انتقال سپرده های تا سقف ۱۰۰میلیون تومان تعاونی ثامن الحجج به بانک پارسیان

مدیرکل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری بانک مرکزی از انتقال سپرده‌گذاری های تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در تعاونی ثامن الحجج به بانک پارسیان خبر داد.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا وسیما، عباس کمره‌ای در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به پرداخت سپرده‌های نزد ثامن تا سقف۳۵ میلیون تومان به سپرده‌گذاران افزود: بقیه سپرده‌ها تا حداکثر سقف ۱۰۰ میلیون تومان به مدت یکسال تحت عنوان سپرده در بانک پارسیان باقی خواهد ماند.

وی با اشاره به تسویه یا تمدید سپرده‌گذاری ها پس از پایان یکسال مدت تعیین شده ،تصریح کرد: بانک پارسیان از محل فروش دارایی هایا دریافت اقساط تسهیلات و سایر روشها بقیه بدهی به سپرده‌گذاران را تعیین تکلیف می کند.

مدیرکل نظارت بر بانکها و موسسات اعتباری بانک مرکزی با اشاره به تعیین بانک پارسیان از سوی شورای پول و اعتبار و بانک مرکزی به عنوان عاملیت رفع این مشکل ادامه داد: گام بعدی رفع نگرانی سپرده‌گذاران تعیین تکلیف سپرده‌گذاریهای تا ۲۰۰ و ۳۰۰ میلیون تومان است.

کمره‌ای با دعوت سپرده گذاران به آرامش و حوصله برای رفع این مشکل گفت : ‌بانک مرکزی و سایر مراجع همه ذی نفعان موسسه تعاونی ثامن الحجج را تحت پوشش قرار خواهند داد.

وی با اشاره به تفاهم ایجاد شده برای وضعیت کارکنان این موسسه ادامه داد: ۱۵۰۰ نفر از کارکنان موسسه تعاونی ثامن الحجج به زودی در فرآیند استخدام از طریق گروه بانک پارسیان جذب خواهند شد.

کمره‌ای در خصوص ارائه سود به سپرده‌گذاری هایی که در یکسال زمان تعیین شده به بانک پارسیان منتقل می شود ، افزود : اگر ورودی های بانک پارسیان از محل فروش دارایی ها و سایر راهکارها قابل توجه باشد روی این گزینه هم فکر خواهد شد.

کمره‌‌ای با اشاره به کندی جمع‌‌آوری اطلاعات در مراحل اول و ارزیابی آن در حال حاضر گفت: پیشنهاد اولویت سپرده‌گذاران برای دارایی ها و املاک مورد بررسی است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.