علی لاریجانی

اصولگرایی یک حرف حسابی است/ ما اموال نیستیم که اصلاح‌طلبان ما را مصادره کنند ؛

اصلاح‌طلبان نباید فکر کنند که من و ناطق نوری به آنها نزدیک شده‌ایم

علی لاریجانی در پاسخ به سؤال خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم مبنی بر تلاش اصلاح‌طلبان برای مصادره وی و حجت‌الاسلام ناطق نوری در جناح اصلاح‌طلبان گفت: ما اموال نیستیم که اصلاح‌طلبان بخواهند به‌نفع خودشان مصادره کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، علی لاریجانی در پاسخ به این سؤال "با توجه به گروه بندی‌های مصطلحی که امروز در فضای سیاسی کشور وجود دارد و عده‌ای خود را اصولگرا و عده‌ای دیگر اصلاح‌طلب و گروه سومی (حامیان دولت) خود را اعتدال‌گرا نامیده‌اند، شما خودتان را ــ صریحاً و به‌صورت شفاف ــ عضو کدام‌یک از این دسته‌بندی‌ها می‌دانید؟"، گفت: این تقسیم بندی‌ها دقیق نیست. اصولگرایی یک حرف حسابی است. افراد بر اساس مشی دقیق عمل کنند و برای حرکت سیاسی‌شون اصولی قائل باشند. این یک پایه عقلانی دارد. اصلاح طلبی هم شعار خوبی است که انسان بر اساس شرایط در برخی امور اصلاحاتی انجام دهد. هیچ‌یک از این شعارها غیرفضیلت نیست. تابلوها تابلوهایی نیست که اگر کسی بلند کرد بگوییم دیگران آن را ندارند.

وی با بیان اینکه آرمهای بعد از انقلاب رنگ عوض کرده است، ادامه داد: یک زمانی در کشور چپ و راست داشتیم، بعد خط سه به آن اضافه شد. و بعد از آن نیز اصلاح طلبی و اصولگرایی به میان آمد.

به‌گفته علی لاریجانی، هیچ معنا ندارد که اگر کسی در یکی از طایفه‌ها باشد به برخی مواردی که دیگران مطرح می‌کنند علاقمند نباشد.

رئیس مجلس در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ویژگی یک مرد سیاسی در نظام جمهوری اسلامی این است که باتقوا، پایبند به عهد و صاحب مسلک بوده و مبانی اصولی برای حرکتش داشته باشد، ادامه داد: نکته دوم این است که در نظام جمهوری اسلامی داشتن یک نگاه فراگیر مهم است. مسائل جمهوری اسلامی در شرایط فعلی معادله یک‌مجهولی نیست. در بسیاری از امور از قبیل آسیب‌های اجتماعی و مسائل اقتصادی و بین المللی معادلات چندمجهولی داریم و کسانی که یک‌وجهی نگاه می‌کنند نه‌تنها مشکلات را کم نمی‌کنند بلکه آنها را افزایش می‌دهند.

لاریجانی با بیان اینکه مسئول در جمهوری اسلامی در یک کلام باید کاربلد باشد، خاطرنشان کرد: امروز جمهوری اسلامی چه در قوه مجریه و چه در قوه مقننه نیاز به افرادی دارد که به کارشان وارد باشند. وقتی با مردم مواجه می‌شوم خیلی از افراد نخبه در کشاورزان و صنعتگران و … ظرفیتهای خوبی دارند که بخشهای مختلف باید از آن استفاده کنند و طبعاً مهم است که خودشان تجربه کافی برای استفاده از این امور را داشته باشند، لذا برای آینده جمهوری اسلامی این ویژگیها مهم است.

خبرنگار تسنیم در ادامه خطاب به علی لاریجانی گفت: هنوز جواب سؤالش را به‌صورت شفاف نگرفته است، به‌ویژه آنکه این روزها اصلاح طلبان بنا دارند شما و آقای ناطق نوری را کاملاً به‌نفع جناح خود مصادره کنند.

علی لاریجانی در پاسخ گفت: ما اموال نیستیم که ما را مصادره کنند. افراد با فکرشان معرفی می‌شوند.

خبرنگار تسنیم به علی لاریجانی گفت: ظاهراً اصلاح‌طلبان در حال حاضر این‌جور فکر کرده‌اند که افکار شما و آقای ناطق نوری به آنها نزدیک‌تر شده است.

علی لاریجانی در پاسخ گفت: نباید این‌طوری فکر کنند.

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.