الحاق ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش

ناوشکن سهند پیشرفته‌ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در بندرعباس پیوست.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان  از بندرعباس ،با حضور فرمانده کل ارتش ناوشکن جمهوری اسلامی سهند پیشرفته ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس پیوست.

 

آغاز مراسم الحاق سهند پیشرفته ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس

این ناوشکن  دارای سیستمی پیچیده‌تر و به روزتر از ناوشکن جماران  و دارای قابلیت رادار گریزی است.

قابلیت ناوشکن سهند دوبرابر ناوشکن جماران است و پرتابگرهای اژدر و انواع توپ های ضد  سطحی و  ضد هوایی، سامانه موشکی سطح به سطح ،سامانه دفاع نقطه ای ،سامانه ضد زیر دریایی، افزایش برد عملیاتی، قابلیت مانور پذیری بالا و داشتن ۴ موتور قدرتمند از مهمترین ویژگی های ناوشکن سهند در مقایسه با ناوشکن جماران است.

این ناوشکن دارای هزار و ۳۰۰ تن وزن، ۹۶ متر طول و بیش از ۲۵ گره دریایی سرعت است.

ماندگاری این ناوشکن  به همراه شناور پشتیبان در اقیانوس های دور دست و دریاهای پرتلاطم ۱۵۰ روز است .

دمیدن روح خود باوری در ملت بزرگ ایران

امیرسرلشکر موسوی فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: در چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی نیروی دریایی نظام یک خط روشن پر افتخار را طی کرده است.

وی  افزود: نقاط عطف و پر افتخار نیروی دریایی دمیدن روح خود باوری در ملت بزرگ ایران است.

فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نیروی دریایی در زمان رژیم گذشته وابسته بود اما با پیروزی انقلاب برای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران افتخارات فراوانی آفرید.

امیرسرلشکر موسوی افزود: دفاع جانانه تکاوران در خرمشهر، حماسه ۷ آذر و شکست نیروی دریایی عراق امنیت خطوط دریایی و اسکورت ۱۰ هزار شناور‌ دریایی در طول جنگ تحمیلی از مهمترین افتخارات نیروی دریایی است.

آغاز مراسم الحاق سهند پیشرفته ترین ناوشکن بومی خاورمیانه به ناوگان نیروی دریایی ارتش در بندرعباس

فرمانده کل ارتش مبارزه با دزدان دریایی، افزایش منطقه ماموریت در مدار ۱۰ درجه و حضور موثر در اقیانوس ها و   تاسیس منطقه دریایی جاسک و توسعه مناطق چابهار و توسعه سواحل مکران و ساخت شناورهای جدید با کمک دستگاه ها و وزارت دفاع و شرکت های دولتی و شرکت های دانش بنیان را از مهمترین دستاوردهای دریادار سیاری و فرمانده سابق نیروی دریایی ارتش برشمرد.

امیرسرلشکر موسوی افزود: به برکت نظام اسلامی در هم افزایی بین نیروهای مسلح و وزارت دفاع و صنایع در صنعت دفاعی موفق به ساخت انواع شناورها شده ایم.

وی گفت: نظام سلطه به سرکردگی آمریکا و زوج نامشروع او رژیم صهیونیستی و کسانی که خودشان را به آنها می چسبانند از این دو عنصر بدنام بین المللی جز طرد و ذلت چیز بیشتری عاید آن ها نمی شود.

ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد

ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد

ناوشکن سهند به ناوگان نیروی دریایی ارتش ملحق شد

 

 

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.