گوجه سبز

افزایش ۱۰۰ درصدی تولید گوجه سبز در شهرستان شهریار

تولید گوجه سبز در شهریار از ۱۸هزارتن به ۳۰هزارتن افزایش یافت.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین ، جمعی از مسئولین شهرستان شهریار از باغ در حال برداشت گوجه سبز باغدار نمونه استانی در محصول هلو و شلیل در سال ۹۸بازدید کردند.
سلگی، مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار در جریان این بازدید اظهار داشت: هرساله گوجه سبز، اولین محصول باغی است که قبل از سایر محصولات باغی این شهرستان به بازار عرضه می شود.
وی ادامه داد: برداشت این محصول از اوایل اردیبهشت ماه آغاز شده است و باتوجه به اینکه گوچه سبز شهریار از مرغوبیت خاصی برخوردار و به عنوان برند این محصول مطرح است، در قیمت گوجه سبز موجود در بازار اثرگذار است.
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان شهریار با بیان اینکه زمینه صادرات برای رقم شیشه ای این محصول به دلیل خوش طعم بودن و بازار پسندی فراهم است، افزود: پیش بینی می شود امسال تولید گوجه سبز در شهریار از ۱۸هزارتن به ۳۰هزارتن افزایش یابد.
وی، رعایت اصول باغداری از جمله کنترل علف های هرز، هرس درختان، هرس میوه، تغذیه و کنترل آفات و بیماری ها را از عوامل موثر در افزایش تولید باغات این شهرستان نام برد و تصریح کرد: این عوامل با نظارت کارشناسان پهنه های تولیدی و ارائه توصیه های لازم به باغداران محقق شده است.

گوجه سبز

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.