اردوغان خبر داد؛

اعلام حالت فوق العاده در ترکیه

رئیس جمهور ترکیه از اجرای حالت فوق العاده در این کشور به مدت سه ماه خبر داد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما،  رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری پس از دو نشست شورای امنیت ملی و هیئت وزیران اعلام کرد در کشور بمدت سه ماه حالت فوق العاده اجرا خواهد شد.
وی  با بیان اینکه ترکیه از شرایط بسیار حساسی در حال عبور است، افزود: اجرای حالت فوق العاده به منظور رفع تهدید های علیه دمکراسی و حفاظت از مردم است.
رئیس جمهور ترکیه گفت: در رویدادهای چند روز اخیر ارتش و مردم نشان دادند که طرفدار دمکراسی هستند و در مقابل تروریستهای ملبس به لباس نظامی مقاومت و ایستادگی می کنند و در قبال اراده مردمی  جتها، تانکها و بالگردها هیچ کاری از پیش نبردند.
وی با تشکر ازاحزاب ، رسانه ها و دیگر سازمانها در مقابل این حرکت تروریستی گفت: تمام ارگانها، ارتش و  ارکان دولت، از وجود ویروسهای تروریستی پاکسازی خواهد شد و در این راستا نیروهای مسلح کنار دولت است.
رئیس جمهور ترکیه در خصوص تآثیر اعلام حالت فوق العاده بر بازارهای مالی گفت: سرمایه گذاران داخلی و خارجی نگران نقدینگی و فعالیتهای اقتصادی خود نباشند زیرا چرخهای اقتصاد همانند گذشته فعال است.
وی با انتقاد از اقدام اخیر برخی موسسات درجه بندی مالی خارجی درباره کاهش درجه اعتباری ترکیه، گفت: هیچیک از این اقدامها جلوی سرمایه گذاری هایمان را نخواهد گرفت و تمام پروژه هایمان  بدون وقفه ادامه یافته و در حال اجراست.
اردوغان در بخشی از این کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد در کودتای ۲۵ تیر ۲۴۸ تن کشته و ۱۵۳۶ تن دیگر مجروح شده اند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.