مصباحی مقدم

مصباحی مقدم:

اگر فردی قصد افزایش مبلغ یارانه را داشته باشد من جلوی او می ایستم!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه ممکن است کسی قصد افزایش یارانه ها داشته باشد بیان داشت: در این صورت من در مقابل آن فرد می ایستم زیرا بودجه کشور چنین منابعی را در اختیار ندارد و این وعده چیزی جز فریب افکار عمومی نیست.

 

به گزارش راه مبین به نقل از میزان،  غلامرضا مصباحی مقدم با بیان اینکه باید به خانواده های نیازمند جامعه به میزانی یارانه داده شود که آنها بتوانند در حد رفع فقر معیشت خود را تامین کنند، اظهار داشت: البته لزوما نباید همه این مبلغ را به صورت نقدی پرداخت کرد، بلکه باید کاری کرد که آنها توانمند شوند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام واگذاری سرمایه و ابزار کار به نیازمندان را از جمله راه هایی برشمرد که غیر از پرداخت وجه نقدی هستند و تاکید کرد: این اقدام نتایج بهتری خواهد داشت و آنها با بهره مندی از زحمات خودشان  زندگی آبرومندی خواهند داشت.

مصباحی مقدم با بیان اینکه ممکن است کسی قصد افزایش یارانه ها داشته باشد بیان داشت: در این صورت من در مقابل آن فرد می ایستم زیرا بودجه کشور چنین منابعی را در اختیار ندارد و این وعده چیزی جز فریب افکار عمومی نیست.

وی ادامه داد: در حال حاضر برای پرداخت یارانه ۴۵ هزار ۵۰۰ تومانی مشکل داریم، زیرا به ۴۲ هزار میلیارد تومان نقدینگی نیاز داریم و دولت از طریق اصلاح قیمت حامل های انرژی  چنین درآمدی را ندارد و فقط ۳۳ هزار میلیارد  تومان درآمد دارد و ما به تفاوت آن ۹ هزار میلیارد تومان است که کسری دولت برای پرداخت یارانه فعلی است.

مصباحی مقدم با بیان اینکه من موافق پرداخت یارانه ها به خانواده های نیازمند جامعه هستم خاطرنشان کرد: آن چه که در حال حاضر به نیازمندان داده می شود کفایت آنها را نمی کند و در خصوص اینکه دولت تا چه حد توانسته یارانه افراد غیر نیازمند را با موفقیت و دقت حذف کند بنده حرکت دولت را بسیار کند و ناموفق می بینم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: اگر کسی وعده کند که رقم یارانه فعلی را به عنوان مثال به ۴ برابر افزایش می دهد معنا و مفهوم آن این است که قصد گول زدن مردم را دارد و چنین وعده هایی، وعده های غیر قابل تحقق است چون دولت منابع مالی در اختیار ندارد که بتواند چنین کارهایی بکند، مضاف بر اینکه پرداخت پول نقد به مردم بهترین خدمت به مردم نیست. بلکه ایجاد اشتغال برای جوانان بهترین خدمت محسوب می شود.

وی در خصوص اینکه پس از حذف یارانه پردرآمدها تا چه میزان باید یارانه پرداختی به نیازمندان افزایش یابد گفت: این افزایش تا رفع فقر کامل مجاز است و عدد آن هم همان عددی است که مرکز آمار کشور در مورد خط فقر نشان می دهد.

مصباحی مقدم با بیان اینکه اگر یارانه پرداختی آن خط فقر را پوشش دهد رعایت حال فقرا شده است تاکید کرد: هر چیزی که زیر خط فقر باشد برای ملت ما قابل قبول نیست.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.