انفجار عاموس-۶ ضربه مهلک به صنعت هوافضای رژیم صهیونیستی

آژانس فضایی رژیم صهیونیستی: نابودی ماهواره مخابراتی این رژیم بر روی سکوی پرتاب به سمت فضا، ضربه ای به صنعت هوا فضای اسرائیل است.

 

به گزارش راه مبین به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، پایگاه اینترنتی روزنامه تایمز رژیم صهیونیستی در مقاله ای درباره پیامدهای منفی نابودی ماهواره مخابراتی عاموس-۶ نوشت: آژانس فضایی اسرائیل اعلام کرد که نابودی این ماهواره مخابراتی، ضربه‌ای به صنعت هوا فضای اسرائیل است.

اسحاق بن اسرائیل، رئیس آژانس فضایی رژیم صهیونیستی گفت: انفجار موشک حامل ماهواره مخابراتی اسرائیل، باعث ایجاد موجی از شوک شد که این موج فراتر از مرکز فضایی کیپ کاناورال در فلوریدای آمریکا بود.
نشریه گلوبز اسرائیل نوشت: از دست دادن ماهواره عاموس-۶ می تواند مستقیما روی سهام اسپیس کوم تاثیر داشته باشد.
ارزش سهام این شرکت در پی انفجار در سکوی پرتاب کیپ کاناورال تقریبا، نه (۹) درصد سقوط کرد. نشریه گلوبز افزود: این احتمال وجود دارد که ارزش سهام اسپیس کوم باز هم کاهش یابد.
سخنگوی صنایع هوایی رژیم صهیونیستی به عنوان تولید کننده ماهواره عاموس اعلام کرد که این ماهواره، بزرگترین و پیشرفته ترین ماهواره مخابراتی است که تاکنون در اسرائیل ساخته شده است.
دیوید زوسیمن مدیر پروژه های ماهواره ای عاموس- ۳ و عاموس – ۴ و کسی که در مراحل اولیه پروژه عاموس -۶ حضور داشت گفت: این انفجار، یک شکست بود.
شبکه دوم تلویزیون رژیم صهیونیستی گزارش داد : نابودی ماهواره عاموس -۶ می تواند تاثیر منفی روی مشترکان شرکت ماهواره‌ای یس(Yes) داشته باشد که روی ماهواره های عاموس-۲ و ۳ متکی است. قرار بود ماهواره عاموس-۶ جایگزین ماهواره عاموس-۲ شود که در سال دوهزار و سه به فضا پرتاب شده بود.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.