دریادار فدوی

دریادار فدوی:

اگر لازم باشد ضربات جبران ناپذیری به سعودی ها می زنیم

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد عربستان از هیچ یک از پارامترها برای تهدید ایران برخوردار نیست و اگر نیاز شود می‌توانیم ضربات جبران ناپذیری به سعودی‌ها وارد کنیم.

 

به گزارش راه مبین به نقل از فارس، دریادار علی فدوی فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در همایش بازاندیشی مفاهیم جنگ‌های آینده، طی سخنانی گفت: انهدام هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو وینسنس آمریکا، یکی از مصادیق استیصال آنها بود چرا که به جای اقدام نظامی، ایرباس ایرانی را هدف موشک قرار دادند و ۱۰۰درصد هم، اطلاعات داخل ناو موید این بود که می‌دانستند در حال زدن هواپیمای مسافربری هستند.

وی با اشاره تهدید آمریکا برای کشور، افزود: تهدید اصلی از سوی آمریکایی‌ها است و اگر تهدید دیگری وجود داشته باشد، زیر مجموعه این تهدید است لذا منشا تهدید، آمریکایی‌ها هستند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تصریح کرد: سوال اینجا است که ماهیت دعوای بین ایران و آمریکا چیست؟ آیا دعوایی که حدود ۳۷ سال از آن می‌گذرد، ماهیت فرهنگی، اقتصادی و . . . دارد؟ از نظر بنده، ماهیت دعوا هیچ کدام از اینها نیست چرا که اگر دعوای ما با آمریکایی‌ها بر سر این قبیل مسائل بوده باشد، بالاخره طرفین به توافق می‌رسیدند و موضوع حل می‌شد اما نشده است.

دریادار فدوی ادامه داد: ماهیت دعوای ما با آمریکایی‌ها، حق و باطل است و وقتی ماهیت دعوا حق و باطل شد، اوضاع تفاوت می‌کند چرا که حق و باطل کنار هم قرار نمی‌گیرند مگر به یک شرط و آن اینکه، باطل روال باطل خود را رها کرده و به سوی حق بیاید و یا اینکه حق، روال حق بودنش را رها کرده و به سمت باطل برود؛ تنها در این صورت است که دعوا پایان می‌یابد.

وی با بیان اینکه تا وقتی حق و باطل وجود دارند، تهدید هم برای جبهه حق وجود دارد، خاطر نشان کرد: متاسفانه در حال حاضر خیلی از دوستان در داخل به این قائل نیستند و وقتی به چنین دعوای حق و باطلی قائل نباشند، دچار اشتباهات محاسباتی و اشتباه در تصمیم‌گیری خواهند شد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: ندسا یک مشخصه دارد و آن این است که ما در سطح نیروهای مسلح، تنها نیرویی هستیم که بعد از آمریکایی‌ها وارد شدیم، یعنی زمانی نیروی دریایی سپاه وارد قضایای جنگ شده بود که آمریکایی‌ها در منطقه خلیج فارس حضور داشتند.

دریادار فدوی اضافه کرد: آمریکایی‌ها در ۳-۴ سال اخیر دغدغه‌شان مین دریایی، شناور تندرو و موشک ساحل به دریا بوده است و همه توانمندی نظامی و تحقیقیاتی خود را به کار گرفته‌اند که بتوانند با این تهدید، مقابله کنند و ما رصد کرده‌ایم و می‌دانیم که توفیقی که در این زمینه به دست آورده‌اند، بسیار کم بوده است.

وی افزود: آمریکایی‌ها قبل از انقلاب روی چند بخش کشور، حساسیت زیادی داشتند از جمله وزارت کشاورزی، سازمان برنامه و بودجه و . . .؛ روی وزارت کشاورزی حساسیت داشتند، چون که شاید بتوانند کشاورزی کشورمان را نابود کنند و الان هم که ما اینجا هستیم، ۹۸ درصد بذر کشور از خارج وارد می‌شود.

فرمانده نیروی دریای سپاه با اشاره به تحولات منطقه نیز اظهار داشت: دشمن ما عربستان سعودی نیست، یکی از مصادیق نفوذ از نظر بنده است است که دشمنی آمریکا با ملت ایران را برداشته و دشمنی سعودی‌ها را جای آن بگذارند.

دریادار فدوی تاکید کرد: عربستان سعودی از هیچ یک از پارامترها برای تهدید ایران برخوردار نیست و عوض کردن جای این دو دشمن، برنامه‌ریزی شده است و آمریکا، اسرائیل و سعودی‌ها دنبال این موضوع هستند. اگر نیاز شود، می‌توانیم ضربات جبران ناپذیری به سعودی‌ها وارد کنیم. روزانه بیش از ۱۰۰ فروند شناور سپاه روی آب هستند و ما به هیچ وجه غیر از شناور آمریکایی و غربی، هیچ شناور دیگری روی آب ندیده‌ایم و ناوهای سعودی‌ها هم هیچ وقت از آب‌های خودشان خارج نشده‌اند.

وی خاطر نشان کرد: هیچ یک از کشورهای حاشیه خلیج فارس و یا شورای همکاری خلیج فارس، از هیچ یک از پارامترهای تهدید ایران برخوردار نیستند و خودشان هم این را می‌دانند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: آمریکایی‌ها به این اطمینان قطعی رسیده‌اند که در مورد هیچ یک از تابعین ایران به تجسم قطعی از جنگ، نرسیده‌اند و نتوانستند تجسم قطعی از جنگ داشته باشند. همانند جنگ ۳۳ روزه که تا روز بیست و هفتم جنگ، آمریکایی‌ها پشت قضیه بودند و اصرار بر ادامه جنگ داشتند اما از این روز به بعد، به اصرار خود پایان دادند و متوجه شدند که تجسم قطعی از جنگ با حزب‌الله نداشته‌اند.

دریادار فدوی همچنین گفت: امروز، ۲۸ سال از جنگ گذشته و کسی جرأت نکرده به ما چپ نگاه کند و هر وقت تلاشی صورت گرفته تا کاری انجام شود، این تلاش‌ها همگی منجر به بازدارندگی بیشتر برای کشور شده و ما را تقویت کرده است.

وی با اشاره به سخنان اخیر وزیر دفاع آمریکا اظهار داشت: اشتون کارتر اخیرا در پایگاه ظفره امارات گفته بود که ما با متحدین فرامنطقه‌ای و منطقه‌ای خود دنبال این هستیم که توانی ایجاد کنیم که در مقابل ایران بازدارنده باشد. این حرف‌، بسیار مهم است. آمریکایی‌ها در واقع احساس می‌کنند که در مقابل ایران در موضع دفاع هستند و دنبال توانی هستند که بازدارندگی ایجاد کنند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه ادامه داد: ما از سال ۶۵ تا امروز، در خط تماس با آمریکایی‌ها بوده‌ایم و هر بلایی که سر آمریکایی‌ها آمده، کار نیروی دریایی سپاه بوده است.

دریادار فدوی در پایان اظهار داشت:‌ در ماجرای دستگیری تفنگداران آمریکا در خلیج فارس، کل توان این کشور به میدان آمد و حتی ناوهواپیمابر هم در منطقه داشتند ولی به این رسیدند که در این منطقه مثل کسی هستند که به سینه دیوار چسبیده و آماده تیرباران شدن است.

انتهای پیام/س

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.