اولین ماموریت بین المللی "دماوند"

اولین ماموریت بین المللی “دماوند”+تصاویر و نقشه‬‬

ناوشکن دماوند دقایقی پیش به همراه ناوچه‌های پیکان و جوشن از منطقه چهارم نداجا در بندر انزلی، عازم اولین ماموریت بین‌المللی شد.

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از تسنیم، ناوشکن دماوند که ۱۸ اسفند ماه سال گذشته با حضور دریابان شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی، سردار دهقان وزیر دفاع و دریادار سیاری فرمانده نداجا، به طور رسمی رونمایی و به ناوگان شمال و منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش در بندر انزلی الحاق شده بود، دقایقی پیش عازم اولین ماموریت بین‌المللی شد.

اولین ماموریت بین المللی "دماوند"

آن طور که ناخدا احمد رضا باقری در انزلی گفته است، این ناوشکن به همراه ۲ ناوچه موشک‌انداز پیکان و جوشن عازم این ماموریت شده است.

قرار است، طبق برنامه از پیش تعیین شده، ناوگروه نداجا ابتدا به بندر آستاراخان رفته و در مسیر بازگشت به کشور، در بندر باکو پایتخت جمهروی آذربایجان هم پهلو بگیرد.

کلیه مراحل طراحی، ساخت و به آب اندازی ناوشکن دماوند توسط صنایع شهید تمجیدی سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع و با همکاری بیش از ۷۰۰ مرکز صنعتی، پژوهشی، دانشگاهی، سازمان‌ها و صنایع مختلف وزارت دفاع انجام شده است.

اولین ماموریت بین المللی "دماوند"

ناوشکن دماوند(۷۷) و ناو موشک انداز حمزه (۸۰۲)

این ناوشکن که محصول دومین پروژه از مجموعه پروژه‌های موج (بعد از موج ۱ یا همان جماران) است، بالغ بر ۲۵ سامانه الکترونیکی و مخابراتی بومی دارد که طراحی، اجرا و نصب این سامانه‌ها روی ناوشکن، توسط شرکت صنایع الکترونیک وزارت دفاع (صاایران) انجام شده است.

دماوند با قابلیت تدافع، تهاجم و رهگیری همزمان اهداف هوایی، سطحی و زیرسطحی، مسلح به سامانه موشکی کروز، اژدرافکن، سامانه‌های توپ ۷۶ و ۴۰ میلی‌متری، سامانه‌های پردازش راداری و رادارهای سطحی و هوایی است.

ناوشکن پیشرفته دماوند با حدود ۱۰۰ متر طول و بیش از ۱۳۰۰ تن وزن، در ۷ طبقه طراحی و ساخته شده است؛ این ناوشکن مجهزترین ناوشکن نیروی دریایی ارتش است و همچون برادر بزرگترش، از قابلیت حمل بالگرد نیز برخوردار است.

اولین ماموریت بین المللی "دماوند"

ناوچه پیکان (جلویی)

در این سفر ۲۰۰ تن از کارکنان نداجا در مجموع ناوگروه حضور داشته و انتقال تجربیات و افزایش سطح آمادگی‌ها و همچنین پاسخ به سفر اخیر ناوگروه نیروی دریایی ارتش روسیه به ایران در قالب تعاملات دریایی، مهمترین اهداف این سفر ۱۴ روزه اعلام شده است.

اولین ماموریت بین المللی "دماوند"


پیش از این، ناوگروه صلح و دوستی ایران در سال ۹۲ متشکل از ناوچه‌های پیکان و جوشن عازم بندر آستاراخان در روسیه شده بود، اما این بار این دو ناوچه با فرماندهی ناوشکن دماوند از منطقه چهارم نیروی دریایی عازم این ماموریت شده‌اند.

 

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.