انتقاد شدید وزیر بهداشت از تامین اجتماعی

وزیر بهداشت طی انتقادی تند از سازمان تامین اجتماعی در سفر به عسلویه گفت: اگر در طول سالهای گذشته، حق بیمه درمانی کارگران، صرف درمان شده بود شرایط امروز کشور و مناطق مختلف، با امروز متفاوت بود.

 

به گزارش راه مبین به نقل از سلامت، وزیر بهداشت در سفر به منطقه عسلویه در پاسخ به سوال یکی از خبرنگاران درخصوص عدم ارائه خدمات درمانی بر خلاف وزارت نفت، توسط تامین اجتماعی با توجه به جمعیت کارگری این منطقه، گفت: جواب این سوال را باید مسئولان تامین اجتماعی بدهند اما شخصا معتقدم اگر در طول سالهای گذشته، حق بیمه درمانی کارگران این مناطق، صرف درمان شده بود شرایط امروز کشور و مناطق مختلف، با امروز متفاوت بود.

دکتر سید حسن هاشمی عصر امروز در حاشیه بازدید خود از بیمارستان توحید شهر جم وابسته به وزات نفت در استان بوشهر اظهار داشت: اگر میزان رقمی را که کارگران استان و منطقه عسلویه و جم به صندوق درمان تامین اجتماعی پرداخت می کنند، در محلی جمع شود که افراد مختلف آن را ببینند شرایط درمان کشور بهبود می یابد، من رقم سهم درمان بیمه تامین اجتماعی را می دانم و خیلی بیش از آن چیزی است که فکرش را بکنید.

وی توسعه زیرساخت های حوزه سلامت و درمان را نیازمند هزینه کردن سهم بیمه درمانی کارگران در این حوزه عنوان کرد و گفت: مسئولان تامین اجتماعی باید سهمی را که کارگران برای درمان خود پرداخت می کنند را در محل دیگری هزینه نکنند و حتما در جهت توسعه زیرساخت ها و خدمات حوزه سلامت هزینه کنند
وزیر بهداشت در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: در بیمارستان توحید جم، تمام بسته های طرح تحول سلامت همانند بیمارستانهای دولتی در آینده ای نزدیک اجرا و این بیمارستان مورد حمایت قرار می گیرد.

دکتر هاشمی از بخش های بستری، جراحی، اورژانس و کلینیک های تخصصی این بیمارستان بازدید و با پرسنل، بیماران و همراهان آنها گفتگو کرد.
گفتنی است بیمارستان ۶۶ تختی توحید جم با ضریب اشغال حدود ۹۰ درصد از بیمارستان های وزارت نفت است که به مردم جم خدمات ارائه می دهد.

انتهای پیام/س

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.