امیرآبادی

امیرآبادی درباره فیلمبرداری از جلسه غیرعلنی مجلس توضیح داد

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: هنوز درباره انتشار فیلم جلسه غیرعلنی در یک شبکه بیگانه اطلاعاتی کسب نکرده‌ایم ولی آنچه که آقای یارمحمدی گفته این است که این فیلم را در اختیار آقای درازهی نماینده سراوان گذاشته است که وی باید در این رابطه پاسخگو باشد.

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از میزان،  «احمد امیر آبادی فراهانی» در جاشیه جلسه علنی امروز یکشنبه مجلس با اشاره به جزئیات انتشار فیلم جلسه غیر علنی درباره کلیپ جنجالی نماینده سراوان، در جمع خبرنگاران گفت: همان روزی که فیلم جلسه پخش شد، بعضی از کارمندان مجلس به ما گفتند که آقای علیم یارمحمدی، نماینده زاهدان اقدام به فیلمبرداری از جلسه کرده است.

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بنده این موضوع را امروز از نماینده سراوان سوال کردم، گفت: یارمحمدی در پاسخ به من گفت که ما با آقای درازهی ،‌ نماینده سراوان هماهنگ کرده بودیم که بخشی که او از مردم عذرخواهی می کند را پخش کند، او همچنین گفت که «کل فیلم را در اختیار آقای درازهی گذاشتم بنابر این مسئولیت سایر موارد همچون پخش بر عهده ایشان بوده است و من فقط از جلسه فیلمبرداری کرده ام».

این نماینده مجلس با بیان اینکه هیئت رئیسه باید این مسئله را مورد بررسی قرار دهد، اظهار داشت: بیشتر مسئولیت در این قبیل موارد بر عهده هیئت رئیسه مجلس است، نکته قابل تأمل این است که جلسه مذکور جلسه غیرعلنی محسوب نمی‌شد چرا که جلسه غیرعلنی دارای مقدماتی است و باید در هیئت رئیسه درباره آن تصمیم گیری شود ولی آن روز صبح پیش از آنکه اقای لاریجانی زنگ جلسه علنی را بزند، جمعی از نمایندگان سر و صدا به پا کردند و حالت تشنج در صحن ایجاد شد به همین دلیل آقای رئیس اجازه داد تا بعضی نمایندگان در این جلسه صحبت کنند و از آقای درازهی خواستند که توضیح دهد که چه اتفاقی رخ داده است.

امیر آبادی درباره جزئیات جلسه غیر علنی آن روز مجلس بیان داشت: نمایندگان آن روز می گفتند که فیلم پخش شده در شبکه های اجتماعی، تقطیع شده است به همین جهت آقای لاریجانی در جلسه غیر رسمی این مسئله را بررسی کرد. بنابر این این جلسه با جلسه غیرعلنی متفاوت است چرا که جلسه غیر علنی دارای مقدماتی است و بعضا در آن تصمیماتی اتخاذ می شود.

نماینده مردم قم در مجلس درباره چرایی حضور وزیر اقتصاد در این نشست نیز گفت: صبح آن روز از ساعت حدود ۶:۳۰ آقای دژپسند در فراکسیون ولایی حضور داشت، درجریان جلسه غیررسمی بنده به آقای لاریجانی گفتم که وزیر هم در مجلس است، که آقای لاریجانی گفتند که در جلسه حاضر شوند و اظهارات نمایندگان را استماع کند.

وی درباره جملاتی که در فیلم مذکور خطاب به هیئت رئیسه مجلس مطرح شد، گفت: نماینده ای که جملات ناشایستی درباره هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی به کار برد هم مشخص شده است ولی ما چون حرف مطرح شده خطاب به هیئت رئیسه بوده، نام او را اعلام نمی‌کنیم ولی اگر مسئله خطاب به مردم مطرح شده بود، قطعا نام این نماینده را اعلام عمومی می کردیم.

امیر آبادی همچنین در مورد چگونگی انتشار فیلم جلسه غیر علنی از سوی شبکه بی بی سی اظهار داشت: ‌اینکه چگونه این فیلم در اختیاراین شبکه ماهواره ای قرار گرفته است را نمی دانم ولی آنچه که آقای یارمحمدی گفته، این است که این فیلم را در اختیار آقای درازهی گذاشته و پخش این فیلم از سوی ایشان صورت گرفته است ولی جزئیات این موضوع و چگونگی پخش این فیلم را باید از شخص نماینده سراوان بپرسید.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.