محمد محمودی شاه نشین

نماینده مردم شهریار،قدس و ملارد:

انتخابات آینده شورای شهر و روستا به صورت الکترونیکی برگزار می شود

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس گفت: انتخابات شورای شهر و روستا آینده به صورت الکترونیک برگزار خواهد شد.

 

به گزارش راه مبین، محمد محمودی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی درباره روند آمادگی دستگاه‌های مرتبط با برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک درکشور اظهار کرد: در حال حاضر با توجه به مصوبه قانونی مربوط به برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک این بستر و زمینه در کشورمان وجود دارد که انتخابات به صورت الکترونیک برگزار شود.

وی افزود: بدون شک در انتخابات آینده شوراهای شهر و وروستا روند رای‌گیری با توجه به اصلاح قانون جدید که در کمیسیون شوراها و امور داخلی مصوب شده و در مجلس نیز بررسی خواهد شد قطعا انتخابات باید به صورت الکترونیکی برگزار شود.

عضو کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه روند برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در اعلام سریع نتایج تاثیرگذار خواهد بود، تاکیدکرد: ما می توانیم از این موضوع به خوبی در انتخابات استفاده کنیم و نتایج را بسیار سریع به مردم اعلام کنیم.

محمودی خاطرنشان کرد: اگر از نظر نرم‌افزاری و برنامه امکان وجود تخلف در روند برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک وجوددارد شورای نگهبان و وزارت کشور می‌توانند با استفاده از کارشناسان برجسته در این حیطه وارد عمل شوند و در راستای بررسی زمینه‌های وقوع عدم تخلف در این حیطه وارد عمل شوند.

وی در پایان اظهار کرد: درحال حاضر هیچ مشکلی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیک در کشورمان وجود ندارد اما بستر و زمینه این کار باید از سوی دستگاه‌های مسئول مورد تایید قرار گیرد تا این موضوع عملیاتی شود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.