پاداش نجومی مدیران بیمه اسیا

افشای نحوه واریز پاداش های نجومی به برخی مدیران بیمه آسیا+سند

در بسیاری از موارد، اختلاف بر سر این است که با توجه به تصویب پاداش برای اعضای هیئت مدیره، این مبلغ به نماینده حقیقی اعضا می رسد یا نماینده حقوقی؟ این پاسخ در بسیاری موارد و در رابطه با شرکت های مشهور دولتی یا وابسته به نهادهای حاکمیتی، به اعضای حقوقی می رسد و نباید آنرا پاداش قابل توجه به شخص تعبیر کرد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از بولتن، پس از جنجال ها و حواشی ناشی از انتشار فیش های حقوقی نجومی برخی مدیران دولتی، موضوع پرداخت پاداش به برخی چهره ها و افراد مشهوری که در هیئت مدیره تعدادی از شرکت ها حضور داشته یا دارند نیز به یکی از موارد مهم و مورد توجه رسانه ها تبدیل شد.

در حالی که رسانه های حامی دولت، موضوعاتی چون پرداخت پاداش به مهرداد بذرپاش از مسئولان دولت سابق را در دوران حضورش در شرکت سایپا مطرح می کنند، رسانه های منتقد دولت نیز به انتشار جزییات پرداخت پاداش به معاون اول رییس جمهور در دوران حضورش در سیمان تهران می پردازند.

البته در بسیاری از مواردی چون موضوعات فوق، اختلاف بر سر این است که با توجه به تصویب پاداش برای اعضای هیئت مدیره، این مبلغ به نماینده حقیقی اعضا می رسد یا نماینده حقوقی؟ این پاسخ در بسیاری موارد و در رابطه با شرکت های مشهور دولتی یا وابسته به نهادهای حاکمیتی، به اعضای حقوقی می رسد و نباید آنرا پاداش قابل توجه به شخص تعبیر کرد.

اما در این میان، مواردی نیز دیده می شود که حاکی از پرداخت ارقام قابل توجه به نمایندگان حقیقی دارد که شرکت مربوطه نیز متعلق به دولت است. به عنوان مثال، بر اساس بررسی های صبحانه از جدیدترین صورت های مالی شرکت بیمه آسیا که مربوط به سال ۱۳۹۴ است، مشخص می شود که حسابرس قانونی این شرکت رسما اعلام کرده است که پاداش اعضای حقوقی هیات مدیره، در برخی موارد به نمایندگان حقیقی آنها پرداخت شده است.

پاداش نجومی مدیران بیمه آسیا

پاداش نجومی مدیران بیمه آسیا

از سوی دیگر، با توجه به اینکه در سال ۱۳۹۴، پاداشی که برای هیئت مدیره تعیین شده، مربوط به مجمع عمومی سالانه صاحبان سهام در مورخ ۱۱ تیرماه سال گذشته است، بررسی صورتجلسه این مجمع نشان می دهد مبلغ ۱ میلیارد و ۱۵۰ میلیون ریال به صورت ناخالص برای هیات مدیره تصویب شده است که قرار بوده با نظر خود هیات مدیره، تقسیم شود.

به گزارش صبحانه، در حال حاضر نماینده وزارت اقتصاد و امور دارایی به عنوان مدیرعامل بیمه آسیا مشغول فعالیت بوده و سایر اعضای آن شامل ۲ فرد حقیقی و ۲ شرکت به نام های ستاره عمران زمین (سهامی خاص) و سرمایه گذاری توسعه معین ملت هستند که بر اساس نحوه اعلام بازرس قانونی شرکت در گزارش جدید خود، موضوع پرداخت پاداش به نمایندگان حقیقی، مربوط به یک یا چند نفر از این ۳ شرکت حاضر در هیئت مدیره است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.