نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

امام جمعه شهریار:

حداقل انتظار مردم از مسئولین حضور در نماز جمعه است/در شان پلیس نیست که فقط به موضوع ترافیک کنسرت ها بپردازد

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار با جمعی از اصحاب رسانه برگزار شد.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، حجت الاسلام و المسلمین موسی سالمی امام جمعه محترم  شهریار در نشست خبری با اصحاب رسانه به مناسبت پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه رسمی کشور در تهران، گفت:  پنجم مرداد ماه سالروز اقامه اولین نماز جمعه کشور در تهران به فرمان حضرت امام (ره) و به امامت مرحوم آیت الله طالقانی می باشد که از طرف حضرت امام خمینی(ره) به عنوان اولین امام جمعه شهر تهران منصوب شدند. به همین مناسبت همه ساله پنجم مرداد ماه به عنوان روز نماز جمعه و هفته ای که این روز در آن واقع است را هفته تشکیل نماز جمعه می نامند. هم اکنون ۸۵۰ نماز جمعه در مراکز استان ها، شهرستان ها، شهرها و بخش ها دایر می باشد که حتی در کشورها وشهرهای خارج از کشور از جمله نیویورک نیز نماز جمعه برگزار می شود.

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

سالمی افزود: هر سال پنجم مرداد و ایام مربوط به آن به برکت برگزاری نماز های جمعه از خادمین نماز جمعه، اداراتی که در امر نماز جمعه فعالیت دارند ، خادمین و پیشکسوتان نماز جمعه و  … تقدیر و تشکر می شود. در شهرستان شهریار نیز پنج نماز جمعه برگزار می شود که مرکزیت آن با شهر شهریار است و چهار نماز جمعه دیگر در شهرهای باغستان، اندیشه، وحیدیه و صباشهر است، هیچ کدام از این نمازهای جمعه تحت الشعاع جمعیت یکدیگر قرار نمی گیرند و روز به روز جمعیت به فضل خدا بیشتر و بیشتر می شود.

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

امام جمعه  شهریار درباره این موضوع که آیا شرکت در نماز جمعه برای مسئولین امری واجب است یا خیر بیان داشت: ما یک واجب شرعی داریم و یک واجب اخلاقی . این مطلبی که قصد دارم آن را به عرض برسانم را از قبل شخص امام جمعه عرض نمی کنم بلکه از قبل یکی از آحاد این شهرستان عرض می کنم که: انتظار مردم از مسئولین حضور در نماز جمعه است، منتهی با توجه به اینکه  مسئولین حجم کارشان در طول هفته زیاد است و تعطیلات آن ها نیز فقط در روز جمعه است و می خواهند این تعطیلات را  کنار خانواده خودشان سپری کنند این توقع نیست که هر مسئولی هر جمعه در نماز جمعه شرکت کند اما این که مسئول اصلا به نماز جمعه نیاید بد است چون مردم انتظار دارند زیرا نماز جمعه هم یکی از برنامه های نظام است و مسئول باید طوری وقت خود را برنامه ریزی کند که در برنامه نظام حضور داشته باشد. اما ما در جایی گلایه نکردیم که حضور مسئولین کم است. البته حضور مسئولین در نماز جمعه خوب است ولی باید به این نکات نیز توجه کرد که:۱-روز جمعه یک روز بیشتر نیست ۲-شهرستان شهریار پنج نماز جمعه دارد لذا ممکن است آن مسئول در نماز جمعه شهر شهریار حضور نداشته باشد لیکن در نماز اندیشه شرکت کند.

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

حجت الاسلام سالمی درباره بیان مشکلات مردم توسط مسئولین در تریبون نماز جمعه اظهار داشت:  آن چه که ما بارها به صورت کلی به مسئولین اعلام کردیم این است که، تریبون نماز جمعه متعلق به  مسئولین شهرستان است .مسئولین می توانند در نماز جمعه  حضور پیدا کنند ، گزارش کار بدهند ضمنا آن روزی هم که حضور پیدا می کنند می توانند تعدادی از معاونینشان را به همراه خود بیاورند و میز خدمت در حیاط مسجد راه اندازی کنند و مشکلات مردم را حل کنند. این کار را برخی شهرداری ها هر هفته انجام می دهند، منتهی هنوز این موضوع فراگیر نشده است.

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

سالمی در واکنش به این موضوع که چرا امام جمعه شهریار روز خاصی را برای ملاقات های مستقیم با مردم قرار نمی دهد اظهار داشت: بعضی از مدیران روز خاصی را برای ملاقات مستقیم با مردم مشخص کرده اند، برخی بسیار اصرار داشتند که ما نیز روز خاصی را اختصاص دهیم برای ملاقات مستقیم با مردم، اما بنده این موضوع را قبول نمی کنم چرا که اگر بنده روز خاصی را تعیین کنم به این معنی است که روزهای دیگر من با مردم نیستم . امام جمعه در شهر حضور دارد و مردم هر زمانی که اراده کنند می توانند وی را ببینند وبا او مشکلاتشان را در میان بگذارند و حتی می توانند تماس برقرار کنند و سپس به دفتر امام جمعه مراجعه کنند. ارتباط برقرار کردن مردم با ما بسیار آسان است.

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

امام جمعه  شهریار در بخش پایانی سخنانش به موضوع برگزاری کنسرت ها در شهریار اشاره کرد و گفت:  کنسرت ها دو نوع است . در یک نوع از آن خوانندگان با وقار ومتشخص می خوانند که بسیار جای تقدیر و تشکر دارد و ما به هیچ وجه ، از برگزاری این کنسرت ها جلوگیری نمی کنیم، اما یک وقت است حضور برخی افراد در کنسرت ها مجوزی می شود برای هرج و مرج در جامعه که ما از برگزاری این نوع از کنسرت ها ممانعت به عمل می آوریم. لازم به ذکر است که اصلا در شان نیروی انتظامی نیست که فقط به حل مشکل ترافیک خارج از کنسرت ها بپردازد و نظارتی بر اینکه چه اتفاقاتی در داخل کنسرت ها می افتد نداشته باشد. این کار آقایان یعنی خط بطلان کشیدن بر روی فریضه امر به معروف و نهی از منکر . این یعنی نیروی انتظامی فقط وجاهت حل موضوع ترافیک را دارد و لاغیر.

نشست خبری امام جمعه شهرستان شهریار

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.