نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار

نماینده مردم شهریار در مجلس:

اصلی ترین رسالت هر خبرنگاری ایجاد وحدت است/ کمبود مراکز فرهنگی در شهریار زیان‌بار است/ بحث نظارت مجلس بر امور نمایندگان در حال قوت گرفتن است

محمودی گفت: جایگاهی که خبرنگار دارد جایگاهی بسیار ارزشمند است که با چیزی قابل معاوضه نیست، کسانی که می خواهند شما را از این وظیفه ذاتی تان دور کنند انسان‌های کوچکی هستند چراکه آن ها احساس می‌کنند شما مخالف منافعشان هستید و حضور شما می تواند مانع سوء استفاده آن‌ها شود.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، محمد محمودی شاه نشین نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در دهمین دوره مجلس شورای اسلامی با حضور در جمع خبرنگاران و اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت روز خبرنگار طی مراسمی و با عنوان"چشم بیدار" برگزار شد، در گفتگویی صمیمی پاسخگوی سوالات خبرنگاران بود.

نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار

وی در پاسخ به سوالی درباره نقش نظارتی مجلس شورای اسلامی گفت: در اولین جلسه ای که  بنده و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در خدمت مقام معظم رهبری بودیم، شاید همه انتظار داشتند که مباحث زیادی در خصوص مشکلات عمومی کشور و جهان از سوی ایشان مطرح شود، اما اولین نکته ای که ایشان ذکر کردند و همگی باید آویزه گوش کنیم این بود که :"وظیفه نظارتی مجلس فراموش شده است" و مهم ترین وظیفه ای  که ایشان روی آن تاکید داشتند:" نظارت مجلس بر خود مجلس" بود. آموزه های دینی نیز در این رابطه  یاد آور می شوند که ابتدا ما باید خودمان بر خودمان نظارت کنیم و بحث نظارت مجلس بر امور نمایندگان در حال قوت گرفتن است و امیدواریم مجلسی پاک دست و به دور از تفکرات گروهی و حزبی شکل بگیرد .

وی گفت: مشکلاتی که در خصوص معیشت مردم ، رکود در کسب و کار  و …  وجود دارد ، ضروری  است تا برای آنها راهکاری پیدا شود و مجلس بر این امر مصمم است تا با ایجاد ساز و کاری مناسب دولت را در جهت بهبود وضعیت اقتصادی یاری کند.

نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار

محمودی شاه نشین در رابطه با امکانات رفاهی ملارد گفت: بنده در یکی از اولین نشست های خود درباره مباحث فرهنگی و ارشادی در حضور جناب آقای ضرغامی مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران مطرح کردم که شهرستان ملارد با ۴۰۰هزار نفر جمعیت حتی یک صندلی سینمایی هم ندارد این در شرایطی است که حدود ۱۰ مرکز ترک اعتیاد در این شهرستان وجود داشته که این به هیچ وجه شایسته مردم نجیب ملارد نیست.  حتی اثری هم از مراکز فرهنگی رفاهی در شهرستان شهریار، قدس و ملارد وجود ندارد  و این جای تاسف است، اما چند شرکت خصوصی که علاقه مند بودند در این زمینه فعالیت کنند را به آقای ضرغامی معرفی کردیم تا این سرمایه گذاران به سمت شهرستان ملارد هدایت شوند.

نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار

نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در رابطه با حضور مسئولان کشوری در حوزه  انتخابیه خود گفت: تلاش ما در این دو هفته اخیر  این بود که مسئولانی را که گمان می‌کردیم با آمدنشان قادرند بخشی از مشکلات مردم را حل کنند، به این شهرستان‌ها بیاوریم، چرا که در حاشیه آمدن معاونان رئیس جمهور، وزیر، مدیرکل ها و … مشکلات شهری مطرح می شود. در همین راستا خدمت آقای فتاح رئیس کمیته امداد بودیم که ابتدا بحث سهام افراد تحت پوشش کمیته امداد را با وی پیگیری کرده و در این رابطه در هفت جوی و ملارد چند مشکل درخصوص بحث مالکیت ملک‌های متعلق به کمیته امداد بررسی شد که با پیگیری های صورت گرفته این مشکلات تا حدودی حل شد.

محمودی افزود: از نکات دیگری که می توان به دلیل حضور مسئولان کشوری در شهریار،قدس و ملارد به آن اشاره کرد،  این بود که در حاشیه این  سفرها ۴ نفر صاحب خانه شده و همچنین با وام ۶ مورد از صنایع کوچک فعال در این شهرستان ها موافقت شد و حدود ۸ مورد نیز جهیزیه  برای دختران در آستانه ازدواج تحت حمایت این کمیته تهیه شد و سفر دکتر فتاح سفری بسیار پرباری بود که در آینده ای نزدیک این سفر مجددا تکرار خواهد شد .

محمودی درباره رسالت خبرنگاری گفت: بنده فکر می کنم یکی از اصلی ترین رسالت های خبرنگاری ایجاد وحدت است. ما باید دنبال این باشیم که این حفظ وحدت و امید را به جامعه برگردانیم و نباید همیشه از ناامیدی بنالیم. خبرنگاران عزیز باید به این موضوعات توجه داشته باشند که حتی ثروتمندترین انسان ها هم وقتی می خواهند آن چیزی را که در ذهنشان وجود دارد را به جامعه منتقل کنند به تب و لرز می افتند چرا که می ترسند پست و مقام خود را از دست بدهند اما خبرنگار با خود عهد کرده است که به دنبال پست و مقام نباشد و وی برای رساندن مشکلات مردم به گوش مسئولان این شغل را پذیرفته است و حفظ کردن این وظیفه نیز امری بسیار سخت و دشوار است . جایگاهی که شما دارید جایگاهی بسیار ارزشمند است که با چیزی قابل معاوضه نیست، کسانی که می خواهند شما را از این وظیفه ذاتی تان دور کنند  انسان‌های کوچکی هستند چراکه آن ها احساس می‌کنند شما مخالف منافعشان هستید و حضور شما می تواند مانع سوء استفاده آن‌ها شود.

نشست خبری به مناسبت روز خبرنگار

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.