هم دریافت کرد.

حالا سوال اینجاست که چرا باشگاه پرسپولیس چنین گاف بزرگی داده است؟ مگر در قسمت بین‌الملل و حقوقی باشگاه پرسپولیس افراد مطلع حضور ندارند؟ چرا ایجنت ایرانی گابریل که اتفاقاً ارتباط خوبی هم با مدیران این باشگاه داشته باید بار‌ها در طبقه چهارم باشگاه پرسپولیس (طبقه مدیرعامل باشگاه) دیده شود؟ چرا یک ایجنت آنقدر به باشگاه نزدیک می‌شود که بار‌ها پشت میز منشی مدیرعامل رویت شده؟

نکته عجیب دیگر در این داستان این است که شنیده می‌شود باشگاه پرسپولیس برای دو فصل با شرکت این ایجنت برای برگزاری بازی‌های آسیایی در تهران که پرسپولیس میزبان آن بوده قرارداد بسته است. این یعنی عملاً این فرد در بازی‌های بین‌المللی پرسپولیس نقش اصلی را ایجاد می‌کرده نقش‌هایی مانند اجاره اتوبوس و هتل برای تیم مهمان و برگزاری بازی در ورزشگاه آزادی. حتی شنیده شده در بازی‌های خارج از خانه پرسپولیس هم این فرد مسئول برگزاری بوده.

البته ذکر این نکته هم ضروری است که فرناندو گابریل هم مالیات قراردادش را به اداره مالیات پرداخت نکرده و به نوعی فرار مالیاتی داشته.

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.