مجید انصاری در شهریار

معاون حقوقی رئیس جمهور در همایش تدبیر دولت، امید انقلاب:

اعدام آقای رفسنجانی با وساطت امام موسی صدر منتفی شد / برجام بلا را از کشور دور کرد / تخریب بنیان های اعتقادی از ترفندهای دشمن است

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: برخی در درستی و صحت برجام تردید داشته و دارند اما باید بگوییم این سند به قدری محکم و استوار بوده که رئیس جمهور جدید امریکا هم به لحاظ حقوقی قادر به لغو و نادیده گرفتن آن نیست. ما با اتکا به مذاکرات هسته ای توانستیم از ذیل بند ۷ منشور سازمان ملل خارج شویم و به اقدامات خود در عرصه هسته ای ادامه دهیم.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، حجت الاسلام مجید انصاری معاون حقوقی رئیس جمهور در همایش تدبیر دولت، امید انقلاب که در سالن شهید منتظری شهریار برگزار شد ضمن بیان ابعاد پیروزی انقلاب اسلامی و نقش حضرت امام خمینی(ره) در به ثمر رسیدن این پیروزی گفت: یکی از اصلی ترین وظائف ما در ایام پیروزی انقلاب اسلامی تبیین شرایط و وضعیت ایران در زمان قبل و بعد از انقلاب برای نسل های سوم و چهارم انقلاب است چرا که دشمنان این مرز وبوم همه امکانات و تجهیزات خود را به کار گرفته تا نسل جوان جمهوری اسلامی ایران نسبت به گذشته خود بی‌اطلاع باشد.

معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دشمن شبانه روز در حال تلاش و فعالیت است تا از هر طریق ممکن مانع از آگاهی نسل های آینده انقلاب نسبت به گذشته و سرگذشت رویدادها و اتفاقات آن دوران شود چرا که در این صورت می توانند از حرکت افتخار آفرین ملت ایران در آینده جلوگیری کرده و مانع از تحقق آرمان های امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی ایران شود. دشمن تلاش می کند با ایجاد شبهه به چرایی انقلاب و دستاوردهای آن و ترسیم تابلوهایی نامتقارن از وضعیت ایران نوعی خودباختگی و حقارت و ناتوانی در کشور ایجاد کند.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: تخریب بنیان های اعتقادی و تخریب شخصیت های حاضر و متوفی از اقدامات اصلی دشمن است که از طریق آن‌ها می‌کوشد اعتماد به نفس ملت ایران را تضعیف کند. اگر در دوران انقلاب اسلامی دفاع فیزیکی از کشور از اولویت های اصلی به شمار می رفت اما اکنون تقابل دشمن با میهن عزیزمان در عرصه جنگ نرم شکل گرفته و از این طریق قصد ایجاد یأس و ناامیدی در جامعه را مد نظر قرار داده است.

مجید انصاری در شهریار

انصاری ادامه داد:  خارج کردن ایران از حیات خلوت کشورهای بیگانه و تبدیل آن به یک کشور مستقل، مستحکم و با اراده از مهم ترین دستاوردهای امام خمینی(ره) بود که توانست چنین کشوری را الگو و سرلوحه سایر کشورهای جهان قرار دهد و در همین راستا باید چند نکته اساسی که همواره حضرت امام آن‌ها را مد نظر قرار داده بودند اشاره کرد.

وی گفت: یکی از اصلی ترین جنبه های مبارزه امام خمینی با رژیم طاغوت عرصه دین و دینداری بود، چرا که دشمن همواره قصد داشت به هر نحو وانمود کند که وظیفه اصلی روحانیت محدود به امور فقهی و دینی است و یک روحانی توانایی دخالت در امور سیاسی مملکت را ندارد و دین را از سیاست جدا می دانستند. در جواب چنین افرادی باید به این نکات توجه داشت که اگر یک عالم و یا روحانی توانایی دخالت در امور سیاسی را ندارد چرا حضرت علی (ع) بیش از آنکه در میدان جنگ و رزم خودنمایی کند بیشتر در میدان عمل و فعالیت های سیاسی می درخشید.

وی افزود: امام خمینی(ره) با اتکا به مبدأ قدرت عالم  یعنی خداوند متعال قدرتی معنوی دریافت کرد و آن قدرت را نیز به جامعه تزریق نمود و این در شرایطی بود که در آن دوران عدم وجود چنین موضوعی در جامعه به چشم می خورد. امام همواره بر این موضوع تاکید داشتند که نباید از قدرت دشمن ترسید و در رأس تمام آنها «آمریکا» هیچ غلطی نمی تواند بکند، این گفته امام یک فرمول برای تمامی اعصار است.

معاون رئیس جمهور ادامه داد:  امام خمینی(ره) عامل موثر و حیاتی بعد از اتکا به خداوند متعال را، نقش مردم دانسته و در شرایطی که در برخی از کشورها نگاه رعیتی به مردم می شود، ایشان هیچ اعتقادی به این موضوع نداشتند چرا که اعتقاد داشتند اگر مردم بدانند که چه می خواهند هیچ قدرتی جلودار آن ها نخواهد بود. برخی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی به حضرت امام پیشنهاد می دادند که شاه معدوم را به روشهای مسلحانه و پارتیزانی ترور و از صحنه کشور محو کنند اما حضرت امام همواره به این موضوع تاکید داشتند که اگر چنین روشی اعمال شود مسلماً نسل‌های آینده از شاه به عنوان «مظلوم» یاد خواهند کرد.

حجت الاسلام انصاری ادامه داد: برخی در زمان مبارزه با خطاب قرار دادن امام خمینی(ره) قصد در تضعیف ایمان ایشان داشتند و با مطرح کردن سوالاتی همچون «امام به چه پشتوانه ای قصد مبارزه با شاه را دارد؟» قصد به انحراف کشاندن انقلاب را داشتند اما امام با بیان این موضوع که سربازان وی آن زمان در گهواره‌ها و دامان مادرانشان هستند پاسخ این افراد را داده و با آنها مقابله می کردند. ایمان راسخ حضرت امام با چنین صحبت های تنزل پیدا نکرده چرا که هدایت کنندگان دوران بعد از انقلاب و همچنین دفاع مقدس کسانی بودند که در زمان انقلاب سن و سال کمی داشتد و این موضوع گفته امام را عملی کرد.

مجید انصاری در شهریار

وی بیان کرد: هواریون امام خمینی(ره) مردانی بودند که مسلماً در تاریخ بشر «افسانه» ای هستند و زمان می خواهد تا تاریخ بشریت چنین افرادی را بشناسد. یکی از این افراد مرحوم آیت الله هاشمی بود که اکنون نیز از سوی برخی مورد کم لطفی قرار می گیرد. آیت الله هاشمی، جان خود را در کف دست گرفت تا مکتب سیاسی امام خمینی(ره) را ترویج کند و در این راه بارها و بارها به زندان افتاده و شکنجه های سختی را متحمل شد. اینکه امروز بنده از شکنجه سخن بگویم کار آسانی است اما شکنجه زمانی مفهوم پیدا می کند که در آن دوران سراسر کشور ماموران ساواک پراکنده بوده و اگر دو نفر با هم صحبت هم می کردند احتمال داشت یکی از آن ها مامور ساواک باشد.

وی ادامه داد: آیت الله هاشمی بارها به زندان افتاد و در یکی از شدیدترین شکنجه هایی که متحمل شد گوشت پاهای وی متورم شده و برای طی کردن مسیر بین سلولها مجبور بود سینه خیز عبور کند، چنین شخصیتی با وجود این چنین سختی‌ها و مشقت‌ها بعد آزادی از زندان قبل از آن که به دیدار اهل خانه خود برود باز هم به دنبال مبارزه با رژیم شاهنشاهی و ترویج افکار و عقیده های امام راحل بود. حتی در برهه‌ای که آقای هاشمی به زندان افتاده و به اعدام محکوم شد اما با وساطت امام موسی صدر که آن زمان در لبنان صاحب نفوذ بوده و شاه هم از وی واهمه داشت،  وی از اعدام تبرئه و از زندان آزاد شد.

انصاری ضمن اشاره به جمله امام خمینی(ره) مبنی بر آن که اگر کاری برای مردم انجام شد، آن را برای مردم بیان کنید، گفت: بنده روز گذشته آمار فعالیت های وزارت ارتباطات را مشاهده نمودم و به دلیل چنین اقداماتی شکر خداوند متعال را به جای آوردم. دولت یازدهم در تلاش است تا پایان سال جاری اینترنت پرسرعت را در تمامی روستاهای کشور برقرار کند موضوعی که تا کنون ۶۵درصد روستا ها به اینترنت دسترسی دارند.

وی اضافه کرد: نسل جوان کشور باید بداند کشور ما در زمان شاهنشاهی که ۳۵ میلیون جمعیت داشته و توانایی فروش ۶ میلیون بشکه نفت را داشت و تقریبا در تمامی عرصه های محتاج کشورهای دیگر بود. شاه چنین کشوری اجازه نداشت بدون دستور سایر کشورها کوچکترین اقدامی انجام دهد و ژنرال های ایران در آن دوران ذلیل و حقیر بودند. انقلاب اسلامی تحولی اساسی و بنیادین به وجود آورده و باعث شد چنین کشوری تبدیل به یک کشور مستقل و آزاد در تمامی عرصه ها شود.

وی گفت: ایران اکنون یکی از قدرت های بلامنازع خاورمیانه بوده و نقشی اساسی در تحول‌های منطقه‌ای دارد به نحوی که دو ابر قدرت جهان یعنی امریکا و روسیه صراحتاً بیان می کنند که آرامش در سوریه را نمی توان بدون حضور ایران تامین کرد و حتی کارشناسی مستشاری ایران باعث شد داعش در عراق زمین گیر شود. امروزه میهن عزیزمان پیشرفت‌هایی در عرصه های سلول‌های بنیادی، نانوتکنولوژی، دانش فضایی و هسته ای دست یافته که کسی حتی خواب آنها را هم نمی‌دید. چه کسی فکر می کرد که ایران بتواند روزی عضو رسمی باشگاه هسته‌ای جهان شود .

انصاری افزود: برخی در درستی و صحت برجام تردید داشته و دارند اما باید بگوییم این سند به قدری محکم و استوار بوده که رئیس جمهور جدید امریکا هم به لحاظ حقوقی قادر به لغو و نادیده گرفتن آن نیست. ما با اتکا به مذاکرات هسته ای توانستیم از ذیل بند ۷ منشور سازمان ملل خارج شویم و به اقدامات خود در عرصه هسته ای ادامه دهیم. موضوعی که اگر آن را در کشورهایی چون عراق و لیبی دنبال کنید خواهید دید که چه بلایی بعد از خروج چنین کشورهایی از ذیل این بند بر سر آنها آمد. اما کشور ما با اتکا به برجام توانست بعد از آن هم به اقدامات خود ادامه داده و فعالیت های هسته ای خود را رسمی کند.

وی گفت: در گذشته فقط برای ۱۸ روز ذخائر گندم وجود داشت اما اکنون برای ۱۸ ماه ذخیره گندم برای کشور وجود داشته و برای این موضوع جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد. امروز توانستیم تحریم های کشتیرانی و فروش هواپیما را مرتفع کنیم و حتی دو شرکت بوئینگ و ایرباس به کشور ما هواپیما می‌فروشند و حتی خودشان پرداخت پول آن را تضمین می کنند. در دولت یازدهم ۵درصد در مصرف آب صرفه جویی شده و این زمانی اهمیت پیدا می کند که می توان این ۵ درصد را به بخش صنعت و کشاورزی تزریق کرد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.