فاضلاب

اعلام آمادگی اداره آبفا جهت مشارکت احداث تصفیه‌خانه فاضلاب شهرک ثامن‌الائمه فردوسیه شهریار

یوسف قهرمانی مدیر آبفای شهر فردوسیه در خصوص مشکل فاضلاب شهرک ثامن‌الائمه شهر اظهار داشت: به‌نوعی پروژه فاضلاب شهرک ثامن‌الائمه تحمیلی بر ما است و این شهرک به نام مسکن مهر مشهور است

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، یوسف قهرمانی مدیر آبفای شهر فردوسیه در خصوص مشکل فاضلاب شهرک ثامن‌الائمه شهر اظهار داشت: به‌نوعی پروژه فاضلاب شهرک ثامن‌الائمه تحمیلی بر ما است و این شهرک به نام مسکن مهر مشهور است درصورتی‌که این‌گونه نیست و به‌صورت خود مالکی بوده و سازنده شخصی مجتمع‌ها را احداث و حتی واحدهای تجاری را به‌صورت شخصی واگذار کرده است و بنیاد انقلاب اسلامی هیچ نقشی در آن ندارد.

وی افزود: شبکه آب شهرک ثامن‌الائمه توسط سازنده در سال‌های ۸۸ و ۸۹ احداث شد و آب و فاضلاب صرفاً تحویل‌گیرنده بوده و در خصوص فاضلاب نیز سپتیک کارشده غیراستاندارد بوده و علی‌رغم ضمانت ۱۰ ساله با شکایت مردم پای اداره آب و فاضلاب به ماجرا باز شد.

مدیر آبفای شهر فردوسیه بیان داشت: طبق جلسات برگزارشده پیشنهاد شد که ۵۰ درصد هزینه اجرای توسط فرمانداری از محل اعتبارات ارزش‌افزوده شهرستان، ۵۰ درصد توسط اداره آب و فاضلاب تقبل و زمین تصفیه‌خانه توسط سازنده شهرک خریداری شود.

قهرمانی گفت: خرید زمین ۴ هزار متری توسط سازنده دال بر این است که سازنده در به وجود آمدن نابسامانی‌های امروز نقش اساسی دارد و پس‌ازاین طرح یکی از نقاط معرفی‌شده سازنده توسط کارشناسان و مشاوران اداره آبفا تائید شد تا برای اخذ مجوزهای لازم از اداره محیط‌زیست شهرستان نیز اقدام شود.

وی ادامه داد: ما آمادگی خود را برای مشارکت در اجرای طرح پس از اخذ مجوز اداره محیط‌زیست شهرستان شهریار اعلام می‌کنیم تا مشکل مردم در آن شهرک رفع شود و ما در ۲ جبهه احداث تصفیه‌خانه فاضلاب و اجرای لوله‌های فاضلاب فعالیت خواهیم کرد.

قهرمانی تصریح کرد: آب و فاضلاب در ایجاد این مشکل نقشی نداشته و شهرک به‌صورت شخصی‌ساز احداث‌شده و درهرحال مهم‌ترین مورد حل مشکل مردم است که وجود فاضلاب در معابر شهری در استان تهران پسندیده نیست.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.