آب نیکی

کارشناس مسائل هسته ای:

امریکا به دنبال عملی کردن برجام های دو و سه است

یک کارشناس مسائل هسته ای گفت: آمریکایی ها به دنبال آن هستند که تعهدات خود در برجام را حتی در کاغذ نیز تفکیک کنند و در حقیقت می خواهند مسیر برجام دو و سه را که در دوره اوباما ناکام ماند پی ریزی کنند.

 

به گزارش راه مبین به نقل از دانشجو، حسین آبنیکی، کارشناس مسائل هسته ای در خصوص ادعای مشاوره ترامپ مبنی بر اینکه دولت جدید آمریکا در توافق هسته ای تجدیدنظر خواهد کرد، گفت: در دوره قبل اوباما تلاش کرد حداکثر امتیاز ممکن را از توافق برجام کسب کند و در مقابل تعهدی به ما ندهد.

 

وی با اشاره به اینکه آمریکایی ها تمام تلاش خود را انجام دادند تا تعهدات شان در راستای برجام مبهم باشد، گفت: این در حالی بود که آنها در عمل حتی آن تعهدات مبهم را نیز به مرحله اجرا درنیاوردند و اجرای برجام را منوط به اجرای کامل تعهدات جمهوری اسلامی و تایید آن از طرف آژانس بین المللی کردند.

 

آبنیکی با بیان اینکه در عمل جمهوری اسلامی به همه تعهدات خود عمل کرد اما در روز اجرا آمریکا و غرب تعهدات خود را عملیاتی نکردند، گفت: ترامپ نیز در حقیقت ادامه همین روند را دنبال می کند و این در حالی است که دیپلماسی جمهوری اسلامی کماکان به دیپلماسی ایمیلی بسنده کرد و در ادامه این روند ترامپ نیز موفق خواهد شد تا گام های بعدی را بردارد.

 

این کارشناس مسائل هسته ای افزود: ترامپ همواره در سخنرانی ها و اعلام مواضع انتخاباتی خود این را گفته بود که امتیازات گرفته شده از ایران کفایت نمی کند و وی به عنوان رئیس جمهور ایالات متحده به دنبال آن است که یک گام دیگر جلو بیاید.

 

وی در پایان این کفتگو گفت: این در حالی است که آمریکایی ها به دنبال آن هستند که تعهدات خود در برجام را حتی در کاغذ نیز تفکیک کنند و در حقیقت می خواهند مسیر برجام دو و سه را که در دوره اوباما ناکام ماند پی ریزی کنند.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.