اقتصاد مقاومتی

به مناسبت هفته بسیج:

ایجاد مشاغل خانگی کوچک توسط بسیجیان شهریاری

شاید کمتر کسی به گوشش رسیده باشد که یک بسیجی در شهرستان شهریار ایده خلاقانه‌ای برای فروش محصولات خانگی ارائه کرده باشد و با این ایده بتواند محصولات خانگی که توسط بانوان این شهرستان تولید و آماده می‌گردد را به بازار مصرف برساند.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی راه مبین، شاید کمتر کسی به گوشش رسیده باشد که یک بسیجی در شهرستان شهریار ایده خلاقانه‌ای برای فروش محصولات خانگی ارائه کرده باشد و با این ایده بتواند محصولات خانگی که توسط بانوان این شهرستان تولید و آماده می‌گردد را به بازار مصرف برساند.

یکی از هزاران نمونه از این بسیجیان که توانسته با وام قرض الحسنه بسیج شهریار این فعالیت را در راستای اقتصاد مقاومتی انجام دهد خانم بیداری است. خانم بیداری با استفاده از وامی که از بسیج دریافت کرد توانست محلی را برای فروش و عرضه محصولات غذایی خانگی با نام “بیگم” تهیه کرده و محصولاتی نظیر میوه خشک، ترشیجات، سبزی خشک، مربا، شوریجات و انواع رب را که توسط بانوان شهرستان شهریار تولید می‌گردد را با بازاریابی که برای این محصولات انجام داده به صورت مستقیم عرضه کند.

اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی

اقتصاد مقاومتی

 

اقتصاد مقاومتی

آری این یک فرصت برای تحقق اقتصاد مقاومتی است تا مشاغل کوچک خانگی نیز بتوانند در توسعه کسب و کار و تولید محصولات مناسب قدم برداشته و مفید باشند.

از جمله اقداماتی دیگر بسیجیان شهرستان شهریار در راستای تولید محصولات تبدیلی می‌توان به آقای آهی اشاره کرد که این بسیجی با استفاده از ظرفیت بسیج در تحقق اقتصاد مقاومتی توانست با خرید یکدستگاه میوه خشک کن و نصب آن در فضایی کوچک، کارهای بزرگی برای تولید انجام دهد.

آقای آهی که با نام “سیبالو” محصولات خود را عرضه می‌کند توانست ازظرفیت شهرستان شهریار که به قطب میوه کشور معروف است استفاده کرده و میوه‌های خشک شده که قیمت بالاتری در بازار فروش دارند را تولید، بسته بندی و عرضه کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.