بلعیدن حق آبه شهریار توسط شهر تهران / معضل آب شرب در شهریار جدی است

فرماندار شهریار: یکی از معضلات مهم حال حاضر شهرستان شهریار مسئله آب شرب و کشاورزی می باشد که با توجه به میزان سرازیر شدن جمعیت از غرب استان تهران به این شهرستان و همچنین عدم وجود زیرساخت های استاندارد در آینده بر میزان دغدغه مردم این منطقه افزوده خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین،جلسه بررسی حق آبه آب های سطحی شهرستان شهریار با حضور طاهری فرماندار شهریار، حق وردی نماینده مردم شهرستان های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، رضوی مدیرعامل و رئیس هیات مدیره منابع آب استان تهران، بختیاری مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آبفای استان تهران، اکبریان مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت آبفای غرب استان تهران و سار سئولین مرتبط در محل فرمانداری شهریار برگزار گردید.
 
در این جلسه ضمن بررسی وضعیت حق آب شرب و کشاورزی دشت شهریار، درباره مشکلات و معضلات موجود در زیرساخت های شهرستان در حوزه تخصیص آبو همچنین  ارائه راهکارهای مدیریتی در حل بحران کم آبی دشت شهریار توسط مدیران استان و شهرستان گفتگو شد.

بنا بر این گزارش فرماندار شهریار یکی از معضلات مهم حال حاضر را مسئله آب شرب و کشاورزی منطقه خواند که با توجه  به میزان سرازیر شدن جمعیت از غرب استان تهران به این شهرستان و همچنین عدم وجود زیرساخت های استاندارد در آینده بر میزان دغدغه مردم این منطقه افزوده خواهد شد.
 
وی در ادامه تصریح کرد: مسئولین باید نگاه ویژه و دلسوزانه تری به این منطقه داشته باشند چراکه  افزایش حق آب شرب تهران منجربه کاسته شدن از حق آبه مسلم مردم این منطقه گردید و امروز شاهد نگرانی هایی در این خصوص در سطح شهرستان می باشیم.
 
لذا، اگر دغدغه جبران این کاستی ها را داشته باشم و در فکر اجرای پروژه هایی مدیریتی برای هدایت آب های شرب و کشاورزی از منطقه های مطالعه شده و قابل انتقال به این شهرستان باشیم جای بسی امیدواری می باشد که دشت شهریار همچنان نگین سبز انگشتری غرب استان تهران بماند که در غیر این صورت با مرگ این دشت مواجه خواهیم بود.

 

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.