علی ذبیحی

ذبیحی:

امسال در مدارس موضوع بهینه سازی مصرف انرژی به جدیت دنبال می شود

مدیر آموزش و پرورش شهریار گفت:اقدامات مطالعاتی برای تحقق بهینه سازی مصرف انرژی با لحاظ کردن روش های اصولی، فنی و دقیق از دستور کارهایی است که امسال با جدیت پیگیری خواهد شد.

 

به گزارش راه مبین، علی ذبیحی با اشاره به لزوم توسعه و ارتقای مهارت های فنی و حرفه ای در حوزه آموزشی شهرستان شهریار اظهار داشت:متأسفانه در طول سال های گذشته عمده آموزش ها بر رشته های نظری اعم از تجربی، انسانی و ریاضی متمرکز بوده که تلاش اداره کل آموزش و پرورش استان تهران بر این امر استوار است تا مهارت آموزی در رشته های فنی و حرفه ای و کارودانش را تقویت کند.

مدیر آموزش و پرورش شهریار گفت:یکی از دشواری های پیش رو در بخش فنی و حرفه ای و کاردانش به الزامات اعتباراتی برای تجهیز و راه اندازی کارگاه های آموزشی معطوف می شود که عمدتا هزینه بر است.

ذبیحی گفت:برای برون رفت از این دشواری های اعتباراتی که در مواردی باعث کندی روند تجهیز و توسعه کارگاه های فنی و حرفه ای و کار دانش می شود، تلاش می کنیم برون سپاری و مشارکت بخش خصوصی را تسهیل و حمایت کنیم.

وی افزود:در این بستر، عرصه آموزشی با نظارت و ورود مستقیم آموزش و پرورش پیگیری و عملیاتی می شود و مباحث مهارتی به آموزشکده های فنی بخش خصوصی واگذار خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهریار با اشاره به لزوم بهینه سازی مصرف انرژی در مدارس این شهرستان به عنوان یکی دیگر از اولویت های این مجموعه در سالجاری عنوان کرد:در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل مزین شده، بهره گیری حداکثری از حداقل امکانات، اصلی ضروری و حائز اهیمت به شمار می رود.

وی افزود:اقدامات مطالعاتی برای تحقق بهینه سازی مصرف انرژی با لحاظ کردن روش های اصولی، فنی و دقیق از دستور کارهایی است که امسال با جدیت پیگیری خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهریار در خاتمه یادآور شد:یکی از اصلی ترین محاسن اجرای چنین طرح هایی در مدارس به تاثیرگذاری فرهنگی آن باز می گردد که با فرهنگ سازی و پرورش و رشد اجتماعی دانش آموزان، شیوه مصرف بهینه و اصولی از پایه در دانش آموزان نهادینه خواهد شد.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.