ملکی

ملکی:

اعلام اسامی متخلفان واردات غیرقانونی خودرو به قوه قضاییه

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخلف صورت گرفته در واردات ۶۴۸۱ دستگاه خودرو به کشور گفت: وزارت صنعت معدن تجارت در مورد این تخلف اطلاع رسانی کرده و گزارشات لازم به مراجع ذی‌صلاح قضایی ارجاع شده است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از جام جم،  ولی ملکی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامیبا بیان اینکه گزارشی طبق آیین‌نامه داخلی مجلس در این زمینه تدوین شده تاکید کرد: این گزارش بعد از جلسات متعددی که اواسط خرداد ماه با خودروسازان داخلی ،معاونین وزیر صنعت معدن تجارت ،معاون گمرک ،نماینده نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات و نماینده واردات کنندگان خودرو برگزارشد تنظیم گردید و در حضور وزیر صنعت معدن تجارت در کمیسیون صنایع و معادن قرائت شد و برای برخورد با تخلفات صورت گرفته به قوه قضائیه ارجاع داده شد.

نماینده مشکین شهر در مجلس با اعلام اینکه بعد از هک شدن سایت ثبت سفارش خودرو ۶۴۸۱ دستگاه خودروبه کشور وارد شد‌ند، افزود: ۶ مورد نمایندگی رسمی و ۶ مورد نیز افراد و نمایندگی‌های غیررسمی وارد کننده خودرو بودند که تخلفات آنها به قوه قضائیه اعلام شده و اسامی افرادی که در این زمینه دخیل بودند به این قوه اعلام شده است.

ملکی با بیان اینکه مسئولان وزارت صنعت و معدن و تجارت در تخلف صورت گرفته دخیل نبودند،گفت: وزارت صنعت معدن و تجارت گزارش این تعداد از هک ثبت سفارش شده و لیست شرکت های حقیقی و حقوقی که در این زمینه حضور داشتند را احصا کرده است که با بررسی های صورت گرفته اسامی دولتمردان و مدیران وزارتخانه صنعت در آن به چشم نمی خورد.

وی با تاکید بر اینکه مجلس اولین دستگاهی بود که به بحث تخلفات واردات خودرو وارد شد افزود: بررسی های مجلس منجر شد که سازمان بازرسی و قوه قضاییه و سپس رئیس جمهور نیز به بحث تخلفات صورت گرفته ورود کنند لذا می‌توانیم بگوییم که نظارت مجلس به صورت کامل صورت گرفته و منجر به واکنش دیگر نهاد ها و دستگاهها شده است.

رئیس کمیته صنعت کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: افرادی که در این زمینه تخلف کردند شناسایی و لیست آنها احصا شده و قطعا قوه قضاییه با توجه به میزان تخلفات ،با آنها برخورد خواهد کرد.

وی افزود: بعد از اطلاع رسانی های صورت گرفته جلوی توزیع تمامی این خودروها گرفته شد و احتمالا متخلفین جریمه خواهند شد و سودهایی که از راه نامشروع به دست آمده به دولت بازگردانده خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code