منصوریان

تصمیمی احساسی در حد سکوها!

اولتیماتوم به منصوریان قانونی نبود/ با این مترِ مدیران، استقلال پیشرفت هم کرده است!

هیأت مدیره جدید باشگاه استقلال پس از سپری شدن حدود دو ماه در یکی از سرنوشت سازترین جلسات خود تصمیمی غیرقانونی اتخاذ کرد که به وضوح نشان دهنده سطح شناختش از فوتبال است.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از مشرق،پیرو نتایج ضعیف تیم استقلال در دیدارهای ابتدایی لیگ برتر موضوع تغییرات در کادر فنی این تیم مطرح شد. استارت اولیه اش را نیز همان هایی زدند که بیش از هر کسی برای این تیم دل می سوزانند.

بر اساس این گزارش، تماشاگران استقلال که فصل قبل همین تیم را به واسطه ورود علیرضا منصوریان با قدرت حمایت می کردند این بار نشان دادند تحمل و صبوری شان فقط به اندازه یک فصل است و بیش از آن طاقت رده های پایین جدولی را ندارند.

*تصمیمی احساسی در حد سکوها!

طرفداران استقلال با شعار "حیا کن رها کن" مسیری را برای هیأت مدیره روشن کردند که در حد خواسته های احساسی شان بود. استقلال فصل قبل در پایان هفته پنجم ۳ امتیاز از سه تساوی بدست آورده بود در حالی که این فصل ۴ امتیازی است و با معیارهای ریاضی همین نیز نوعی پیشرفت محسوب می شود(!) اما اعضای هیأت مدیره باشگاه استقلال با تصمیمی که در جلسه یکشنبه خود اتخاذ کرد نشان داد چندان مستقل نیست و به شدت تحت تأثیر سکوهاست!

*فقط ۲ بازی مهلت؟

فرض را بر برد دو بازی پیش روی استقلال در جام حذفی و لیگ برتر به ترتیب مقابل گل گهر سیرجان و پارس جنوبی جم می گذاریم. اگر استقلال در هفته هفتم لیگ در تهران به ذوب آهن امیر قلعه نویی ببازد تکلیف چیست! آیا باز هم هیأت مدیره تشکیل جلسه فوری می دهد تا دو بازی دیگر به منصوریان فرصت بدهد؟ این نوع تصمیم گیری فوتبالی است؟

*اضطراب منصوریان را شدت دادند!

اگر منصوریان تا دیروز تصور می کرد باید تیمش را برای دو دیدار مهم آماده کند از امروز باید کابوس ۲ بازی ۹۰ دقیقه ای را هم بر سایر تفکراتش بیافزاد با این چاشنی که "اگر نتیجه نگیرم اخراج می شوم"! حالا و با این مهلت زمانی او قطعا تمرکز کافی نخواهد داشت و حتی ممکن است جام حذفی را هم از دست بدهد.

*رأی ۴ نفره وجاهت قانونی دارد؟

از روز ازل که خداوند زمین و آسمان را خلق کرد هر زمان قرار بوده تصمیمی اتخاذ شود تعداد نفرات تصمیم گیرنده فرد بوده است نه زوج! هیأت مدیره ها هم که جای خود دارند ولی یکشنبه عصر در حالی که محمدحسین قریب در جلسه غایب بود مدیران باشگاه استقلال ۴ نفره رأی گیری کردند و به این نتیجه رسیدند. باید دید از نظر حقوقی این رأی وجاهت قانونی دارد؟

*دخالت هیأت مدیره در امور فنی؟

باشگاهی که کمیته فنی ندارد تا درباره عملکرد فنی استقلال نظر کارشناسانه ای در اختیار داشته باشد با چه متر و معیاری عملکرد منصوریان را تأیید نکرده که برایش مهلت ۱۸۰ دقیقه ای تعیین می کند؟ هیأت مدیره استقلال درآمدزایی که نمی کند هیچ حالا در امور فنی هم خوب را از بد تشخیص می دهد؟

*مدیرعامل سخنگو بود یا زمانی؟

یکی از اتفاقات جالب این جلسه مصاحبه عضو هیأت مدیره باشگاه با رسانه ها بلافاصله بعد از خروج از ساختمان باشگاه بود! در حالی که باشگاه سخنگو دارد. زمانی که سابق بر این هم از مخالفان همکاری با مصنوریان بود با مصاحبه عجولانه اش بعد از خروج از جلسه بار دیگر بر این مهم تأکید کرد که هیچ دل خوشی از بودن این مربی در رأس تیم استقلال ندارد.

*کارشناسان نمی دانند! مدیران می دانند؟

با مرور نقطه نظرات کارشناسان فوتبالی و یا مدیران عامل پیشین باشگاه استقلال طی روزهای اخیر به این نظر مشترک می رسیم که حداقل باید تا نیم فصل به منصوریانی که سال قبل تیم را از بحرانی اینچنینی بیرون آورد مهلت داد. فتح اله زاده، افشارزاده، واعظ آشتیانی، علی نظری جویباری و دیگر مدیران پیشین از یکسو، حسن روشن، علی جباری، رضا رجبی، مجید نامجو مطلق، پرویز مظلومی ، صمد مرفاوی و خیلی های دیگر نمی دانند چه می گویند ولی حسن زمانی(!)، اکبر عباسی ملکی(!!) و سید رضا افتخاری که هیچکدام سررشته ای از فوتبال ندارند می دانند! جواد قراب هم که در اقلیت بوده است!

*مربی خارجی خوبِ بیکار سراغ دارید؟

آنهایی که معتقدند باید جای منصوریان مربی خوب خارجی آورد یک مربی خوب بیکار معرفی کنند! البته مربی ۲۰۰، ۳۰۰ هزار دلاری الاماشاالله در بازار ریخته ولی بین راه و وسط فصل کدام مربی خوبی بیکار است که مدیران استقلال دنبال به خدمت گیری اش هستند؟

*ماندن در رأس باشگاه به چه قیمت؟

توجه به خواسته تماشاگران اهمیت بالایی در کار مدیریتی مجموعه های "مخاطب محور" دارد اما نه در این حد که اصول کار به قیمت ماندن در مجموعه زیر سئوال برود! برای بازدهی مجموعه ای اینچنین که روی یک مربی تازه وارد سرمایه گذاری کرده پروسه ای حداقل ۳ ساله در نظر گرفته می شود نه اینکه با شعار چند تماشاگر همه آوارها را بر سر یک نفر خراب شود تا مدیران در رأس بمانند و لطمه ای به آنها وارد نشود. 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.