قدوس

اگر به عقب بر می گشتم تیم ملی سوئد را انتخاب می کردم

سامان قدوس، هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه استرشوندس سوئد در خلال اردوی تدارکاتی ایران در استانبول یک گفت و گویی تفصیلی را با سایت fotbollskanalen سوئد داشته است .

 

به گزارش پایگاه خبری راه مبین به نقل از افکار،  سامان قدوس، هافبک تیم ملی کشورمان و عضو باشگاه استرشوندس سوئد در خلال اردوی تدارکاتی ایران در استانبول یک گفت و گویی تفصیلی را با سایت fotbollskanalen سوئد داشته است که به شرح زیر است:

* درباره صحبت هایت با فدراسیون فوتبال سوئد توضیح دهید؟

آنها به من گفتند که از حضورم در تیم ملی سوئد خوشحال می شوند و با من تماس خواهند گرفت اما بعد از آن هیچ تماسی از طرف آنها با من گرفته نشد. پس از آن به ایران رفتم تا این تیم را در دیدارهای مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه مقابل کره جنوبی و سوریه همراهی کنم. وقتی به خانه(سوئد) برگشتم تماس ها از سوی فدراسیون سوئد به من آغاز شد.

* چه پاسخی به تماس ها داشتی؟

واضح است که در آن زمان خوشحال بودم و غافلگیر شده بودم. این افتخار بزرگی برایم بود. ولی در آن برهه کمی عصبانی بودم چون آنها مرا تحت فشار گذاشتند. من در آن زمان انتخابم را کرده بودم آنها از من می خواستن که تصمیمم را تغییر دهم. این امر سختی بود. آنها زمانیکه من می توانستم برای سوئد بازی کنم ولی مرا نادیده گرفتند. آنها می خواستند مرا در سوئد حبس کنند و این درحالی بود که من ایران را انتخاب کرده بودم. واقعا توضیح این مسائل سخت است.

* همه درک می کنند که انتخاب کشوری دیگر سخت است، نظرت چیست؟

بله. واضح است که تصمیم بسیار سختی داشتم. چون من در سوئد به دنیا آمده بودم و اینجا بزرگ شده بودم. اینجا درس خواندم و همه چیزم اینجا بود. به همین خاطر روشن بود که می خواستم برای تیم ملی سوئد بازی کنم. البته در آن برهه ایران را انتخاب کرده بودم.

* پس از چند پیامی ارسال کردید و در آن زمان با چه کسانی صحبت کردید؟

اولا با «لاسی ریختن» صحبت کردم و به او گفتم که می خواهم ایران را برای بازی انتخاب کنم. از او به خاطر فرصتی که به من برای تغییر داد تقدیر و تشکر می کنم. بعد از آن دنیل کیندبرگ، رئیس باشگاه استرشوندس بهم پیام داد. از من درباره اینکه چه تصمیمی دارند و چه کار می خواهم بکنم، پرسید. پس از تمرین استرشوندس تصمیمم را به او گفتم. او به من گفت که عجولانه تصمیم نگیرم و به من گفت که چند روزی درباره این موضوع فکر کنم.  

* چه احساسی را داشتید که فدراسیون فوتبال سوئد با تو این طور رفتار کرد و بعد از انتخابت با تو تماس گرفتند؟

واقعا نمی دانم. نمی دانم چگونه این موضوع را اصلاح کنم تا دیگر چنین اتفاقی بیفتد. چون من می خواهم در صورت موردی مشابه مثل من اتفاق بیفتد او سوئد را انتخاب کند. نمی دانم چگونه توضیح بدهم. هنوزم می خواهم تیم ملی سوئد موفق باشد. می دانم که بازیکنان زیادی در سوئد وجود دارند که اصالتی خارجی دارند. واضح است من از همه آنها می خواهم که به تیم ملی سوئد برای رسیدن به موفقیت کمک کنند و مثل من تصمیم نگیرند. البته من از تصمیمی که گرفتم پشیمان نیستم. من واقعا از انتخاب ایران خوشحالم. ولی اگر می توانستم به عقب برگردم این تصمیم را نمی گرفتم.

*در شرایطی مثل شما فدراسیون فوتبال سوئد به خاطر عدم توانایی در نگه داشتن بازیکنان سرزنش می شود، نظرت چیست؟

به نظرم فدراسیون نباید سرزنش شود بلکه باید بازیکنان سرزنش شوند. آنها فرصت انتخاب را داشتند. شاید با توجه به توانایی هایشان مورد توجه قرار نگرفته باشند. به نظرم شما این حرف ها را شنیدید که می گویند: ما شما را تحت نظر داریم در شرایط کنونی شما خوب نیستید اما برای تیم ملی کشورمان بازی خواهید کرد.

* اگر با تو کمی زودتر یعنی در بهار تماس می گرفتند آیا اکنون برای سوئد بازی می‌کردید؟

این ریسک بزرگی بود.

* یا یک فرصت بزرگی بود؟

بله می توانست یک فرصت بزرگ باشد.

*افسوس در این صورت شما می توانستید اکنون برای تیم ملی سوئد در جام جهانی بازی کنید؟

بله. اما در آن زمان شما نمی دانستید چه اتفاقی خواهد افتاد. در آن زمان به روش دیگری فکر می کردم. واقعا صحبت کردن درباره آن زمان سخت است. اما به نظرم شانس سوئد در آن زمان بیشتر بود.

*پس از انتخاب ایران با چه واکنش هایی مواجه شدید؟

صفحه اینستاگرامم از سوی مردم ایران بمباران شد و آنها مرا به خاطر اینکه ایران را به جای سوئد انتخاب کردم، مثل قهرمان می دانستند. در مقابل سوئدی ها از این تصمیمم ناراحت بودند. به من خائن می گفتند و من را خیانتکار دانستند و باید سوئد را ترک کنم.

*در مواجه با این موضوع چه کار کردید؟

من با این موضوع مشکلی نداشتم. در سوئد افراد زیادی وجود دارند که می خواهند احساساتشان را بیان کنند.

 

 

 

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.