عراقچی

عراقچی در جمع خبرنگاران:

اقدام خصمانه آمریکایی‌ها با واکنش قطعی ایران مواجه خواهد شد

معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه گفت: مطمئن باشید هرگونه اقدامات خصمانه آمریکایی‌ها با واکنش قطعی ایران مواجه خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از فارس،سید عباس عراقچی در حاشیه اجلاس پیشگیری از جرایم سایبری و در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سوال که شب گذشته تحریم‌هایی علیه ایران در کنگره آمریکا وضع شده است، گفت: اقدام کنگره و قانونی که در حال تصویب است یک اقدام خصمانه و روشن علیه ایران است و شما بدانید با واکنش قطعی ایران مواجه می‌شود.

وی افزود: در سال‌های پیش همواره با چنین اقداماتی از سوی کنگره و دولت آمریکا مواجه بوده‌ایم و اختصاصی به دولت فعلی آمریکا یا دولت قبلی آن ندارد.

عراقچی با اشاره به این مطلب که قانون جدیدی که در حال تصویب است تحریم موضوعی جدیدی ندارد، گفت: خوب است بدانید اینها جمع بندی و تجمیع تحریم‌های قبلی غیرهسته‌ای است، با این حال می‌تواند اجرای موفق برجام را تحت تأثیر قرار دهد.

وی افزود: به طور قطع اینها می‌تواند بهره مندی ایران از برجام و دستیابی به عواید ناشی از اجرای آن را کاهش دهد و ناسازگار با بندهای مختلف برجام است.

عراقچی تأکید کرد: آمریکا برای اجرای همراه با حسن نیت آن متعهد شده است؛ اینکه آن را در یک فضای سازنده اجرا کند و اینکه از هر اقدامی که اجرای برجام را تحت تاثیر قرار بدهد، خودداری کند.

وی گفت: به هر تقدیر این کار کنگره برخلاف تعهدات آمریکا است با این حال، دولت آمریکا تاکنون ٢ بار مجبور شده است پایبندی ایران را تایید کند، چاره دیگری ندارد، ٧ گزارش آژانس نیز پایبندی ایران را تایید کرده است.

معاون امور حقوقی و بین الملل وزارت امور خارجه خاطرنشان کرد: دولت آمریکا هفته پیش برای بار دوم پایبندی ایران را تایید کرد، هرچند حرف‌هایی زده می‌شود و تهدیدهایی صورت می‌گیرد که ٣ ماه آینده چه می‌شود اما ما منتظر می‌مانیم و با توجه به اقدامات آنها در صحنه عمل تصمیم می‌گیریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.