کنکور

انتشار کارت آزمون فراگیر ارشد پیام نور

کارت شرکت در آزمون دوره های فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور بهمن ماه سال ۱۳۹۶ (نوبت هجدهم) به همراه جزئیات نحوه پاسخ دهی به سئوالات منتشر شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از  آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور جمعه ۸ دی ماه در ۸۰ شهرستان و ۹۳ حوزه امتحانی برگزار می شود. شروع فرآیند برگزاری آزمون ۸:۳۰ صبح خواهد بود و داوطلبان باید پیش از ساعت ۸ صبح که زمان بسته شدن درب حوزه ها است، در محل حوزه امتحانی حاضر باشند.

در این آزمون تعداد ۵۶ هزار و ۱۷۹ نفر ثبت نام کرده اند که از این تعداد، ۲۸ هزار و ۱۸۰ داوطلب زن و ۲۷ هزار و ۹۹۹ داوطلب مرد هستند. داوطلبان تا ساعت ۲۴ روز پنجشنبه ۷ دی ماه ۹۶ می توانند با ورود به سایت سازمان سنجش کارت ورود به جلسه آزمون و برگه راهنما را پرینت کنند.

نکات مربوط به پاسخنامه

در جلسه امتحان به هر داوطلب یک بسته آزمونی حاوی یک برگ پاسخنامه و یک جلد دفترچه آزمون داده می شود که در مستطیل بالای پاسخنامه شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام درج شده است.

در مستطیل بالای پاسخنامه نباید چیزی نوشت یا علامتی گذاشت و به غیر از محل های مشخص شده در روی پاسخنامه از نوشتن و یا علامتگذاری در سایر محلها خودداری شود، در غیر این صورت فرد به عنوان متخلف تلقی و پاسخنامه وی تصحیح نخواهد شد.

داوطلب به محض دریافت بسته آزمون مربوط و قبل از بازکردن پوشش نایلونی لازم است نام خانوادگی و نام خود را با نام خانوادگی و نام و شماره مندرج در روی جلد دفترچه سوالات امتحانی و پاسخنامه و همچنین شماره صندلی و شماره مندرج در روی کارت ورودی خود مقایسه کند تا مطمئن شود بین آنها هیچ اختلافی نیست و درصورت مشاهده تفاوت، موضوع را به نزدیکترین مراقب در جلسه اطلاع دهد و موضوع را دنبال کند تا اختلاف برطرف شود.

طرز پاسخ دادن به سئوالات

داوطلب باید محل مخصوص جوابی را که در پاسخنامه برای هر سوال در نظر می گیرد فقط به وسیله مداد سیاه نرم پررنگ پر کند.

چون پاسخنامه به وسیله ماشین علامتخوان تصحیح می شود از کثیف کردن، تاکردن و یا گذاشتن هرگونه علامت و یا اثری بر روی آن خودداری شود.

جوابها فقط در پاسخنامه با پرکردن محل مخصوص مشخص می شود. پاسخ هایی که به هر نحو دیگر در پاسخنامه و یا در دفترچه آزمون علامتگذاری یا نوشته شود قابل تصحیح و نمره گذاری نخواهد بود.

آزمون نمره منفی ندارد

در این آزمون برای پاسخ های غلط نمره منفی منظور نخواهد شد و اگر به سئوالی بیش از یک پاسخ داده شود همه پاسخ های آن سئوال غلط محسوب می شود و به آن سئوال نمره و یا امتیازی تعلق نخواهد گرفت.

چنانچه جنس مندرج در کارت شرکت در آزمون با اطلاعات مندرج در تقاضانامه ثبت نامی اینترنتی مغایرت دارد، لازم است داوطلب برای پیگیری در روز پنجشنبه ۷ دی ماه ۹۶ صبح از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۲ و بعدازظهر از ساعت ۱۴ تا ۱۷ شخصاً به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه رفع نقص حوزه مربوطه مراجعه کنند.

نحوه تصحیح مغایرت های کارت آزمون

درصورتیکه در رابطه با سایر مندرجات کارت شرکت در آزمون (نام خانوادگی، نام، سال تولد، شماره شناسنامه، کدملی، موسسه فارغ التحصیلی، تاریخ فارغ التحصیلی، معدل و کدرشته محل های انتخابی) با توجه به اطلاعات ثبت نامی اشکالی مشاهده شد داوطلب لازم است بر اساس دستورالعمل مربوط با مراجعه به سایت اینترنتی سازمان سنجش آموزش کشور، نسبت به اصلاح آن اقدام کند.

چنانچه داوطلبان در قسمت عکس روی کارت شرکت در آزمون مغایرتی (از قبیل اشتباه عکس و یا عدم درج عکس) مشاهده کردند لازم است بمنظور پیگیری و رفع مشکل در روز و ساعت های اعلام شده به باجه رفع نقص مراجعه کنند.

اگر داوطلبانی که دارای این مشکل هستند شخصاً در زمان اعلام شده جهت رفع اشکال به باجه رفع نقص مراجعه نکنند، ضمن جلوگیری از ورود به جلسه آزمون با آنها به عنوان متقلب آزمون رفتار خواهد شد.

چنانچه داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه های بنیاد شهید و امور ایثارگران، ستاد کل نیروهای مسلح، سپاه پاسداران (سازمان بسیج مستضعفین) و وزارت جهاد کشاورزی مغایرتی در اطلاعات مندرج در سهمیه (بند ۷ ) کارت شرکت در آزمون با مندرجات تقاضانامه ثبت نام مشاهده کردند، لازم است جهت اعلام مغایرت حداکثر تا تاریخ ۸ دیماه ۹۶ منحصرا به سایت اینترنتی سازمان سنجش (قسمت ویرایش اطلاعات) مراجعه و با توجه به توضیحات مندرج در سایت نسبت به اصلاح موارد اقدام کنند.

در غیر اینصورت با سهمیه آزاد گزینش خواهند شد و هیچگونه اعتراضی قابل قبول نیست.

داوطلبانی که در زمان تکمیل فرم تقاضانامه ثبت نام بند معلولیت را علامتگذاری کرده اند و نوع معلولیت آنان بر روی کارت شرکت در آزمون درج نشده است، چنانچه نیاز به منشی دارند لازم است سریعاً به سازمان بهزیستی محل اقامت خود مراجعه و نسبت به دریافت و تکمیل فرم معلولیت اقدام و یک روز قبل از برگزاری آزمون آن را به نماینده سازمان سنجش، مستقر در باجه رفع نقص تحویل کنند. در غیر اینصورت اقدامی در خصوص تقاضای آنان به عمل نخواهد آمد.

تعداد سئوالات و مدت پاسخگویی

در جلسه آزمون به هریک از داوطلبان رشته های  امتحانی مختلف، یک بسته نایلونی حاوی یک برگ پاسخنامه و یک دفترچه سئوال که در آن مجموعه سئوالات دروس رشته امتحانی ذیربط درج شده داده می شود که داوطلبان باید در مدت تعیین شده به سئوالات مربوط پاسخ دهند.

دفترچه سئوالات کلیه داوطلبان شخصی سازی شده و شماره داوطلبی، نام خانوادگی و نام هر داوطلب بر روی جلد آن درج شده است. این دفترچه دارای تنوع بوده و در انواع A ، B و C تولید شده اند.

کد عددی و حروف انگلیسی (A ، B و C) که بر روی دفترچه سوال داوطلبان درج شده باید با کد عددی و حروف انگلیسی درج شده در پاسخنامه مطابقت داشته باشد. داوطلبان ضمن توجه به این موضوع که در زمان مقرر در جلسه آزمون نیز به آنان یادآوری می شود لازم است کد عددی حروف انگلیسی روی جلد دفترچه آزمون و پاسخنامه امتحانی خود را کنترل کنند  و در صورت مغایرت، موضوع را به نزدیکترین مراقب در جلسه آزمون اطلاع دهند و موضوع را پیگیری کنند تا اختلاف برطرف شود.

داوطلبان باید علاوه بر کارت شرکت در آزمون، کارت ملی و یا اصل شناسنامه عکسدار، چند مداد سیاه نرم پررنگ، مداد پاک کن، مداد تراش و سنجاق به همراه داشته باشند.

داوطلبان باید از آوردن وسایل اضافی مانند کیف دستی، ساک دستی، کتاب، جزوه، ماشین حساب، تلفن همراه، ساعت هوشمند، دستبند هوشمند، انگشتر هوشمند، پیجر و … اکیداً خودداری کنند. با توجه به اینکه محلی برای نگهداری این وسایل در حوزه های امتحانی پیش بینی  نشده، مسئولیتی در قبال نگهداری از این وسایل متوجه حوزه های امتحانی نیست.

رد و بدل کردن هر وسیله از قبیل لوازم التحریر، نت (یادداشت)، … و همچنین خارج کردن اوراق امتحانی از قبیل پاسخنامه، دفترچه سوال و یا کارت شرکت در آزمون از جلسه امتحان به عنوان تخلف محسوب می شود و با داوطلب متخلف برابر قانون رسیدگی به تخلفات و جرائم در آزمونهای سراسری رفتار خواهد شد.

پاسخگویی به سئوالات پرسشنامه ارزیابی محل برگزاری آزمون

با توجه به اینکه سازمان سنجش آموزش کشور در جهت بهبود و ارتقاء کیفی حوزه های برگزاری آزمون، نیاز به نظرات داوطلبان به عنوان معتبرترین منبع اخذ داده و اطلاعات برای ارزیابی حوزه ها دارد، داوطلبان باید نسبت به تکمیل کردن پرسشنامه ارزیابی حوزه امتحانی خود در آزمون دوره فراگیر مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه پیام نور سال ۱۳۹۶ از تاریخ ۸ تا ۱۵ دیماه ۹۶ به صورت اینترنتی از طریق سایت این سازمان اقدام کنند.

ظرفیت پذیرش در آزمون کارشناسی ارشد فراگیر دانشگاه پیام نور ۳۱ هزار و ۶۰ نفر در یک هزار و ۳۷۱ کدرشته است.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.